PDA

Zobacz pełną wersję : Zoom krzaczy przy polskich literach.



Fotograf
04-09-2006, 08:22
Gdzie ustawić prawidłowe kodowanie, aby po wpisaniu polskich liter nie tworzyły się krzaczki?

wojsmol
01-11-2006, 17:27
Witam
Mam ten sam problem w zoom_251rc2_wk30_Pl.
Pozdrawiam

Fotograf
06-02-2007, 11:23
Witam
Mam ten sam problem w zoom_251rc2_wk30_Pl.Dokładnie z tą samą wersją mam kłopoty. W miejscu polskich liter pojawiają sie jakieś arabskopodobne krzaczory. Ale coś widzę, że na tym forum raczej chyba na żadną pomoc liczyć nie można. Wątek ten stworzyłem dnia 04-09-2006, czyli już ponad 5 miesięcy temu, jak na razie bez żadnego odzewu. Zaczynam się powoli zniechęcać do Joomla.
A tak na marginesie dodam, że w innych wątkach, w których też zabierałem głos też raczej nie ma żadnego odzewu. W związku z tym, to nie jest chyba przypadek. Jak na razie, to według mnie kiepskie tutaj wsparcie jest.

nowyr
06-02-2007, 11:44
:)

Po przeczytaniu powyższej wiadomości pierwsze co to :) właśnie. No cóż mam ten sam problem 'zoom_251rc2_wk30_Pl' i krzaki przy polskich znakach ... ale jakoś nie narzekam. Do póki ktoś nie znajdzie rozwiązania (lub sami nie znajdziemy - może chociaż spróbujmy, a nie tylko krytyka) wchodzę do phpmyadmin-a i poprawiam krzaki bezpośrednio w tabeli.
Osobiście dzięki joomli mam do dyspozycji potężnego CMS-a za free, z mnóstwem dodatków i to się liczy. A co do forum to przecież tylko miejsce dyskusji (no chyba, że masz wykupione wsparcie techniczne) ...

Pozdrawiam ludzi, którzy wspierają joomle ...

Fotograf
06-02-2007, 12:14
:) Po przeczytaniu powyższej wiadomości pierwsze co to :) właśnie. No cóż mam ten sam problem 'zoom_251rc2_wk30_Pl' i krzaki przy polskich znakach ... ale jakoś nie narzekam. Do póki ktoś nie znajdzie rozwiązania (lub sami nie znajdziemy - może chociaż spróbujmy, a nie tylko krytyka)Tylko, aby cokolwiek tutaj spróbować, to trzeba mieć trochę wiedzy w tej dziedzinie. I mi tego brak. Dlatego też szukam pomocy. Gdybym był w stanie sobie z tym poradzić, to sam bym już dawno sprawę załatwił. A nawet więcej, być może sam bym stworzył inny komponent galerii.

wchodzę do phpmyadmin-a i poprawiam krzaki bezpośrednio w tabeli.I to też już jest jakaś podpowiedź, chociaż jest to tylko "proteza". Zobaczę co z tego wyjdzie. Mam tylko pytanko. W jakiej konkretnie tabeli to robisz?

Osobiście dzięki joomli mam do dyspozycji potężnego CMS-a za free, z mnóstwem dodatków i to się liczy. A co do forum to przecież tylko miejsce dyskusji (no chyba, że masz wykupione wsparcie techniczne)...Chyba nie tylko. A jeżeli tak, to cienko z Joomlą będzie.

nowyr
06-02-2007, 12:43
Witam

No więc tak zmian dokonuje w tabeli 'jos_zoom' tzn. tam są tworzone zakładane przez nas galerie. Jeśli chodzi o polskie czcionki to stworzyłem sobie artykuł gdzie je wszystkie wypisałem i też ten artykuł otwieram z phpmyadmin-a tabela `jos_content` i potrzebne mi czcionki metodą kopiuj wklej przenoszę do danej kategorii. Oczywiście kategorie i podkategorie można tworzyć bezpośrednio w phpmyadmin-ie przez dodanie nowego pola do tabeli 'jos_zoom', ale trzeba z tym uważać ... Oczywiście to jest łopatologiczna metoda ale jak trzeba ...
Co do samych znaków krzaków, to jest gdzieś info, że to jest problem z kodowaniem czyli zapisywaniem polskich znaków do bazy i pewnie trzeba by było trochę pogrzebać w kodzie komponentu.

Pzdr.

Fotograf
06-02-2007, 13:25
No więc tak zmian dokonuje w tabeli 'jos_zoom'Już przed tym, jak Ty ten tekst napisałeś, to mi udało się znaleźć tę tabelę.

Jeśli chodzi o polskie czcionki to stworzyłem sobie artykuł gdzie je wszystkie wypisałem i też ten artykuł otwieram z phpmyadmin-a tabela `jos_content` i potrzebne mi czcionki metodą kopiuj wklej przenoszę do danej kategorii. Oczywiście kategorie i podkategorie można tworzyć bezpośrednio w phpmyadmin-ie przez dodanie nowego pola do tabeli 'jos_zoom', ale trzeba z tym uważać ... Oczywiście to jest łopatologiczna metoda ale jak trzeba ...Makabryczna robótka ręczna. :)
U mnie to jednak nic nie daje. Po stworzeniu sobie artykułu w phpMyAdminie też mam krzaczki (±¡æÆêʳ£ñÑóÓ¶¦¼¬¿¯), takie jak w tym wcześniejszym nawiasie. Jednym słowem dalej kicha, bo Twój sposób u mnie się w ogóle nie sprawdza.
Jak masz ustawioną "Metodę porównywania napisów"?

Co do samych znaków krzaków, to jest gdzieś info, że to jest problem z kodowaniem czyli zapisywaniem polskich znaków do bazy i pewnie trzeba by było trochę pogrzebać w kodzie komponentu.Ale do tego, to trzeba się jeszcze troche znać na PHP.

nowyr
06-02-2007, 13:48
Witam

Wiem, że pracy troszkę przy tym jest (ja mam krótkie opisy :)). Ja właśnie używam takich znaków jak u Ciebie w nawiasie (bo tak zapisuje to baza). A kodowanie mam ustawione na latin1_general_ci (bo na takim mam polskie czcionki) ...

Pzdr.

Fotograf
06-02-2007, 17:22
Wiem, że pracy troszkę przy tym jest (ja mam krótkie opisy :)). Ja właśnie używam takich znaków jak u Ciebie w nawiasie (bo tak zapisuje to baza). A kodowanie mam ustawione na latin1_general_ci (bo na takim mam polskie czcionki)...A czy zauważyłeś, że ten Twój sposób pokonania tego problemu ma jedną zasadniczą wadę? Są kłopoty z prawidłowym sortowaniem kategorii. Kategorie zaczynające się np. na Ą i Ł, w zależności od sposobu sortowania znajdować się będą z przodu lub na samym końcu, przed lub po kategoriach zaczynających się np. na G, M lub Z. Stwórz sobie kilka takich kategorii zaczynających się od różnych liter i zobacz jak to u Ciebie wygląda. Coś mi się tak jakoś wydaje, że chyba jednak mimo wszystko tego błędu nie zauważyłeś.
Jednym słowem, doszliśmy do punktu wyjścia. Moduł wciąż jest nie do użytku. Co prawda pojawiły się polskie litery w kategoriach. Ale co z tego jak bynajmniej u mnie kategorie te są nieprawidłowo sortowane? Najpierw brane są pod uwagę takie litery, jak np. G, M i Z, a dopiero na końcu Ć, Ł i Ś. Jedna wielka kicha.

nowyr
06-02-2007, 20:41
Witam

Oczywiście, że to rozwiązanie jest 'be' no ale cóż ... Narazie musi wystarczyć, tak jak mówiłem wcześniej nie mam zbyt wiele kategorii w galerii więc narazie sobie radzę ...

Fotograf
06-02-2007, 21:41
Oczywiście, że to rozwiązanie jest 'be' no ale cóż ... Narazie musi wystarczyć, tak jak mówiłem wcześniej nie mam zbyt wiele kategorii w galerii więc narazie sobie radzę...Jak się ma 1 lub 2 kategorie, to rzeczywiście, nie ma to znaczenia. Ale w moim wypadku moduł ten jest w ogóle nie do użycia, bo ja w jednej z galerii mam obecnie 31 kategorii. W galerii zOOm miałbym jeden wielki burdel.
Coraz bardziej zaczynam się zniechęcać do Joomla i dodatków do niego, w których jest cała masa błędów. Uważam, że po tylu sygnałach od użytkowników powinno się takie pliki z błędami całkowicie wywalać z Pobieralni, jako do niczego nieprzydatne.

Alternativestudio
06-02-2007, 23:10
Witam

Wiem, że pracy troszkę przy tym jest (ja mam krótkie opisy :)). Ja właśnie używam takich znaków jak u Ciebie w nawiasie (bo tak zapisuje to baza). A kodowanie mam ustawione na latin1_general_ci (bo na takim mam polskie czcionki) ...

Pzdr.

Masz kompletnie źle ustawione kodowanie bazy a dokłdnie nazywa się to Metoda porównywania napisów, powinno być latin2_general_ci
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci

Kiedyś przy przeniesieniu bazy będziesz miał problem.

Fotograf

nie narzekaj na joomlę bo to nie wina CMSa ewentualnie komponentu zoom.... jak wchodzisz w phpMy admin i widzisz krzaki to może być to złe ustawienia kodowania na serwerze SQL i oraz samej aplikacji phpMy admin
często się to zdarza na hostingach typu yoyo i innych pochodnych

Zobacz czy otwierając bazę w phpMy admin są krzaki w innych tabelach czy tylko w tabeli jos_zomm, wybierz np jos_categories i zakładka przeglądaj. Zobacz czy treść sie wyświetla poprawnie czy krzaki.

po ustaleniu tego będziemy szukać przyczyn.

EDIT:

a tak gwoli ścisłości zapoznaliście się z innymi tematami na forum ? np tym
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4062

co by nie wyważać już otwartych drzwi.

nowyr
07-02-2007, 07:30
Masz kompletnie źle ustawione kodowanie bazy a dokłdnie nazywa się to Metoda porównywania napisów, powinno być latin2_general_ci
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci

Witam

Wiem że powinno być latin2_general_ci ale u mnie przy takim ustawieniu były krzaki na stronie ... A co do forum to staram się systematycznie przeglądać powstałe wątki ...