PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie szblonu z projektu graficznego.



bogdanbojarski
11-07-2010, 19:42
Witam,
ja tek trochę z innej beczki. Ile powinno kosztować przygotowanie szablonu z projektu graficznego, co należy wziąć pod uwagę, czy liczba modułów, komponentów powinna mieć znaczenie?

moje
11-07-2010, 19:49
To zależy z jakiego projektu graficznego. Na pewno staranność wykonania, walidacje, kompatybilność z rożnymi przeglądarkami. Jak przygotowujesz szablon, to moduły mają stała strukturę, co najwyżej przygotowujesz 2-4 warianty struktury modułów i już, co do ilości komponentów, to Joomla ma ich standardowo zawsze tyle samo, a ich treść powinna być poprawnie wyświetlana.

bogdanbojarski
11-07-2010, 20:22
Nie, to jasne, ale jak dorzucisz agora forum, załóżmy phoca gallery, sobi2 i do tego odpowiednie moduły, jakieś taby. Komponenty często mają swoje własne domyślne style. Dodatkowe moduły też. Co wtedy? O takie widełki mi chodzi.
Pozdrawiam.

moje
11-07-2010, 20:45
Dobry szablon radzi sobie z modułami bez problemu. Style dodatkowych modułów, jeśli mają one swoje preferencje, to zmieniasz po zainstalowaniu ale i tak te moduły się dostosowują do wyglądu strony. Nie ma widełek, dobry szablon jest wiele wart, zły jest wart wpier*olu ;)

bogdanbojarski
11-07-2010, 23:22
Tak, to wiem, ale wiele to pojęcie względne. Chodzi mi o to, że pojawiaja się oferty przygotowania szablonu za 150-200 złotych i się, czy to dużo, czy mało.

moje
11-07-2010, 23:24
To jest nawet nawet za byle jaki szablon.

Dylek
11-07-2010, 23:34
Mylisz cene z wartoscia. Nie zawsze szablon zrobiony za 100 bedzie gorszy od tego za 500. Nie mozna tu powiedziec jednznacznie ze szablon a 500 bedzie poprawny, zgrabny, bez tabel, walidujacy sie, z poprawnym CSSem, z opcjami w panelu admina itp, itd.
To czy ktos Ci to zrobi za 100 czy 500 - jego sprawa. To Ty pozniej decydujesz czy byl wart tej kasy.

Inna sprawa to to, ze sa ludzie ktorzy - nazwijmy to po imieniu - psuja rynek - i to, co powinno kosztowac 500 robia za 100. Ja wiem, jedni maja firmy i koszty z tym zwiazane, a inni sa karmieni i uprani przez mamusie i kosztow zero - wystarczy te 100 na lizaki. Ale dorosna kiedys i oni - i na wlasnej skorze poczuja jak to jest dzialac w zepsutym rynku.

Olewajac powyzsze wywody filozoficzne - cena nie swiadczy o jakosci.

Rubis
13-07-2010, 21:17
Podepnę się pod temat. I zapytam z innej strony. Wiadomo, że rozbudowany szablon będzie sporo kosztował. To nie lepiej w takim wypadku kupić gotowca?

a_m
13-07-2010, 21:27
nie dla wszystkich lepiej=taniej; każdy ma swoje "lepiej"

Rubis
13-07-2010, 21:43
Wiadomo. Ważne jest też wparcie już na etapie wdrażania i eliminowanie potencjalnych błędów. Jeżeli jednak są dwa produkty o podobnej jakości to sporo niższa cena zazwyczaj będzie mocnym argumentem.

a_m
13-07-2010, 21:57
"Jakość", podobnie jak "lepiej" odwołuje się do zupełnie innych sfer niż standardy rynkowe. To co będzie stanowiło o dobrej jakości dla jednych (np. estetyka - "temat morze", funkcjonalność - kolejny podobny, oryginalność - następny, itd itp) dla innych nie ma znaczenia, bo będzie się liczyć cokolwiek innego z dowolnego aspektu dotyczącego strony www.

PeFik
13-07-2010, 23:58
p.s. Podziwiam dzieci, które za 100 PLN siedzą kilka dni nad jednym szablonem, a potem po wzięciu zaliczki zmieniają nr telefonu i e-maila, bo sobie nie radzą i pytają co rusz na forum -> to się nazywa biznes w tym kraju.