PDA

Zobacz pełną wersję : Łatka aktualizująca do Joomla 1.0.11 PL + Admin



zwiastun
04-09-2006, 13:36
W naszej plikowni została opublikowana łatka aktualizująca Joomla 1.0.10_pl+Admin do 1.0.11_pl+Admin. Do pobrania pod adresem:

Pobierz łatkę aktualizujaca Joomla 1.0.10! PL + Admin do Joomla 1.0.11 PL+ Admin (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,192/)

Wszelkie uwagi prosimy umieszczać w tym wątku.
Podziękowania dla Stone (Artur Moskała) i frodo2000 (Marcin Molak) za sprawne przygotowanie materiałów.

qrdziel
04-09-2006, 15:53
zainstaowalem i mam dwa problemy ktore co zauwazylem
1 przy stronie logowania do administratora nie mam buttona - mam oba pola na login i haslo, a buttona nie widac - to nie jest duzy problem bo klikam pod spodem i sie loguje
2 nie moge pisac nowych tematow w joomlaboard. wybierajac opcje nowy temat - pokazuje sie wszystko, oprocz formularza - reszta wydaje sie OK

spider89
04-09-2006, 21:10
dla mnie Ok, i panel admina zrobil sie po polsku :D

Jednak cos jest nie tak ;) Gdy klikam w uzytkownicy dostaje blad:

Parse error: syntax error, unexpected T_GLOBAL, expecting T_CASE or T_DEFAULT or '}' in /www/administrator/components/com_users/admin.users.php on line 28

fanti
04-09-2006, 22:00
Nowych wątków w joomlaboard nie ma już w wersji angielskiej 1.0.11
a buton występuje

keicaM
04-09-2006, 22:40
Nie ma żadnego problemu z lista uzytkowników w PA - sprawdzałem na 2 stronach Joomli w najnowszej wersji.

Na stronie do logowania do PA jest również wszystko OK z buttonem.

Joomlaboard nie używam, więc się nie wypowiadam na ten team, ale zapewne to Wasz błąd tak jak i te obalone przeze mnie wyżej.

Testowałem na localhoscie. Moje produktywne strony poczekają jeszcze kilka dni na aktualizacje. Co nagle to po diable ;)

zwiastun
05-09-2006, 03:18
Dzięki za uwagi. Kilka rzeczy jest już do poprawy, wieczorem opublikujemy poprawioną łatkę. W międzyczasie każda uwaga jest na WAGĘ...:)

spider89
05-09-2006, 15:47
Nie wiem czy cos sie zmienilo w tej paczce ale ja dalej mam blad:

Parse error: syntax error, unexpected T_GLOBAL, expecting T_CASE or T_DEFAULT or '}' in /www/administrator/components/com_users/admin.users.php on line 28
w tej lini jest:

global , $adminLanguage;
:confused:

zwiastun
05-09-2006, 15:51
ten przecinek niepotrzebny

kondorek
05-09-2006, 16:25
to ja rowniez dorzuce swoje trzy grosze
po zastosowaniu latki na stronie uzytkownka wszystko gralo, ba nawet modul kto jest online, wyswietlal (bez odswiezania) liczbe gosci(uzytkownikow)
problem pojawil sie po zalogowaniu do admina, pojawil mi sie tam komunikat nastepujacej postaci
Following PHP Server Settings are not optimal for Security and it is recommended to change them:

PHP magic_quotes_gpc setting is `OFF` instead of `ON`
Joomla! RG_EMULATION setting is `ON` instead of `OFF` in file globals.php
`ON` by default for compatibility reasons i oile drugi problem mozna zalatwic zamieniajac w global.php
linie 24 define( 'RG_EMULATION', 1 );
na define( 'RG_EMULATION', 0 );
to pierwszy, nie majac dostepu do plikow php.ini moze byc ciezko rozwiazac
dla tych co maja taki problem roziwzaniem jest dodanie w pliku .htacces nastepujace linie
# Offers protection during hack attacks by NOT disclosing error
# messages, server paths, et cetera, and turns off your globals.
php_flag display_errors off
php_flag register_globals off
php_value magic_quotes_gpc 1
u mnie zadzialalo i komunikat sie juz nie pojawia.
To narazie tyle co zdazylem zauwazyc u mnie, reszta dziala

///i jeszcze taka mala dygresja dla tych co uzywaja komponentu EZStore.
Zostawcie RG_EMULATION w spokoju:), po zmianach EZStore nie dziala tak jak powinien, (wlasciwie wcale nie dziala oprocz pokazywania strony glownej)

zwiastun
05-09-2006, 17:02
Ale to nie jakiś problem z łatką - ten fragment, tez juz w poprawce będzie przetłumaczony, bo umknął - to ostrzeżenie dotyczące ustawień serwera zagrażających bezpieczenstwu. Podstawowym działaniem winno być powinformowanie administratora serwera. To nie jest przecie tak, że owe ustawienia są nieoptymalne dla Joomla, a bezpieczne dla innych serwisów.

Oczywiście, na szybko zmiany w .htaccess są sensowne i serwerowi nie zaszkodza!

kondorek
05-09-2006, 17:05
nie z latka wszystko gra:)
ale kilka osob napewno spotka sie z takimi komunikatami, wiec beda mieli rozwiazanie problemu

spider89
05-09-2006, 18:54
nie wiem co jest ale obojetnie co zrobie z ta linia, caly czas mam w niej blad :(

Radef
09-09-2006, 07:01
Mam dwa pytanka. Czy łatka do ściągnięcia zawiera już poprawki o których była tu mowa? Po drugie po co w łatce jest plik konfiguracyjny? Przecież jeśli wrzucę go zamiast starego to cała konfiguracja w pójdzie w pi.... du.

zwiastun
09-09-2006, 09:21
Nie ma już pliku konfiguracyjnego (był usunięty zaraz po zgłoszeniu już przez kogoś wcześniej) . Pomyłki się każdemu zdarzają.
Tak, główna łatka zawiera poprawki.
Dziś wieczorem będzie pełne wydanie.

boskoff
09-09-2006, 09:55
Ściągnij na nowo łatkę (najlepiej poczekaj na tę, która będzie dziś wieczorem) i jeszcze raz podmień pliki.

Radef
10-09-2006, 06:47
Zaaplikowałem łatkę - i teraz niespodzianka - w informacjach o systemie otrzymuję dane że posiadam wersję 1.0.10 która ma już 76 dni. Gdzieś chyba jest zły wpis o wersji Joomli.

spider89
10-09-2006, 08:09
sciagnalem ta latke Łatka tylko do wersji testowej juz z 2 dni temu i narazie wszystko dziala:)

Radef
10-09-2006, 09:12
U mnie też wszystko działa, tylko mylnie podaje wersję, oraz ostrzega że ta wersja ma już 76 dni i może być już nowsza.

joombo
10-09-2006, 17:59
Po aktualizacji testowej + łatki do aktualizacji oraz zmianie na define( 'RG_EMULATION', 0 );
nie działa:

- akoobook 3.42 - opcja Dopisz się

- akocomment 2.0 - po dodaniu komentarza zapisywany jest pusty rekord do bazy

- w panelu admina - po kliknięciu na ikonkę X na liście pozycji (np. kolumna Published na liście modułów - klikamy by opublikować) pojawia się komunikat Select an item to publish. Taki sam komunikat dostaje, kiedy zaznaczę "kwadracik" w pierwsze klumie i kliknę na "Opublikuj".

joombo
10-09-2006, 20:14
NIc niezmieniałem, a komponent akobook sam padł. Kkomunikat:


Warning: Division by zero in /components/com_akobook/akobook.php on line 232
Jest już 179 wpisów w księdze gości.
Strony:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /components/com_akobook/akobook.php on line 282

są to linie:



$gesamtseiten = floor($count / $ab_perpage);



foreach ( $rows AS $row1) {



-----------
Powyższy problem spowodowany był skasowaniem zawartości pliku konfiguracyjnego.

kriskier
10-09-2006, 21:41
Wiele komponentów nie działa prawidłowo przy wyłączonej emulacji register globals.

Sporo rozwiązań tam:
http://forum.joomla.org/index.php?PHPSESSID=f864892dadbf9983e0c4589f5b657a 96&/topic,86525.0.html

joombo
11-09-2006, 16:47
Dzięki za wskazówki!

wittka
11-09-2006, 20:51
U mnie pojawia się za to cos takowego:

Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana:

Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.
Ustaw ’ON’, aby zapewnić kompatybilność.


No to w koncu ON czy OFF ? :)

bandi
11-09-2006, 21:01
Witam, dzisiaj zainstalowałem łatkę i jedna rzecz nie działa. Mianowicie po naciśnięciu podglądu utworzonego artykułu dostaję komunikat:

Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: adminlanguage in /home/xxxx/public_html/administrator/popups/contentwindow.php on line 45

wittka
11-09-2006, 21:12
Po aktualizacji nie można się zalogowac do serwisu od strony frontendu. Logowanie konczy sie komunikatem "Nie masz uprawnien do ogladania tej czesci serwisu"

Proba zmiany grupy do ktorej przynalezy uzytkownik konczy sie komunikatem na pustej stronie

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /administrator/components/com_users/admin.users.php on line 333

bandi
12-09-2006, 20:08
Witam, dzisiaj zainstalowałem łatkę i jedna rzecz nie działa. Mianowicie po naciśnięciu podglądu utworzonego artykułu dostaję komunikat:

Fatal error: Cannot instantiate non-existent class: adminlanguage in /home/xxxx/public_html/administrator/popups/contentwindow.php on line 45
W uzupełnieniu wcześniejszej informacji informuję, że po dopisaniu za linią:

include_once ($mosConfig_absolute_path."/language/admin_english.php"); }
treści ściągniętej z poprzedniej wersji pliku podgląd działa prawidłowo


else {
if (file_exists ($mosConfig_absolute_path."/language/admin_".$mosConfig_alang.".php")) {
include_once ($mosConfig_absolute_path."/language/admin_".$mosConfig_alang.".php");
}
}

nie wiem czy zrobiłem to prawidłowo ale działa.

zwiastun
12-09-2006, 20:21
Tak, dzięki

bandi
13-09-2006, 10:02
Po aktualizacji testowej + łatki do aktualizacji oraz zmianie na define( 'RG_EMULATION', 0 );
nie działa:

- akoobook 3.42 - opcja Dopisz się



Czy znacie już jakieś obejście aby po zmianie na "RG_EMULATION', 0"
działała księga gości?

niama
13-09-2006, 13:46
w Joomla 1.0.11 po ustawieniu define( 'RG_EMULATION', 0 ) nie działaja u mnie żadne formularze!!! :confused:

Kiedy nacisne przycisk typu "submit" gubi tez zmienna "option=com_nazwa_komponentu", ktora podana jest w <form action="index.php?option=com_nazwa" method="post">

Bardzo prosze o pomoc jak rozwiazac ten problem.

stone
13-09-2006, 13:52
@niama cześć komponentów wymaga ustawienia na ON, i niestety dopóki ich autorzy tego nie poprawią nic się w tym temacie zrobić nie da

niama
13-09-2006, 15:19
Te nie działające komponenty są mojego autorstwa i błąd polegał na tym, że niektórych zmiennych nie musiałam do tej pory odbierać przez $_REQUEST lub $_POST. W aplikacjach nie używałam zmiennych globalnych, ale dzięki odpowiedziom na tym forum i z tym bym sobie juz poradziła.
Teraz wszystko poprawiłam i jest OK.
Uf!
Dzięki.

joombo
13-09-2006, 19:04
Problem z akobook da się łątwo obejść uzupełniająć dwa pliki

http://forum.joomla.org/index.php/topic,86525.msg459463.html#msg459463

bandi
13-09-2006, 19:26
Problem z akobook da się łątwo obejść uzupełniająć dwa pliki

http://forum.joomla.org/index.php/topic,86525.msg459463.html#msg459463
potwierdzam, działa :)

przy dopisanej linii w .htaccess i zmienionej w globals.php

dzięki

boskoff
14-09-2006, 12:51
Proba zmiany grupy do ktorej przynalezy uzytkownik konczy sie komunikatem na pustej stronie

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /administrator/components/com_users/admin.users.php on line 333

Mam to samo, czy ktoś coś może wie jak temu zaradzić?

Madleine
14-09-2006, 22:42
Mam dwa błędy na stronie w panelu admina:

Następujące ustawienia PHP na serwerze nie są optymalne ze względów bezpieczeństwa i zalecana jest ich zmiana:
- Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’
- Zmienna Joomla! RG_EMULATION ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’ w pliku globals.php.
Ustaw ’ON’, aby zapewnić kompatybilność.

Wcześniej ich nie było, więc nie wiem, co zrobić.
O co chodzi z tym RG_Emulation? jest plik globals.php, to coś mam w nim pozmieniać? tylko, jeżeli jest ustawione na ON za miast off to mam zmienić na "ON"?? (skoro już tak jest)?? coś tu nie rozumiem.
A ten pierwszy błąd? co to jest? ja mam coś zmienić, czy admin serwera, na któym jest strona? i co jeżeli nie zmieni?

stone
15-09-2006, 07:29
Ustawienie dla OFF powinno być w pliku globals.php

define( 'RG_EMULATION', 0 );

Aczkolwiek wtedy moga nie działać Ci niektóre komponenty , tu jest lista z linkami do poprawek http://forum.joomla.org/index.php/topic,86525.0.html


Co do pierwszego ostrzeżenia to tylko admin serwerwa może to zmienić

bandi
15-09-2006, 08:38
Co do pierwszego ostrzeżenia to tylko admin serwerwa może to zmienić
A wpis w .htaccess o treści php_flag register_globals on nie wystarczy?
Co on w takim razie daje? Wyłącza tylko komunikat o błędzie czy zabezpiecza?
Myślę, że wpis powinien wystarczyć ale chciałbym się upewnić.

stone
15-09-2006, 08:42
Wiesz co może wsytarczyć, fakt zapomniałem o tym, ale to chyba też nie na wszystkich serwerach, ale oczywiście warto sprawdzić

zwiastun
15-09-2006, 10:08
Po to został wprowadzony tryb emulacji register_globals, zeby nie było potrzeby dokonywania takich wpisów w pliku .htaccess. Zdarza się, że administratorzy serwerów ograniczają możliwości konfiguracji ustawień za pomocą .htaccess. Emulacja RG prawdopodobnie zadziała w każdym przypadku.

dcx
15-09-2006, 10:22
Po aktualizacji nie można się zalogowac do serwisu od strony frontendu. Logowanie konczy sie komunikatem "Nie masz uprawnien do ogladania tej czesci serwisu"

Proba zmiany grupy do ktorej przynalezy uzytkownik konczy sie komunikatem na pustej stronie

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /administrator/components/com_users/admin.users.php on line 333

---
Mam ten sam bład podczas zmiany uprawnien usera w panelu poprzez menu Edycja Uzytkownika http://www.forum.joomla.pl/forum/images/icons/icon9.gif

PHP Fatal error: Call to a member function on a non-object in /www/administrator/components/com_users/admin.users.php on line 333, referer: http://moja.strona.pl/administrator/index2.php?option=com_users&task=editA&id=66&hidemainmenu=1 (http://moja.strona.pl/administrator/index2.php?option=com_users&task=editA&id=66&hidemainmenu=1)

linia 333 w pliku admin.users.php wyglada nastepujaco:

$user_group = strtolower( $acl->get_group_name( $original->gid, 'ARO' ) );


W angielskiej wersji Joomla_1.0.11 problem nie wystepuje. Zmiana z Registered na Editor czy Administrator zawsze konczy sie sukcesem.

stone
15-09-2006, 12:09
Błąd był już zgłaszany, dziś się nim znajmiemy

Finwe
17-09-2006, 16:31
Dorzucę swoje trzy grosze. Wydaje mi się, że po tej łatce przestał mi działać Akocomment - nie wyświetla się formularz. Kiedy w globals.php zmieniłem 'RG_EMULATION', z 0 na 1 przestały się wyswietlać strony z tym dodatkiem i wyświetlał się błąd:

Warning: botakocomment(/components/com_akocomment/packs/settings.php): failed to open stream: No such file or directory in /mambots/content/akocommentbot.php on line 157

Fatal error: botakocomment(): Failed opening required '/components/com_akocomment/packs/settings.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /mambots/content/akocommentbot.php on line 157

Musiałem wyłączyć bota, żeby strona działała ok.

joombo
17-09-2006, 17:26
Dorzucę swoje trzy grosze. Wydaje mi się, że po tej łatce przestał mi działać Akocomment -

To jest do naprawienia. Jest już o tym, nawet w tym wątku.

Finwe
17-09-2006, 21:25
Muszę przyznać, że po dokładnym przeczytaniu tego i innych wątków mam niejasność: wygląda na to,*że pojawiły się różne problemy z różnymi komponentami, ale nie wszystkie fixy są wystarczająco jasne i nie wszystkie działają. Moje Akocomment 2.0 nie zadziałał po wprowadzeniu sugerowanych zmian.

Finwe
18-09-2006, 10:33
Jeszcze jedna uwaga. W moim przypadku sugerowana wcześniej w tym wątku droga rozwiązania problemu z podglądem artykułów nie działa. Wyświetla mi

"Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny."

Kiedy dodam te dwa zdania kodu, to pokazuje mi błąd kodu, więc coś jest nie tak.

stone
18-09-2006, 10:45
Poniważ robi się troszkę bałaganu proszę wszystkie wątki dotyczące działania komponentów pod 1.0.11 kontynuowac w tym dziale http://www.forum.joomla.pl/forum/forumdisplay.php?f=29
Natomiast tutaj skupić sie na błędach w samej Joomli, związanych z polonizacją