PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zainsatlowaniem dodatków, pluginów, szablonów (problem z instalatorem)



laki992
14-07-2010, 16:11
Witam, postawiłem swoją stronę na serwerze który ma wszystkie funkcje potrzebne do zainstalowania joomli oprócz wyłączonego display errors (obecnie używam 1.5.18) i mam problem z instalacją wszystkiego. Instalator jeśli chcę coś zainstalować cały czas wyświetla mi :

"Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany."

Moje pliki mają nadane odpowiednie prawa, sprawdzone ścieżki dostepu w pliku konfiguracyjnym.
Ponieważ staram się rozwiązać problem już 4 dni przeczytałem wszystko co tylko można na temat tego problemu w google i niestety nic nie pomogło.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu!

ekumi
14-07-2010, 16:36
Może plik faktycznie jest podwójnie spakowany? Zajrzyj co tak naprawdę znajduje się w archiwum. Jeżeli nie to jest problemem, to proponuję sprawdzić ustawienia w pliku configutation.php, a szczególnie prawidłowość ścieżki dostępu do pliku /tmp. Tej podpowiedzi nie jestem w 100% pewien, ale miałem kiedyś podobny problem i chyba poprawienie tego wpisu pomogło.

big_krzysiek
14-07-2010, 16:39
ciezko cos wywnioskowac z twojego opisu...
najczesciej problemem tego typu przy instalacji dodatkow sa prawa i sciezka dostepu do katalogu tmp...

sprawdz to na poczatek...

laki992
14-07-2010, 17:21
Ale tak jak napisałem wcześniej problem wystepuje przy wszystkich plikach jakie tylko chcę zainstalować... Ściezki do plików także sprawdzałem nawet zmieniałem ponieważ mam na serwerze public_html oraz te same pliki odnośniki mam do www ale nie działa na żadnej ścieżce więc została na 100% dobra ścieżka do pliku (home/laki992/public_html/strona/tmp)

Chmody 777 do pliku tmp jak i do logs....

Wszytkie instalki napewno nie są dwukrotnie skompresowane...

alex51
14-07-2010, 17:36
Czy zainstalowałeś Joomla! samodzielnie w tradycyjny sposób, czy może skorzystałeś z opcji oferowanej przez hosting (pakiet fantastico lub dostępne tam moduły instalujące)?

laki992
14-07-2010, 17:50
nie ja nie korzystam z tego ponieważ zazwyczaj maja nieaktualną wersję i robią błędy ... a ja właściwie rozwiązałem sprawę dziekuję za info różne i tak na przyszłość dla kolegów którzy będą mieli podobny problem jeśli macie moduły z nieoficjalnej strony sprawdźcie plik XML trzeba tam zmienic tagi na <install> i bedzie ok a szablony okazało się że zaczęło instalować ale ja o tym nie wiedziałem bo zajmowałem się modami i komponentami. Dziękuję wszystkim za rady napewno sie jescze kiedyś komu przydadzą :D

alex51
14-07-2010, 17:59
Napisz dla "potomnych" dokładniej co i gdzie zmieniałeś w plikach xml.
Czyżbyś usiłował instalować rozszerzenia przeznaczone dla starszej wersji J!1.0 ? Tam stosowano <mosinstall type="module" version="1.0.0"> natomiast w J!1.5 jest w analogicznym miejscu <install type="module" version="1.5.0">.

laki992
14-07-2010, 18:12
Rozszerzenia były dla joomli 1.5.xx ale ten kto to napisał dodatki zamiast tego :
<install type="module" version="1.5.0">. miał tam jakoś dziwnie zdefiniowane nawet niewiem co to jest <parseinstallguid type="module" version="1.5"> no i oczywiście dlatego niemogło wyszukać pliku XML widziało go ale niewiedziało jak to ugryźć...

Dlatego warto lukać do pliku XML w razie błędu podczas instalacji nieoficjalnych komponentów i modułów :)