PDA

Zobacz pełną wersję : ID w linku



Fyner
11-07-2010, 10:03
witam. interesuje mnie kwestia przestawienia miejsca, w którym występuje ID w linku po ustawieniu na przyjazne, a dokładnie:

obecnie jest struktura: http://www.strona.pl/12-artykul.html
a chciałbym mieć: http://www.strona.pl/artykul-12.html

gdzie znajdę kod odpowiedzialny za to? bo szukałem trochę ale nie mogłem znaleźć

moje
11-07-2010, 15:14
A nie lepiej całkowicie usunąć id z linku?

Polecam extensions.joomla.org + HP router w szukajce ;)

Fyner
12-07-2010, 12:50
no pewnie można i tak, ale jak ma się do tego dodawanie artów o tym samym tytule do tych samych sekcji i kategorii? stawiam serwis, w którym ludzie będą mogli dodawać arty więc nie chciałbym trafić na problem z tym związany jak wywalę id z linku

moje
12-07-2010, 13:27
Chcesz dodawać więcej jak jeden artykuł o identycznym tytule do tej samej kategorii, po co? Nie rozumiem takiego działania.

Nie przeszkadza to w dodawaniu artykułów i działaniu serwisu.

Fyner
12-07-2010, 17:45
może nie tyle co ja ale użytkownicy.

ok, dzieki sprawdze jak się będzie sprawowało. chociaż tak czy inaczej, miło by było jakby ktos powiedział, w którym miejscu zmienić cos takiego

moje
12-07-2010, 18:55
Nie wiem czy jest to możliwe aby zmiany dokonać w jednym pliku ale poszukaj w pliku dodatku SEF, tego który Joomla ma standardowo.

Dalej nie wiem czemu użytkownicy mieli by tworzyć takie same artykuły z takimi samymi tytułami.

Fyner
12-07-2010, 19:17
juz zerkałem i właśnie trudno trafić/znaleźć dlatego zapytałem


a ile identycznych tytułów można dać w kategorii dotyczącej sposobów oświadczyn? sądzę,że użytkownicy mogą trochę ich napisać - wolę być przezorny ubezpieczony

moje
12-07-2010, 19:24
Jeśli pomysłowość nad sposobem zaręczyn idzie w parze z pomysłowością na tytuł, to ani jeden się nie powtórzy. Nie zapominajmy, że każdy w dzisiejszych czasach chce być oryginalny ;)

Fyner
12-07-2010, 19:31
no ja to rozumiem, tylko wolę się ustrzedz przed osobami, które będą dawały tytuł typu "super sposób na oświadczyny" itp