PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie artykułów



wojnest
16-07-2010, 00:04
Witam,
czy jest jakieś bezpłatne narzędzie pozwalajace na przeniesienie samych artykułów z jednej strony na druga, przepisywanie albo phpMyAdmin to ostateczość?

Pozdrawiam

moje
16-07-2010, 00:07
Z jednej na druga niewiele to mówi. Z jednej Joomla 1.5 na drugą Joomla 1.5? Z joomla 1.0 na Joomla 1.5? Z czegoś innego na Joomla 1.5?

wojnest
16-07-2010, 00:18
Z Joomli 1.5 na 1.5.

alex51
16-07-2010, 08:05
PMA to nie ostateczność lecz podstawowe narzędzie służące do importowania tabel jos_content, bo tam się znajduje zawartość artykułów. Jeśli chcesz przenieść stare artykuły na nową, jeszcze nie zagospodarowaną stronę, to wystarczy za pomocą PMA usunąć tabele jos_content w nowej stronie i zaimportować w to miejsce tabele jos_content ze starej strony. Jeśli na nowej stronie znajdują się już jakieś treści, to należy połączyć zawartości tabel jos_content starej i nowej strony. Najprościej edytując w NotatnikuSP bul Notepad++ wybierając mniejszą tabelę jos_content (tą z mniejszą ilością artykułów, czyli pewnie z nowej strony) i kopiując z niej rekordy artykułów a następnie wkleić je do tej większej tabeli jos_content (czyli zapewne ze starej strony). Po zapisaniu w formacie typowym dla baz danych - sql można taką tabelę zaimportować do bazy danych nowej strony.
Można też sprawdzić tabelę jos_content_frontpage, gdzie są określone artykuły wyświetlane na stronie startowej i również ją zaimportować do nowej bazy danych, oszczędzając sobie trudu ręcznego klasyfikowania miejsca wyświetlania tych artykułów.

Winnetou
16-07-2010, 08:32
Można tak jak pisze alex, ale można też zaprząc do tego celu komponent Export Content, pozaznaczać sekcje i arty które chcesz przenieść na inną Joomlę, wyeksportować te pozycje do pliku zip i pod drugą Joomlą w konwencjonalny sposób zainstalować najpierw sam komponent a potem w ten sam sposób 'doinstalować/zaimportować' kopie artykułów. Przenoszona jest oczywiście wyłącznie struktura (sekcje, katalogi i artykuły). Jeśli w artach miałeś jakieś grafiki to musisz je ręcznie pododawać, choć też wystarczy w takim wypadku przenieść tylko katalog z grafikami pod nową Joomlę i o ile ścieżki dostępu będą takie same to wszystko powinno działać. Ta metoda wydaje mi się łatwiejsza niż dłubanie w tabelach bazy danych. No ale każdy ma swoje preferencje.

http://extensions.joomla.org/extensions/migration-a-conversion/joomla-migration/4054

maj_ka
26-01-2011, 19:11
Odgrzebie temat bo mam maly (?) problem:

PMA to nie ostateczność lecz podstawowe narzędzie służące do importowania tabel jos_content, bo tam się znajduje zawartość artykułów. Jeśli chcesz przenieść stare artykuły na nową, jeszcze nie zagospodarowaną stronę, to wystarczy za pomocą PMA usunąć tabele jos_content w nowej stronie i zaimportować w to miejsce tabele jos_content ze starej strony. Jeśli na nowej stronie znajdują się już jakieś treści, to należy połączyć zawartości tabel jos_content starej i nowej strony. Najprościej edytując w NotatnikuSP bul Notepad++ wybierając mniejszą tabelę jos_content (tą z mniejszą ilością artykułów, czyli pewnie z nowej strony) i kopiując z niej rekordy artykułów a następnie wkleić je do tej większej tabeli jos_content (czyli zapewne ze starej strony). Po zapisaniu w formacie typowym dla baz danych - sql można taką tabelę zaimportować do bazy danych nowej strony.
Można też sprawdzić tabelę jos_content_frontpage, gdzie są określone artykuły wyświetlane na stronie startowej i również ją zaimportować do nowej bazy danych, oszczędzając sobie trudu ręcznego klasyfikowania miejsca wyświetlania tych artykułów.

Zatem w czym może tkwić problem jeśli zrobiłam tak jak Alex opisuje, phpmyadmin napisał mi że pomyślnie zakończył proces wgrywania tabeli, widzę wyniki ale po zalogowaniu do panelu administratora ich tam nie ma?
próbowałam najpierw strukture i dane, potem same dane... za kazdym razem exportuje pomyślnie ale artykulow nie widze w panelu administratora joomla...
(nie jestem specjalistką od PMA - kiedyś tak skopiowałam dane ale to było dawno i nie pamiętam co zzrobiłam że mi to wyszło :/ - a być może chodzi jeszcze o zaznaczenie opcji przy exporcie i imporcie - Drop Table itp...)

początkowo probowalam też te 1200 artykulow "doimportowac" do istniejacych na nowej stronie 30u... ale wtedy kopiowalo tylko kilka sztuk... wyczyscilam wiec jos_content bo latwiej dodac 30 z ręki niz 1200 :] zaczelo wgrywac... ale nie do konca:]
jakiś pomysł komuś przychodzi do głowy?
albo pod czym najlepiej tego szukac na google / pomoc.joomla.pl / forum ?
dzieki

alex51
26-01-2011, 19:53
Może ktoś to zrobi za Ciebie? Napisz do mnie na PW.

maj_ka
26-01-2011, 20:02
Gdybym chciała żeby ktoś to za mnie zrobił dałabym zlecenie:) Ja szukam sama rozwiązania - w zasadzie myślałam że je znam, bo zaczęłam z kopiowaniem jeszcze zanim dotarłam do tego wątku. A zaczęłam bo kiedyś już skopiowałam. Ale zaczęłam szukać pomocy gdy to co powinno się udać się nie udało :]
Być może różnica polega jeszcze na tym że artykuły na starej stronie przypisane są do jednej sekcja/kategoria.
Na nowej ma być sekcja ktora podzielona jest na wiecej niz 1 podkategoria.
W dodatku ani nazwa sekcji ani kategorii na nowej stronie nie brzmią tak jak na starej. Mają też inne ID.
Być może dlatgo po skopiowaniu "nie potrafią się odnaleźć".
Rozważam zmianę ID. Ale to już muszę poszukać info jak się to robi bo tego nie wiem :]

EDIT: czuję się jak blondi :] wgrywałam do niewłaściwej bazy... :zagubiony:
ale za to mam cichą nadzieję że jak już wgram do właściwej to będzie ok.