PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne problemy przy instalowaniu rozszerzen



d0dus
13-07-2010, 09:25
Witam!!

tematow podobnych na forum jest sporo... przejzalem wiekszosc i niestety nic nie moglo mi pomoc...

mam hosting na nazwa.pl i juz kilka stron na joomli postawionych i nigdy nie bylo z tym problemu...

od dwoch dni probuje postawic kolejna i z instalacja joomla nie ma problemu... problemy pojawiaja sie w momecie doinstalowywania rozszerzen... wyswietla sie blad:

Warning: file_put_contents(/home/xxxx/ftp/yyyy/tmp/install_4c3c10cb530dc/ThemeXP/plus.gif) [function.file-put-contents]: failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/xxxx/ftp/yyyy/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 298
Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego.

kwestia taka ze na czas instalacji ustawiam prawa do katalogow wszystkich 777 wiec nie powinno byc problemu z uprawnieniami... probowalem juz kilkakrotnie i za kazdym razem blad ten pojawia sie przy istalowaniu innego dodatku/rozszerzenia... raz np przy edytorze JCE innym razem np przy komponencie VM... raz nawet udalo mi sie VM zainstalowac to skolei blad pojawil sie przy jednym z modulow VM... - nie ma na to reguly i za kazdym razem cos takiego pojawia sie przy innym module...

kontaktowalem sie juz z nazwa.pl czy zmieniali jakies ustawienia na serwerze bo w zeszym tygodniu instalowalem takze strone na joomli i nie bylo problemow zadnych... wg pracownikow nic nie bylo zmieniane w konfiguracji... moje pytania dotyczace zainstalej sytuacji zostalu skwitowane odpowiedzia ze blad lezy po stronie joomla a nie nazwa.pl i oni mi nie pomoga :|

dodam ze uzywam tych samych sprawdzonych dodatkow/rozszerzen co na innych stronach (miedzy innymi na tej co instalowalem w ubieglym tygodniu) a wersja joomli to 1.5.18

bede wdzieczny za jakiekolwiek podpowiedzi lub sugestie co moze byc nie tak...

--------------------------------------------------------------

problem rozwiazany... mianowicie serwery nazwa.pl maja ograniczona pojemnosc plikow do 200 000 na jednym serwerze... ze wzgledu ze mam dosc sporo stron na joomli + liczne galerie w momencie instalacji jakiegos dodatku przekraczam limit plikow. obecnie i tak przekraczam 197 000...

rozwiazanie proste - wystarczy wykupic drugi serwer i na drugim serwerze limit leci od poczatku... tutaj mala uwaga... zakup serwera active pro nie rozwiazuje problemu mimo ze jego powierzchnia jest dwa razy wieksza limit plikow jest takze 200 000... w moim przypadku bardziej oplacalne jest wykupienie drugiej uslugi active

mam nadzieje ze komus sie to przysluzy ja nie przespalem nocy przez to...