PDA

Zobacz pełną wersję : hasło do bazy danych



emil
12-07-2010, 16:50
Witam, mój problem polega na tym, że przejąłem do administrowania stronę wykonaną w joomli. Wszedłem dzisiaj na serwer aby zmienić hasło do bazy danych i.. nie wyświetla się strona
wyrzuca napis: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
gdy wchodzę przez ftp do configuration.php jest fragment z kodem: var $password = 'Y02mq64exe'; ..i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić
Zmieniłem w tym miejscu hasło na takie wpisane z palca - bez kod.md5 ale nic to nie dało

Czy orientuje się może ktoś z Was jak sobie z tym poradzić?

mjmartino
12-07-2010, 17:21
Hej
Jak od początku się nie wyświetlało znakiem tego ze baza offline lub dead
Hasło trzeba zmienić do bazy a nie w pliku.. na końcu zmieniasz w pliku ...
Masz w ogolę dostęp do bazy danych? Panel hostingowy nie oferuje zmiany hasła do bazy ?

emil
12-07-2010, 18:27
no wlasnie sęk w tym, że przejąłem całą stronę z hasłami ..oprócz hasła do bazy danych:/
..więc nie znając hasła wszedłem do home.pl bo tam jest osadzona strona i.. wybrałem baze - zmień hasło
chciałem tam się dostać żeby od razu zmienić sobie hasło do głównego adm ale to już inna historia;)

od tamtego momtentu ta inf ..Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

---------- Post dodany o 17:05 ---------- Poprzedni post był o 17:01 ----------

..dlatego tez próbowałem coś zmienić z configuration.php ale.. tych plików jest kilka - zmieniałem w różnych ale za każdym razem nic nie uzyskałem. tzn wykasowywałem ten ciąg znaków zakodowanych ..też nic

---------- Post dodany o 17:27 ---------- Poprzedni post był o 17:05 ----------

już sobie poradziłem - błąd amatora;p ftp nie nadpisuje nowych plików na stare tylko wpierw trzeba wpierw wywalić stary a potem wrzucić nowy:) ..więc już działa

mjmartino
12-07-2010, 19:02
[/COLOR]już sobie poradziłem - błąd amatora;p ftp nie nadpisuje nowych plików na stare tylko wpierw trzeba wpierw wywalić stary a potem wrzucić nowy:) ..więc już działa
Wystarczyło na moment zmienić chmod'y z 644 na 755 i by się nadpisało ;)