PDA

Zobacz pełną wersję : program lojalnościowy w VM



appleandpear
14-07-2010, 16:33
Witam,
Chcę utworzyć program lojalnościowy w VirtueMart. Obejmuje on dwie rzeczy:
1) Klient kupujący produkty dostaje "wirtualne złotówki" (ileś wirtualnych złotówek w zależności od wydanej kwoty na zakupy)
2) Klient poleca znajomym, aby się zarejestrowali w sklepie i robili zakupy - nowy klient rejestrując się podaje adres e-mail klienta już zarejestrowanego, gdy dokona pierwszych zakupów osoba polecająca (czyli ten, który polecił sklep) otrzymuje jakąś kwotę "wirtualnych złotówek".

Punkt pierwszy już jest zrobiony (nie przeze mnie). Ja zajmuję się punktem drugim, jestem obecnie na etapie takim, że utworzyłem w formularzu rejestracyjnym dodatkowe pole w które można wpisać e-mail osoby polecającej i skrypt, który ten e-mail wyszukuje w bazie aktualnie zarejestrowanych. Problem mam taki, że nie mogę znaleźć pliku w którym dokonywana jest akcja po kliknięciu "zarejestruj". Czyli nie wiem gdzie wpisać kod, który wpisze mi do tabeli utworzonej przeze mnie w bazie MySQL informacje, że nowy klient (któremu zostanie przydzielone pewne id) został polecony przez klienta (i tu jego id) oraz informacja o statusie - czy nowy klient dokonał zakupu (gdy dokona pierwszego zakupu wartość statusu w tabeli zmieni się z 0 na 1).

Będę wdzięczny, jeżeli ktoś mi podpowie, w którym pliku jest instrukcja "INSERT INTO..." dopisująca nowego użytkownika do bazy.

Pozdrawiam,
Seba.

moje
14-07-2010, 17:32
Każdy plik warstwy widoku, ma swój plik warstwy logiki i tam powinieneś szukać, a często jest tak że taki plik zowie się helper.php.

Co do operacji na bazie danych to polecam zapoznać się z materiałami na docs.joomla.org i api.joomla.org, gdyż możesz stworzyć własny kod dodający/zmieniający jakąś wartość w bazie danych.

Moja rada jest taka, że lepiej zrobić dualny system polecający zarówno poprzez specjalnego linka jak i poprzez podanie adresu e-mail osoby polecającej, gdyż nie każdy musi znać i pamiętać maile od wszystkich znajomych.

appleandpear
14-07-2010, 17:41
Skoro mieliby sobie przesyłać specjalne linki, to chyba łatwiej byłoby przekazać tylko e-mail - z takiego założenia wychodzę. Poza tym, nie jestem jeszcze takim specem, aby umieć generować specjalne linki.
Dzięki za odpowiedź :)
Pozdrawiam.

moje
14-07-2010, 17:45
Czy ja wiem, nic wielkiego {asres strony}/?ref={id polecajacego}, a wszystkie informacje o ilości zdobytych punktów, id polecającego byłyby przechowywane w osobnej tabeli.

appleandpear
14-07-2010, 19:14
No tak, tylko trzeba to zgrać ze sobą, żeby działało - a dla mnie jest to problem.

moje
14-07-2010, 19:36
Wyżej podałem 2 adresy z wartościowymi informacjami.

appleandpear
15-07-2010, 10:03
Nie wchodzą mi te adresy :/

josh
15-07-2010, 16:35
http://docs.joomla.org/
http://api.joomla.org/

drobna pomylka @moje

moje
15-07-2010, 16:40
To z przyzwyczajenia ;)