PDA

Zobacz pełną wersję : Krzyżówka rozwiązań plus odrobina własnej inwencji



Biko
10-07-2010, 16:08
Pytanko mam odnośnie licencji. Nie czytam jej bo jest długa a domyślam się, że niczego złego w niej nie ma.
Szukałem sobie rozwiązania i nic mi nie pasowało. Jedno miało dobry wygląd ale źle działało a drugie dobrze działało, ale wyglądało jak ... Wziąłem więc i zrobiłem sobie własnym sumptem krzyżówkę - wygląd z jednego a pomysł mechanizmu z drugiego (wykonanie własne, ale to prościzna była, nic wielkiego).
I teraz co? Czy ja mogę czegoś takiego używać na stronie która nie jest komercyjna? Mogę to rozdawać innym?

moje
10-07-2010, 17:07
Jakie rozwiązanie, czego rozwiązanie, połączenie czego i czego?

EDIT:

Generalnie, kod rozpowszechniany na licencji GNU, nakazuje Ci się dzielić, zabrania zabraniać innym kopiowania i modyfikowania, a Tobie nakazuje udostępniać kod źródłowy.

Biko
10-07-2010, 18:27
Chodzi o licznik odwiedzin.
Vinaora ładnie wygląda, ale pokazywała mi jakieś bzdury. Wizyty sięgały nawet kilku tysięcy dziennie. Najpierw zmodyfikowałem sobie kod, żeby wyłączyć roboty, ale zbyt dużo to nie pomogło. Pomyślałem że oprę się o google analysis. Wziąłem więc J... coś tam, popatrzyłem, jak się wykorzystuje gapi i przerobiłem Vinaorę. Nie wszystko z niej się załapało, bo chodziło mi głównie o ilości, ale działa (tak mi się przynajmniej wydaje).
W sumie nic wielkiego.