PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dodaniem artykułu



fabus
16-07-2010, 15:44
Witam

Napotkałem kolejny problem przy swojej stronie. Przy próbie dodania artykułu po naciśnięciu przycisku zapisz pojawia się błąd

"DB function failed with error number 1062
Duplicate entry '0' for key 1 SQL=INSERT INTO `jos_content` ( `id`,`title`,`alias`,`introtext`,`fulltext`,`state `,`sectionid`,`mask`,`catid`,`created`,`created_by `,`created_by_alias`,`checked_out`,`checked_out_ti me`,`publish_up`,`publish_down`,`attribs`,`version `,`metakey`,`metadesc`,`metadata`,`access` ) VALUES ( '0','gj','gj','l\';km;l','','1','1','0','10','2010-07-16 13:40:05','62','','0','0','2010-07-16 13:40:05','0000-00-00 00:00:00','show_title=\nlink_titles=\nshow_intro=\ nshow_section=\nlink_section=\nshow_category=\nlin k_category=\nshow_vote=\nshow_author=\nshow_create _date=\nshow_modify_date=\nshow_pdf_icon=\nshow_pr int_icon=\nshow_email_icon=\nlanguage=\nkeyref=\nr eadmore=','1','','','robots=\nauthor=','0' )"

Po zalogowaniu się do phpmyadmin i usunięciu artykułu o nr ID 0 mogę dodać nowy artykuł ale tylko jeden i błąd znów powraca. Naprawa i optymalizacja tabeli poprzez phpmyadmin nie daje porządanego rezultatu

moje
16-07-2010, 16:01
Pobierz pakiet mov'AMP, zainstaluj sobie tam Joomla, bez przykładowych treści/materiałów, eksportuj z tej bazy tabelę artykułów i zaimportuj ja na swojej stronie.

Jakiej wersji Joomla używasz? Jaki hosting? Link do strony?

fabus
16-07-2010, 16:03
hosting dyalcom.pl
strona meblelimba.pl
wersja 1.5.18

moje
16-07-2010, 16:36
Zrobiłeś to z mov'AMPem?

zwiastun
16-07-2010, 17:31
Nie rozumiem! albo mov'AMP i własny komputer, albo hosting i tylko pakiet instalacyjny Joomla!
Przyjdzie kolejny początkujący, poczyta i zgłupieje!

@Fabus: Prawdopodobnie musisz przeinstalować swojego Joomla! Za mało informacji, by Ci cokolwiek doradzać!

moje
16-07-2010, 17:44
Nie rozumiem! albo mov'AMP i własny komputer, albo hosting i tylko pakiet instalacyjny Joomla! ...Zgadza się, tylko, w tym przypadku nie ma pewności, że tabela w bazie danych jest poprawna, a więc najlepszym rozwiązaniem było by jej usunięcie i zastąpienie taką z dobrze działającej bazy danych.

fabus
18-07-2010, 21:49
no tak ale czy nie strace danych kopiując tabele z innej bazy?

moje
18-07-2010, 22:26
Coś za coś. Zawsze możesz na loklchost'cie dodać te artykuły, a następnie przenieść tabelę.

alex51
19-07-2010, 07:20
@Fabus, nie obawiaj się utraty danych i stwierdzenia @Moje "coś za coś" jeśli przed każdą operacją na bazie danych zrobisz wcześniej jej kopię. Poza tym zaproponowano Ci jedynie sprawdzenie i ewentualną naprawę tabeli jos_contetn, w której znajdują się artykuły i tą tabelę należy mieć "w zanadrzu" na wszelki wypadek.

fabus
20-07-2010, 22:40
Ok znalazłem chwile czasu dzisiaj i skopiowałem sprawną tabele.... Niestety problem nadal ten sam. Zauważyłem że ID artykułów na sprawnej tabeli lecą od zaczynają się od nr 1 a aktualnie strona dodaje artykuł o nr ID = 0 .

P.S. Jak postawić stonke od nowa w miarę szybko i z zachowaniem szaty graficznej? Czy jak wykasuje wszyskie pliki i baze i zainstaluje ją od nowa, zaimportuje baze i przekopiuje tylko pliki od templatki to wystarczy?

Edit:
Znalazłem jeszcze jeden błąd. Instalator nie działa nie mogę ani zainstalować ani usunąć żadnego dodatku. Ostatnio instalowany był Edytor JCE

moje
20-07-2010, 22:53
Zmień hosting.

fabus
31-07-2010, 00:16
Udało mi się rozwiązać problem który powstał podczas przenoszenia bazy danych z jednego serwera na drugi. Najpierw robiłem eksport w trybie zgodności z MSSQL i to był błąd. Gdy wyeksportowałem bazę z jednego serwera na drugi bez trybu zgodności wszystko wróciło do normy. Natomiast w kwestii nie działającego instalatora to php nie miało praw dostępu do niektórych katalogów.

Dziękuje wszystkim za pomoc i można temat zamknąć.
Pozdrawiam

moje
31-07-2010, 00:54
Jak już chcesz użyć trybu zgodności to nie MSSQL (Microsoft SQL) tylko MySQL.