PDA

Zobacz pełną wersję : Jomla 1.5.18 + SMF



fajfuno23
11-07-2010, 17:05
Elo, kto pomorze?
A więc mam joomle z fireboard a chciałbym zamiast fireboard zainstalować jakiś smf powie ktoś krok po kroku jak to zrobić ??

Raveren
11-07-2010, 19:14
Pomysł dobry, ale najpierw sprawdź czy możesz utworzyć więcej niż 1 bazę danych. SMF jest świetne jeśli chodzi o szybkość i niewielkie obciążenie serwera. Najpierw przeanalizuj dokładnie czy potrzebujesz takiego forum, czy wystarczy Kumena ( następca fireboard).

Kroob
11-07-2010, 21:11
Można zainstalować SMF na tej samej bazie co J!.
Jedynym znanym mi działającym z J! 1.5.x mostem jest JFusion. Jednak ze względów licencyjnych, działa tylko w jedną stronę, zalogowanie i wylogowanie w J! skutkuje efektem również w SMF. Logowanie w SMF nie ma odzwierciedlenia w J!
:(

fajfuno23
11-07-2010, 22:08
Raveren Niedawno pobrałem Joomla extreme edition czy jakoś tak i tam była opcja żeby zainstalować smf wystarczyło wrzucić pliki do folderu ale ta wersja była przeładowana, a działało na takiej samej zasadzie co fireboard czyli że otwierało się w tzw. iframe zalogować się można było loginem co na joomla i gdyby zamienić fireboard na smf 1.1.1 to by była super sprawa

---------- Post dodany o 20:08 ---------- Poprzedni post był o 19:22 ----------

pomorze ktoś
?

Raveren
11-07-2010, 23:51
Właśnie ukazała się najnowsza wersja JFusion (1.5.0). Nie sprawdzałem jej możliwości. Instalowanie forum na oddzielnej bazie proponuję z powodów praktyczno - wydajnościowych. Nie jestem chyba na bieżąco, ale wersja "extreme" jest mi obca. Może ktoś bardziej obeznany POMOŻE :))
PS.
Sprawdziłem najnowszy JFusion 1.5.0 Założyłem specjalną stronę (http://raveren.byethost16.com/) na której do końca lipca można to przetestować. Joomla w JFusion ustawiona jest na master - więc logowanie na Joomla automatycznie loguje na forum. Logowanie na forum nie loguje na Joomla.
Logowanie: user1 - hasło: user11, user2 - hasło: user21
Możesz też zamiast SMF przetestować Agorę