PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań odnośnie wszelakich problemów ;))



mm43
12-07-2010, 22:06
Dzień dobry!

Mam kilka problemów. Bez rozpiski:
1. Napis "Welcome to the Frontpage". Doszedłem już do tego jak go zmienić. ;) Tylko jak go... usunąć?
2. Jak zamiast tego napisu (lub - od biedy - pod nim) umieścić artykuł powitalny (jakieś tam bzdety o stronie itd.), który zawsze będzie na pierwszym miejscu (a nie z każdym newsem niżej).
3. Jak wprowadzić możliwość kontaktu między użytkownikami na prv i w związku z tym zrobić coś na kształt listy znajomych każdego użytkownika.
4. Opisałem to wcześniej, tylko nie w tej zakładce. Jak ustawić napis wyświetlany po rejestracji? Gdy wyświetla się coś na kształt "Link aktywacyjny został wysłany" to dodać do niego "Użytkownicy poczty gmail proszeni są o sprawdzenie zakładki "spam"")

Dziękuję z góry. I czekam :)

zwiastun
12-07-2010, 22:16
Witamy Cię. Ale wybacz. Forum to forum, a nie poradnik dla początkujących. Poradniki są pod adresem http://wiki.joomla.pl. Na forum zapraszamy, gdy spotkasz problem. I zapoznaj się z regulaminem, boś chyba tego nie uczynił.

mm43
12-07-2010, 23:01
Ano nie uczyniłem. Jestem już bardziej w etapie końcowym tworzenia strony i pomyślałem, że ktoś pomoże. Od ręki. Bez narzekania na temat regulaminu, wiki i ogólnej nieudolności pytającego. Jeśli masz jakieś obiekcje to zachowaj je dla Siebie. A jeśli dobitnie naruszyłem zasady forum to chyba zajmą się mną moderatorzy, nieprawdaż? Chyba, że moderatorzy będą mieli w sobie więcej życzliwości.

moje
13-07-2010, 00:26
Nawet nie raczyłeś skorzystać z forumowej szukajkki, szukajki na wiki, na pomocy, a wszystko jest opisane.

Piszesz że jesteś na końcowym etapie, a skoro jesteś na końcowym etapie, to by oznaczała, ze wiesz jak działa Joomla, czyli komunikaty i nazwy są albo definiowane w systemie albo w plikach językowych. A co do 1 i 2 to wiedziałbyś, że wystarczy użyć szukajki. Zaś co do 3, to wiedziałbyś, że każdego rozszerzenia do Joomla musisz poszukać najlepiej w katalogu rozszerzeń Joomla (adres to ten z org na końcu).

Dla Twojej informacji, to na pocztę od googla maile dochodzą normalnie, to wp, interia itp. mają problemy i umieszczają pocztę w spamie ale wystarczy zmienić metodę wysyłania maili z funkcji php na serwer SMPT.

Lenistwu mówimy stanowcze nie!
Jakby każdy podchodził tak jak Ty, to forum już by umarło zasypane śmieciowymi tematami, na które już są odpowiedzi.

Zastanów się nad swoim postępowaniem, Opean Source to darmowe oprogramowanie i tzw. wolne oprogramowanie (nie chodzi o szybkość). To, że ktoś poświęcił swój czas i za darmo zrobił opracowanie, napisał tłumaczenie, a najważniejsze to, to że je udostępnił za darmo innym nie oznacza, że możesz od innych wymagać, bo społeczności zrzeszone wokół jakiegoś projektu robią coś dobrowolnie, więc tutaj powinieneś się cieszyć, ze w ogóle istnieją jakieś materiały.

alex51
13-07-2010, 09:27
(...) Jeśli masz jakieś obiekcje to zachowaj je dla Siebie. A jeśli dobitnie naruszyłem zasady forum to chyba zajmą się mną moderatorzy, nieprawdaż? Chyba, że moderatorzy będą mieli w sobie więcej życzliwości.
Gratuluję pomysłowego "wejścia". Nie wiem jak innych, ale mnie wystarczająco zniesmaczyłeś swoim podejściem i na pewno nie wpłynie to pozytywnie na moją wrodzoną życzliwość.

mm43
13-07-2010, 13:38
No cóż... Chyba macie trochę racji. Po prostu codzienny nawał zajęć sprawia, że posługuję się raczej... szybkimi rozwiązaniami.

Muszę powiedzieć, że mimo wszystko "moje" udzielił mi informacji, których potrzebowałem. Więc, nie umniejszając mojej wdzięczności, pragnę zauważyć, że podejście i tak macie... kiepskie. ;)

Dziękuję za wszelakie zainteresowanie i pozdrawiam.

moje
13-07-2010, 13:49
Życie to nie stoisko z fastfood'em ;)

zwiastun
13-07-2010, 14:23
Więc, nie umniejszając mojej wdzięczności, pragnę zauważyć, że podejście i tak macie... kiepskie. ;).

Może by tak, Mości Panie, beleczki we własnym oku poszukać! Po tym, co zrobiłeś, wystarczyłoby jedno słowo: "przepraszam". I żaden "codzienny nawał zajęć" Cię nie usprawiedliwia! Chyba, że nie masz już więcej ochoty pisać tutaj czegokolwiek, bo po powyższym, nawet @moje Ci już z pewnością nie pomoże.

mm43
18-07-2010, 22:28
Nie było mnie jakiś czas. Rodzinny wyjazd.

Przemyślałem sprawę. I wymyśliłem. Przecież...

... nikt wam nie karze pisać mi tutaj od nowa poradników. Poświęciłem nieco ponad godzinkę na poszukiwania na forum i wiki. Efekt znikomy. A wy, znawcy problemów, którzy pewnie już nieraz takich szukaliście, wiecie gdzie rozwiązania można znaleźć. Więc, dajmy na to, link podrzucić. Problem?

moje
18-07-2010, 22:31
Nie da się znaleźć, bo zarówno to jaki i większość nie formułuje odpowiednie tematów, treści itp. Dział FAQ się kłania i znajomość Joomla - wystarczyło poczytać.

mm43
18-07-2010, 22:49
No tak. FAQ. Już zabieram się do lektury. Zobaczymy czy tak wiele mi powie. :)

----------------------------------------------------------------------------------------------

No cóż. Przejrzałem chyba wszystkie w miarę interesujące tematy. Dowiedziałem się kilku ciekawostek. Ale, "Moje", proszę wskaż mi w FAQ rozwiązanie któregokolwiek z tych moich problemów. :)
Będę wdzięczny i skruszony po wieczność. ;)

alex51
19-07-2010, 07:10
... nikt wam nie karze pisać mi tutaj od nowa poradników. Poświęciłem nieco ponad godzinkę na poszukiwania na forum i wiki. Efekt znikomy. A wy, znawcy problemów, którzy pewnie już nieraz takich szukaliście, wiecie gdzie rozwiązania można znaleźć. Więc, dajmy na to, link podrzucić. Problem?
Faktycznie masz problem, ale z umiejętnością przeszukiwania. Zarówno na wiki jak i na forum jest sporo na tematy przez Ciebie poruszone. Swoją drogą przed pisaniem postów należałoby też zerknąć do Regulaminu (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3), pkt. 3.
Ok, oto moje dowody przeczące Twojej tezie -
...Efekt znikomy...:
Ad 1. (http://wiki.joomla.pl/index.php/Jak_usun%C4%85%C4%87_lub_zmieni%C4%87_tytu%C5%82_% 22Welcome_to_the_Frontpage%22%3F)
Ad 2. (http://wiki.joomla.pl/index.php/Zarz%C4%85dzanie_przegl%C4%85dem_Strona_startowa)
Ad 3. (http://forum.joomla.pl/search.php?searchid=151221)
Ad 4. (http://forum.joomla.pl/showthread.php?41717-Pytanie-o-maila-powitalnego.&p=179681&highlight=#post179681)
Nie próbuj też odpowiadać mi, że od tego można było zacząć, podając Ci gotowe rozwiązania, bo to Twoim obowiązkiem było uprzednie sprawdzenie zasobów forum i wiki.

mm43
19-07-2010, 10:25
Alex, dziękuję za dobre chęci, ale... w zasadzie nie pomogłeś mi nic. :(

Ad.1 Znalazłem to wcześniej, sam, klucząc w opcjach. Nie pisałem później o tym bo rozmowa jakoś poszła w innym kierunku. Wybacz, że zadałem trud.
Ad.2 To, że kolejność artykułów mogę zmieniać to wiem. :) Chodziło mi raczej o coś bardziej stałego. Coś, czego strona nie będzie traktowała jak news na pierwszym miejscu (data dodania, jakieś głupoty) tylko kilka słów, które zawsze są na początku (również przed modułami takimi jak "latest news" czy "popular") i.. no po prostu rzucają się w oczy jako taki wstęp.
Ad.3 Nie działa. Komunikat "Nie znaleziono wyników". Sugerujesz tym, że odpowiedzi nie ma, czy po prostu błędny link?
Ad.4 Nie chodziło mi o mail'a powitalnego. Chodziło mi o komunikat ukazany na stronce po rejestracji. Domyślnie jest bodajże "Dziękujemy za rejestrację. Na twój e-mail został wysłany link potwierdzający." Chcę to zmienić.

Myślę, że te moje pytania aż takie absurdalne nie są. Bo o odpowiedzi naprawdę trudno (pomijam tu punkt 1. :))
Pozdrawiam, Paweł.

alex51
19-07-2010, 10:47
Moje dobre chęci były jedynie skierowane na wskazanie Ci możliwości wyszukiwania.
Ad. 1 - Nie wspominałeś...
Ad. 2 - Ustalenie kolejności wyświetlania artykułów w taki sposób, by ten, na którym Ci zależy zawsze był na początku jest tam również opisane.
Ad. 3 - Link jest był do wyszukiwarki z użyciem słowa kluczowego "prywatne wiadomości", jednak musiałem go źle wpisać. Mam nadzieje, że znajdziesz sam te wyniki, bo jest ich mnóstwo.
Ad. 4 - Czyżby we wskazanym pliku language/pl-PL/pl-PL.com_user.ini nie można było znaleźć komunikatu, pojawiającego się na stronie po dokonaniu rejestracji? Standardowo w zależności od wybranego sposobu aktywacji będzie to np.:

Konto zostało utworzone, a odsyłacz aktywacyjny przesłany na podany przez Ciebie adres. Po otrzymaniu wiadomości użyj odsyłacza, żeby uaktywnić swoje konto. Dopóki tego nie zrobisz, zalogowanie nie będzie możliwe. lub inny:

Dziękujemy za rejestrację. Twoje konto zostało uaktywnione. Możesz się teraz logować, korzystając z nazwy użytkownika i hasła podanych podczas rejestracji.
Myślę, że Twoje pytania nie są absurdalne, tylko nie powinny być tu zadawane, bo odpowiedzi na nie znajdują się na forum i na wiki.
Nie zapraszam do polemiki, bo nie widzę sensu w dalszym zaśmiecaniu forum.
Pozdrawiam
Aleksander

mm43
19-07-2010, 13:19
Dziękuję bardzo. Naprawdę. :)

Ad.3 Aktualnie zajmuję się rozgryzaniem możliwości Missus'a. :) Mam nadzieję, że wszystko się uda.

W przypadku reszty - masz stuprocentową rację. Więc chyba ten temat jest do zamknięcia.

Pozdrawiam i dziękuję.

alex51
19-07-2010, 13:22
Zamiast Missus'a sprawdź uddeIM (http://pliki.joomla.pl/katalog/komunikacja/prywatne-wiadomosci/uddeim.html), jest bardziej odpowiedni do J! 1.5.

mm43
19-07-2010, 13:33
Ok, dzięki.