PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować plik template na zapleczu?



ewqa
16-07-2010, 12:33
Chciałam sobie zaistalować szablon JA_Trona_for_Joomla_1.5.v1.0.zip Ale okazało się, że ta właściwa templatka jest w środku. Więc rozpakowałam ten cały plik w programie zip I chciałabym zainstalować na zapleczu ja_trona_template_j15.zip I nie wiem jak to zrobić, bo jak chce zainstalować z zaplecza to się wyświetla tylko ten ogólny plik JA_Trona_for_Joomla_1.5.v1.0.zip a tego ja_trona_template_j15.zip nie mogę znależć. Próbowałam - ja_trona_template_j15.zip przenieść gdzieś, żeby go łatwo można było znależć, ale pisze- nie zaimpletowano. Jak mogłabym go zainstalować na zapleczu? Otwieram go zawsze w archiwum zip.

Jdwind
16-07-2010, 13:21
Ewqa - przecież kupiłaś tą templatkę, nie dostałaś instrukcji jak ją instalować? A poza tym przecież masz support z JA.

alex51
16-07-2010, 14:50
Chciałam sobie zaistalować szablon JA_Trona_for_Joomla_1.5.v1.0.zip Ale okazało się, że ta właściwa templatka jest w środku. (...)Instalator Joomla! poradzi sobie z plikiem instalacyjnym szablonu, spakowanym w zip-ie. Szablon, który posiadasz powinien być w takiej postaci, by samo wskazanie go instalatorowi wystarczyło do rozpoczęcia procesu wgrywania szablonu. Jeśli tak nie jest i masz jakieś problemy, to można przypuszczać, że masz nieoryginalny plik szablonu. Możesz spróbować zaufać osobie bliżej Ci znanej i dać mu tymczasowo uprawnienia super administratora, by ten ktoś sprawdził za Ciebie opisywany problem i spróbował go rozwiązać.

ewqa
16-07-2010, 15:33
gdy chcę przenieść plik na pulpit z archiwum zip to pisze że nie zaimplementowano. Co to znaczy że nie zaimplementowano?

Jdwind
16-07-2010, 20:38
To, o co pytasz wychodzi poza ramy tego forum. Ale proszę, znalazłem wyjaśnienie tutaj (http://pl.wikipedia.org/wiki/Implementacja_%28informatyka%29). Z tym, że 'NIE ZAIMPLEMENTOWANO' będzie przeciwnością tego, co przeczytasz.

rosciak
16-07-2010, 21:30
Templatki Joomla Art zawierają sporo javascript. rona na pewno ma dołożony highslide jakiś dropdown i taby. Na dodatek te templatki zawierają często własne moduły lub komponenty. Moja sugestia - zamiast bawić się w instalowanie Joomli potem templatki i potem tych wszystkich bajerów - skorzystaj z Quick Start który jest w środku tego archiwum (pliki pobierane z JA to nie są wersje instalacyjne dla Joomla. W środku są instalki). No - zatem bierzez ten quick start i instalujesz to jak Joomlę. Bo to jest Joomla z preinstalowaną templatką. W ten sposób oszczędzasz sobie zmudnego instalowania JoomJoomla potem szablon potem bajery. Po mniej więcej minucie od momentu rozpoczęcia instalacji masz to co widzisz na Joomla Art,

trzepiz
16-07-2010, 22:59
@ewqa - albo rozpakuj tego zipa i przeczytaj instrukcję która jest w środku (myślę, że jest tam na 99%) albo zleć komuś tą instalację. Bo bardziej od kłamstwa i obłudy nie lubię braku logicznego myślenia ...

ewqa
16-07-2010, 23:00
ja już ją zainstalowałam

trzepiz
16-07-2010, 23:01
hymmm ... czyli po problemie ?

to nie można napisać, że już sobie poradziłaś :? :)

ewqa
16-07-2010, 23:03
Tak, ale dziękuję