PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z bazą. Błąd "gone away"



okmiwww
10-07-2010, 20:42
Witam, mam taki problem moja strona wywala co jakiś czas błędy z bazą danych przy wchodzeniu.
Napisałem do administratora a on odpisał mi coś takiego:

Witam serdecznie,

Prosze zoptymalizowac polaczenia z baza danych. Konta dzialaja w jail, jezeli mula, chodza wolno, generuja problemy gone away tzn. ze uzywaja gorne granice limitu pamieci i procesora. Wtedy nalezy zoptymalizowac polaczenia do bazy danych, skrypty itd.

To co ja mam właściwie zrobić??
Moja strona to www.sroda.e-wielkopolska.pl

mjmartino
10-07-2010, 21:13
Spróbuj wyłączyć mod_gk_news_highlighte i zobacz czy występują dalej problemy.
Poza tym masz 12 .js optymalizacja raczej niezbędna ;)
A co masz zrobić zalogować nie do zaplecza i powyłączać rzeczy które Ci są zbędne a są aktywne.

okmiwww
10-07-2010, 21:41
No ale ja poza tym mod_gk_news_highlighte nic nie mam dodatkowego...
A co znaczy to 12.js??
Można prosić łopatologicznie??

mjmartino
10-07-2010, 22:49
To są java scripty :)
Więc widocznie ten mod generuje za dużo zapytań... przetestuj sprawdź jeśli się okaże ze tak jest sprawdź czy jest aktualniejsza wersja jeśli niema a chcesz mieć stronę bez błędów wówczas musisz poszukać zamiennika...

okmiwww
11-07-2010, 10:42
Witaj,
najpierw chciałem podziękować, że mi pomagasz.
mam jeszcze kilka pytań jak sprawdzić co generuje i ile zapytań do bazy??
Wywaliłem prawie wszystko z głównej strony zostawiłem tylko podstawowe moduły i nadal wywala mi się błąd...
Z góry dzięki.

PS.
Dokłądnie to pokazuje się coś takiego:

Nieudane wczytanie modułu:MySQL server has gone away SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 0 AND m.client_id = 0 AND ( mm.menuid = 1 OR mm.menuid = 0 ) ORDER BY position, ordering

mjmartino
11-07-2010, 17:20
Takie statystyki może Ci dać hostingodawca tylko co generuje największy ruch do bazy danych.
Trochę się pokręcę na twojej stronie i zobaczę czy objawy są nadal..
Z eventlist masz błąd w kodowaniu bo są znaki zapytania ? coś gdzieś w tłumaczeniu trzeba poprawić ;)

okmiwww
11-07-2010, 18:32
Czyli admin serwera powinien mi powiedzieć do której tabeli w mojej bazie są generowane za długie zapytania i wtedy będę wiedział co wyłączyć tak??

A skąd wiedziałeś że u mnie jest 12 js.?? Jak to się sprawdza??

I jeszcze takie pytanie jak sprawdziłeś to z tymi znakami?? Że nie do końca jest przetłumaczone??

Z góry dzięki.

PS.
Jeżeli teraz będzie wszytko ok. to chyba już wiem co jest tego przyczyna.

PS.2
Tak co do kalendarza to muszę go zmienić to jest jedyny komponent który nie jest dobrze zgrany z resztą mojej strony.

mjmartino
11-07-2010, 21:17
Tak
Wydaję się być w porządku teraz... ;)
Skąd wiedziałem a no stąd "CO_?_GDZIE_?_KIEDY_?" na tronie startowej się pokazuje przecież ;>
Opera - Dragonfly lub Firefox i dodatek firebug do sprawdzania kodu strony ;)

okmiwww
12-07-2010, 13:42
hehe :) to nie jest błąd :) to jest tak specjalnie... :D
no to dobrze... Musze w takim razie zaktualizować moduł powiększający zdjęcia.
ok. wielkie dzięki.

mjmartino
12-07-2010, 13:45
hehe :) to nie jest błąd :) to jest tak specjalnie... :D
no to dobrze... Musze w takim razie zaktualizować moduł powiększający zdjęcia.
ok. wielkie dzięki.

To trochę te underliny nie pasują Co gdzie i kiedy ? też by mogło być a i estetyczniej wygląda.

okmiwww
12-07-2010, 13:48
A tak??

mjmartino
12-07-2010, 14:06
Ten znak do góry "¿" nogami jeszcze out i może zostać :-)