PDA

Zobacz pełną wersję : Darmowa alternatywa dla Seyret Video



Kiziea
17-07-2010, 16:21
Poszukuję dodatku, który będzie darmową alternatywą dla Seyret Video z takimi samymi możliwościami, nie stać mnie na kupno licencji do tego komponentu.

Komponent dostępny jest pod tym adresem - http://www.joomlaholic.com/

moje
17-07-2010, 16:32
Na extensions.joomla.org masz cały dział Multimedia, jak tam nie znajdziesz tego, czego szukasz, możesz jeszcze użyć K2 i odpowiednie skonfigurować.

rosciak
18-07-2010, 10:06
Ja osobiście szukałem czegoś typu Multimedia o niezłych możliwościach i w miarę atrakcyjnego i za free. Nie ma. Przynajmniej miesiąc temu nie było. Nawet jeśli wersje darmowe jakiegoś z tych komponentów były dostępne - były bardzo ograniczone (np tylko Youtube i Google Video). Moim prywatnym zdaniem najlepszy (w sensie największe możliwości) był bezpłatny Seyret właśnie. Tzn jakiś czas temu dostępna była wersja 0.285 która dawała możliwość korzystania z wielu serwerów video i była za darmo (nie pozwalała w sumie jedynie na korzystanie z filmów na własnym serwerze (tzn upload filmów na swój serwer). Ja mam ją nawet do tej pory zainstalowaną na jednej stronce. Trochę boli, że działa jedynie w trybie Legacy, no ale co zrobić... Próbowałem - jak już pisałem - zastąpić tego starszego Seyreta czymś nowym, ale miesiąc temu była padaczka straszna.

Pozostaje Ci więc
albo tak jak napisał moje konfigurować K2,
albo szukać starego Seyreta (Legacy mode! - do obejrzenia tutaj: http://battlestations.eu/index.php/pl/filmy),
albo użyć darmowej wersji (ograniczonej mocno w mozliwościach),
albo... no nie wiem. Fora do Joomla pozwalają osadzać filmy w postach. I to nawet obsługują dosyć sporo tych serwerów. Komentować można, do Agory zrobiłem nawet hacka który pozwala na osadzanie filmów z polskich serwerów (maxiory wrzuty interia video i inne takie). Ma to swój plus bo dodanie obsługi nowego serwera video nie jest przesadnie skomplikowane. No i są za darmo (te fora).

Sam nie wiem co bym wybrał. Chyba uciułał kasę na któryś z komercyjnych. Z drugiej strony raczej nie liczyłbym na pluginy do polskich serwerów dla nich. Chyba że za dodatkową kasę. No i największy ból że z tego co się zorientowałem - do nowego Seyreta subskrypcja jest roczna. Więc co roku kaska leci...