PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodać znak towarowy (trademark) do tytułu artykułu?



ithelp
15-07-2010, 23:53
Witam Serdecznie

Po prawidłowej instalacji Joomla 1.5.17 wszystko działa mi jak należy, jednak nie mogę dodawać znaku towarowego - ™ - do tutułów artykułów, do nazw sekcji, kategorii itp.
W samych artykułach nie ma żadnych problemów. Mogę ten znak wstawiać na kilka różnych sposobów (np. przez '&trade' lub '&#8482' ).
Próba dodania znaku do tytułu za pomocą pierwszego sposobu kończy się wyświetleniem "&trade", przy drugim wyświetla się ".

Czy jest jakiś sposób na dodanie tego znaku w w/w miejsca?

Pozdrawiam i z góry dziękuję. :)

ithelp
01-08-2010, 09:48
Witam ponownie

Nikt niestety do tej pory nie mógł mi pomóc rozwiązać tego problemu.
Czy rozwiązanie jest aż tak oczywiste, czy jednak nie wykonalne? :)

Dajcie proszę znać czy mam sobie dać z tym spokój, czy moze jest jakaś szansa?

Próbowałem dodać do tytułów/nazw sekcji i kategorii Joomli również obrazek z małym TM jednak też bez efektu.
Może w tym moglibyście mi pomóc: jak dodać obraz do tytułów/nazw sekcji i kategorii w Joomli?

Jeszcze raz proszę o jakieś wskazówki co mógłbym jeszcze zrobić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Jola
07-08-2010, 03:54
Witam,
sprawa jest banalna, skopiuj z treści artykułu znak ™ i wklej do tytułu (nie '&trade' lub '&#8482') :).

gck
09-08-2010, 21:20
witam, dołączę sięz pytaniem, bo mam podobny problem. U mnie każdy wstawiony znak specjalny np. ™ zastępowany jest znakiem zapytania (?)
Próbowałem z innym edytorem oraz wklejeniem znaku

mmirek
17-08-2010, 15:11
W bazie danych ustaw na UTF-8

gck
18-08-2010, 19:15
mmirek
próbowałem, bo przy przeniesieniu strony z localhosta na ftp (przy pomocy akeeba) rzeczywiście znaki były na latin. Zmieniłem i nadal wyświetla znak ? zamiast ™ czy innych znaków. Znaki specjalne dobrze się wyświetlają tylko jak ręcznie z poziomu joomla edytuję szablon i wstawię np. w stopce znak copyright