PDA

Zobacz pełną wersję : Strona Klanowa



dzida94
16-07-2010, 19:40
Witam chciałbym dopasować joomle tak aby dało się z niej zrobić stronę klanową
niestety niema pojęcia jak to zrobić mam kilka problemów.

1. jak zrobic rekrutacje do tego klanu na stronce.
2. jakie forum wybrać aby było stabilne i bezpieczne.
3. jak powiększyć formularz rejestracji na stronie tak aby w nim był zawarty na przykład dodatkowo lvl, wiek itp.
4. i moje ostatnie pytanko morze zabrzmieć trochę idiotycznie ale czy to jest możliwe na stronce zrobić serwer VT .

bardzo bym prosi o szybkie rozpatrzenie moich pytania. :)

KYCu
16-07-2010, 23:23
ad 1. wyłączyć rejestracje lub na forum utworzyć grupy użytkowników i ustalić regulamin, stopnie itp

ad 2. phpBB (+bridge) lub Kunena

ad 3. extensions.joomla.org

ad 4. nie wiem o co chodzi ale być "morze" jest głębokie

rosciak
17-07-2010, 09:57
lub Kunena


Czy to już standard że jeżeli ktoś na forum joomla.pl pyta o forum to odpowiedź brzmi Kunena? Nie ma innych forów dla Joomla?

KYCu
17-07-2010, 10:06
@rosciak, sprytniejszy poszuka, leniwy zaakceptuje to co mu napisano :), poza tym napisałem jeszcze o phpBB

btw nie rób offtopu

Bazyl
17-07-2010, 10:08
Oczywiście można też skorzystać z doskonałego, natywnego forum dla Joomla! o nazwie Agora.

Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka... ;)
Ja doceniam Twój duży wkład w popularyzację tego świetnego forum.

Pozdrawiam

rosciak
17-07-2010, 10:17
Wiesz ja kiedyś też dostałem taką odpowiedz a potem kopiowałem ręcznie (nie było jeszcze konwertera z Kuneny na Agorę) kilkaset postów, userów i inne takie. . Żeby nie robić oftopu

ad2 Ja ze swej strony odradzam phpBB bo wymaga hacków i w razie jakichkolwiek problemów nikt ci tu na forum nie pomoże. Sugeruję też rozważenie forum Agora Olympus - natywnego forum dla Joomla, które tak przy okazji ma gotowe szablony forum dla graczy, instaluje się w 2 minuty i ma możliwość tworzenia grup użytkowników - szczególnie przydatne dla klanów wielosekcyjnych (w skrócie chodzi o ukryte fora dla różnych grup użytkowników). Nie od rzeczy jest również wspomnieć o tym że do Agory masz wszystko w jednym miejscu (szablony dodatki moduły rozszerzenia spolszczenia) i o hackach które czynią z Agory forum bardzo przyjazne dla Polaków. Warto dodać że Agora obsługuje m.in XFire i gram.pl - tzn osadzanie filmów z tych serwerów. Na koniec dodam że to co wymieniłem to są unikalne cechy Agory (poza instalacją w 2 minuty). Demo Agory po polsku tutaj (niestety szablon jeszcze nie skończony :( ) http://agora.org.pl/index.php/forum


Oczywiście można też skorzystać z doskonałego, natywnego forum dla Joomla! o nazwie Agora.
Pozdrawiam

Ślicznie dziękuję :)

moje
17-07-2010, 12:50
Co do phpBB, to bym je odradził zwłaszcza te w wersji 3 zużywa najwięcej transferu cztery razy tyle co vBulletin - nie umiem znaleźć tego materiału.
Za to mam drugi test porównawczy [pobirze pdf] (http://www.blueman.pl/download/h3g23h/pdf/porownanie-wydajnosci-skryptow-forow-internetowych.pdf).

JA zamiast phpBB poleciłbym Ci SMF, MyBB, punBB z pomostem do Joomla.

nemo
17-07-2010, 19:27
Ludzie, przestancie doradzac fora na mostkach osobom, ktore dopiero co zaczynaja przygode z J, a prawdopodobnie i z samym php. To nie sa zabawki typu 'plug and play', to po pierwsze. Po drugie, wiem to z wlasnego doswiadczenia, male teamy nie potrzebuja armat w stylu phpbb, czy vbulletin, na co komu 4Mb skrypt, gdy userzy pisza na nim max. 10 postow na dzien. Do tego dojdzie zaraz pierdylion hackow, ktore obciaza konto i zdestabilizuja cale forum, i wez to pozniej posprzataj - rm -f ?