PDA

Zobacz pełną wersję : JoomGallery + jaki mod?



okmiwww
17-07-2010, 11:27
Witam czy jest jakiś mod do JoomGallery dzięki któremu w artykułach będę mógł wstawić galerię albo pojedyncze zdjęcie z galerii??
Z góry dzięki.

alex51
17-07-2010, 12:48
Nie prościej byłoby to samo zdjęcie lub nawet grupę zdjęć wstawić do treści artykułu za pomocą standardowej opcji Grafika (Image)? Każdy z używanych edytorów ma taką możliwość, np. standardowo instalowany z Joomla! edytor Tiny MCE. Wystarczy tylko wskazać lokalizację pliku graficznego.

okmiwww
17-07-2010, 12:57
No jak nie będzie takiego dodatku to pewnie wyjścia nie będzie i tak będę musiał robić...
Ale wole zapytać bo mogłem przy szukaniu coś przeoczyć i może gdzieś coś takiego jest...

alex51
17-07-2010, 13:12
Ewentualnie spróbuj wykorzystać wtyczkę Editor Button Plugin JoomBu Version 1.5 BETA2 (http://www.en.joomgallery.net/downloads/joomgallery-1.5-plugins/view-category.html), tworzącą przycisk do osadzania grafiki z JoomGallery.

okmiwww
17-07-2010, 15:58
A wiesz może czym się różni:
1. Plugin treści "JoomPlu" 1.5 BETA2
od
2. Plugin edytor przycisk "JoomBu" 1.5 BETA2

Mój ENG jest bardzo kiepski i nie bardzo widzę różnice. Z tego co ja rozumiem to obie wtyczki mają wyświetlać zdjęcia z galeri w artykule tak??

Na wiki znalazłęm coś takiego:
Editorbutton Plugin "JoomBu" 1.5 BETA2: przycisk do edytora
Content Plugin "JoomPlu" 1.5 BETA2: umożliwia umieszczanie obrazków w artykułach
Ale i tak nie rozumiem czym to się różni czym dokładnie jest ten przycisk i do czego?

Wiesz może jak zrobić albo jaki to jest dodatek do joomla, w górnym lewym rogu odnoszący się do portali społecznościowych??
http://le.media.pl/

alex51
18-07-2010, 07:49
Przecież do sprawdzenia obu wspomnianych dodatków nie jest potrzebna doskonała znajomość języka angielskiego. :)

okmiwww
19-07-2010, 10:51
Tak ale nie chciałem sobie joomli zaśmiecać... i wolałm zapytać. Bo może ktoś już to sprawdził i by się podzielił swoją opinią.

bluegarfield
19-07-2010, 15:41
Nie znam się za dużo na joomli ale u mnie "JoomPlu" 1.5 BETA działa tak jak chciałem. Pozwala umieścić zdjęcie z linkiem do widoku szczegółowego a właśnie o to mi chodziło.
pozdrawiam!

okmiwww
19-07-2010, 15:47
ok. dzięki a na jakiej stronie to zastosowałeś ??
Mogł bym zobaczyć?
Pozdrawiam

bluegarfield
19-07-2010, 15:53
mogę ale na pw a masz przepełnioną

okmiwww
19-07-2010, 16:05
ok. już.
Dzięki za info bo nawet nie zauważyłem.

Pozdrawiam

okmiwww
24-07-2010, 11:40
Korzysta ktoś może z joomgalery 1.5.5 BETA z dodatkiem JoomDisplayKunenaName ?
Jak dokładnie działa ten dodatek?

i czy jest może jakaś wersja pod 1.5.0.5?

st44
18-10-2010, 22:39
A wiesz może czym się różni:
1. Plugin treści "JoomPlu" 1.5 BETA2
od
2. Plugin edytor przycisk "JoomBu" 1.5 BETA2

Mój ENG jest bardzo kiepski i nie bardzo widzę różnice. Z tego co ja rozumiem to obie wtyczki mają wyświetlać zdjęcia z galeri w artykule tak??


JoomPlu pozwala na proste dokładanie zdjęć w dowolne miejsce artykułu za pomocą wpisu {joomplu:X} gdzie X jest numerem ID zdjęcia!
JoomBu natomiast, to dodatek "wspomagający" wkładanie zdjęć do artykułu. Po jego zainstalowaniu w dolnej belce edytora zjawia się dodatkowy przycisk "JoomImage" i pozwala na prostsze wstawienie zdjęcia z większą ilością opcji, podglądem wkładanej miniatury i co ważne pozwala na bezpośrednie "dogrywanie" fotek! Jednakże sam JoomBu nie wyświetla zdjęć. Wyświetla miniatury w artykule, ale po kliknięciu wyskakuje błąd (proces odwołuje się do joomplu).
Tak przynajmniej jest u mnie :)

pozdrawiam
st44