PDA

Zobacz pełną wersję : Komunikacja bazy danych z jooml'a...



deathless
11-07-2010, 17:09
Witam mam pewien problem...

Wypelnilem baze danych user z pliku tekstowego przy pomocy skryptu php...
I teraz jest problem...Joomla nie widzi uzytkownikow, ktorzy sa w samej bazie...

Jest jakis maualny "refresh" aby pomoc joomli to zrobic...??

Jesli to nie ten dzial to srry bo to moj pierwszy posta na tym forum...

Pozdrawiam i z gory thx za odp...

Chciałbym sie jeszcze dowiedziec...W jaki sposob wyciagnac jakies dane z bazy danych danego uzytkownika na strone po zalogowaniu sie...??

moje
11-07-2010, 17:19
Jeśli importujesz użytkowników z innego/starego serwisu (opartego na Joomla), to na innym/starym serwisie eksportujesz tabelę z użytkownikami (tylko tabelę i nic więcej), na nowym serwisie usuwasz tabelę użytkowników i importując tabelę z innego/starego serwisu.

Należy pamiętać, że wtedy login i hasło głównego administratora będą takie jak na innym/starym serwisie.

EDIT:

Nie wiem o jakim pliku tekstowym mówisz i jakiego skryptu użyłeś, a sam się tym nie pochwaliłeś.

deathless
11-07-2010, 20:33
W pliku tekstowym posiadalem dane tkorych uzylem jako login pass ustawilem w bazie domyslnie jako null poniewaz bede je uzupelnial pozniej...
niejest to zadna migracja kont ani nic w tym rodzaju...A skrypt pobiera wybrane dane z pliku tekstowego i pakuje je w tabele...

---------- Post dodany o 18:33 ---------- Poprzedni post był o 18:31 ----------

Zrobilem cos na ten styl: http://krzysztofglaz.eu.org/import-zbioru-csv-do-mysql
Tylko uzylem pliku txt a nie csv...

moje
11-07-2010, 21:01
To skoro to nie jest migracja konta, to co?

Podaj tutaj zawartość pliku tekstowego (zostawiając tylko pierwszy znak loginu i hasła) i pliku php którego użyłeś.

deathless
11-07-2010, 21:16
plik tekstowy ma ponad 2 mb to jest to zdziebke niemozliwe...ale wygrada on mniejwiecej tak:

000; "dane"
001;"dane"
002;"dane"
999; <-koniec danych pierwszego uzytkownika...

Skrypt php:

while (!feof($handle)) {

$line = fgets($handle, 4096);

if(strstr($line, '001;')) {
$line = substr($line, 5);
$line = substr($line, 0, -3);
$username = $line;
}
else if(strstr($line, '007;')) {
$line = substr($line, 5);
$line = substr($line, 0, -3);
$line = str_replace(',', '.', $line);
$saldo = $line;
}
i dalej jest tak zapisywany w bazie...

Chcialem sie tylko dowiedziec czy jest sposob na to zeby joomla zobaczyla liste uzytkownikow ktore sa w bazie...

Jest tam uzytkownik admin i go widzi... pozniejsze rekordy to pozostale konta i juz ich nie widzi...
Tak wiec jak to zrobic...??

moje
11-07-2010, 22:18
A do jakich grup są przypisani użytkownicy? Jeśli do żadnej, to dlatego ich nie widzi.

deathless
11-07-2010, 22:22
Kazdy uzytkownik ma grupe domyślną Registered...
Tez myslalem ze to od tego ale to nie to...;)
Pozatym w joomli w panelu admina w urzytkownikach pokazuje mi ze jest paredziesiąt stron z urzytkownikami lecz zadnego niewyświetla... A gdy sie chce na jakiegos zalogowac to wyskakuje mi ze taki nieistnieje...;/
Prosze o inne sugestie...

Pozdrawiam...

moje
11-07-2010, 22:29
Więc jest źle przeprowadzony import użytkowników, zobaczy wpis z bazy danych Joomla np. z pakietu mov'AMP, tam też porównaj kod dodawania nowego użytkownika, sprawdż czy masz wszystkie pola w tej samej kolejności i z takimi samymi "formatowaniem" danych ;)

Każdy user ma swoje ID?