PDA

Zobacz pełną wersję : Jak instaluje się galerię?



mucka
14-07-2010, 09:41
Jak w temacie, chodzi mi o JoomGallery, ale spodziewam się, że każdą instaluje się tak samo?

Wrzuciłam rozpakowane pliki do xampp/htdoc (próbowałam też w xampp/htdoc/joomla15)
Potem w przeglądarcte dałam localhost/joomgallery/install.joomgallery.php
Ale to nie działa :(

A jak w końcu zaistaluję to jak mam wejść w tą galerię?

mjmartino
14-07-2010, 09:54
PA -> instaluj -> wybierasz *.zip i wszystko
w komponentach bedzie :hmm:

mucka
15-07-2010, 15:27
Ehm, dzięki, udało się. Ale mam jeszcze jedno, pewnie banalne dla was pytanie.
Otóż, zainstalowałam spolszczenie joomgallery z oficjalnej strony, okazało się beznadziejne, chce się go pozbyć i nie wiem jak. Nie mogę go znaleść ani w dodatkach, ani w komponentach, ani w jezykach.

zwiastun
15-07-2010, 16:57
Bardzo Ci dziękuję dobry człowieku za ocenę tego "beznadziejnego" tłumaczenia. Mam nadzieję, że
a) po pierwsze, trochę więcej wiedziałeś o instalacji tłumaczenia niż komponentu,
b) po drugie, umiesz czytać i zainstalowałeś tłumaczenie do odpowiedniej wersji komponentu, a jeśli nie umiesz, to wybierz się na jakieś korepetycje.
c) po trzecie, jak już odinstalujesz to "beznadziejne" tłumaczenie (pliki są w katalogach /languague i /administrator/languague), to przysiądziesz fałdów, uruchomisz swoje, niebywałe jak sądzę zdolności i umiejętności, i dostarczysz naszej społeczności swoje genialne tłumaczenie.

Następnym razem, jak będziesz miał coś zamiar chlapnąć bez zastanowienia, wypij wcześniej łyk czegoś zimnego dla ochłody i zastanów się nad tym, co, gdzie i do kogo chlapiesz.

mucka
15-07-2010, 22:25
Bardzo proszę, nie wiem jak wam, może coś źle wgrałam, ale mi przetłumaczyło tylko ... nazwy działów, a nazwy i opisy konfiguracji zostały zostały przetłumaczone na np. "JGA_COMMON_TITLE" itp.
a) język zainstalowałam po zainstalowaniu joomgallery i przeczytaniu tego posta, wcześniej instalowałam tak, że odpakowywałam paczkę i wklejałam do folderu z innymi modami i działało
b) umiem czytać, przecież czytam,
c) kurcze, ja w katalogu languague mam tylko pliki angielskie, może faktycznie coś źle wgrałam?

alex51
16-07-2010, 07:40
Należałoby skorzystać z plików instalacyjnych dostępnych w naszej plikowni. (http://pliki.joomla.pl/katalog/szukaj.html)
Warto też zapoznać się z zawartymi tam wyjaśnieniami na temat instalacji danych pakietów. Unikniesz wtedy problemów typu: "może ja coś źle wgrałam...wklejałam do folderu z innymi modami..." i innych karkołomnych wyczynów, jakie opisałaś na początku swego wątku. Na temat instalowania wszelkich dodatków wystarczająco dużo napisano już na wiki.joomla.pl.