PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja szablonu kontaktów



lss
14-07-2010, 18:08
Witam

Po kilku ciekawych walkach udało mi się dojść do porozumienia z joomlą. Stronę i fora po podłączałem nawet jestem zadowolony z tego co do tej pory wykonałem przy mikrej znajomości CSS, XHTML oraz PHP... I jak to bywa z tym co wykonuje chce aby to bylo jak najbliższe moim oczekiwaniom... I tu nastał problem z kontaktami... Na rysunku zaznaczyłęm w woli wyjaśnienia dokładnie o co mi chodzi...

2771

Jak zmniejszyć tą odległość zaznaczoną czerwona linią miedzy formularzem a tytułem . Przejrzałem wszystkie pliki od tego komponentu i kicha... jest ich sporo i nie wiem w którym kodzie grzebać ... W pliku od stylu szablonu "template.css" przejrzałem edytowałem ale nie pomogło wiec stwierdziłem że to na pewno nie to.. Gdzie to można zmienić. Czy w ogóle ktoś wie ??

alex51
14-07-2010, 20:17
Odszukaj plik: com_contact/views/contact/tmpl/default_form.php
W wierszu 31 są 2 znaczniki przejścia do nowego wiersza <br /> <br />. Kasując je zmniejszysz wskazaną na obrazku odległość.

lss
14-07-2010, 20:53
Świetnie dziękuje udało się... usunąłem kilka znaczników więcej i jest ok ... Mam jeszcze troszkę pytań
Aby je uporządkować użyje numeracji

1) Zrobiłem sobie na swojej stronie sonde ale mam problem położeniem punktów wyboru szukałem jakiś odnośników do "margine" czy czego kol wiek ale nie znalazłem i tu wychodzi naprawdę moja niewiedza bo nie wiem jak zmienić aby były po lewej stronie a nie na środku na zdjęciu

2773

2)Co należy zmienić aby w kodzie albo jaki atrybut (opcje w joomla) aby trzcionka wyglądała jak na rysunku poniższym i gdzie

2774

bo na razie wygląda tak

2775

Dziękuję jeszcze raz za pomoc w pierwszym poście

alex51
15-07-2010, 06:58
Niniejszy wątek ma tytuł " Edycja szablonu kontaktów" i został jak sądzę pomyślnie wyczerpany. Wpisując w tym miejscu swoje kolejne pytania uniemożliwiasz użytkownikom wykorzystanie ewentualnych odpowiedzi. Dla usprawnienia wyszukiwania obowiązuje u nas zasada: jeden problem = jeden wątek (patrz => Regulamin (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3)).
Załóż nowe tematy na swoje kolejne zapytania i tam oczekuj odpowiedzi.
Dodam jeszcze, że dla zwiększenia szans na uzyskanie dobrej porady należy podawać adres swojej strony a także inne, potrzebne informacje o konfiguracji systemu i zastosowanych dodatkowych rozszerzeniach.
Jestem przekonany, że przy dobrym opisie Twoich problemów znajdziemy wspólnie satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.