PDA

Zobacz pełną wersję : Lista zawartosci kategorii



coliberek1
17-07-2010, 20:06
Witam,

tak przeczesuję forum oraz inne źródla jednak nie mogę na to trafić. A co gorsza, pamietam że kiedyś ten problem rozwiązałam tylko własnie nie pamietam kiedy i na jakiej stronie, więc zwracam się o pomoc...

W którym miejscu mozna namierzyć kawałek kodu, który jest odpowiedzialny za wyświetlenie tabeli artykulów z danej kategorii , a dokladnie mowiąc jak mozna dodać choć jedną spację po numerze porządkowym?

Skupiam się nad Firebugiem, ale wlasnie nie mogę wymyslec nic sensownego. Przejrzalam tez componnets/com_content/views ale zbyt duzo tam widnieje kodu i nie mogę dojrzeć gdzie to moze byc zdefiniowane..

2781

moje
17-07-2010, 21:42
A to taki problem użyć wyszukiwarki w kodzie i wyrazu "sectiontableheader"?

coliberek1
17-07-2010, 21:58
No dzięki za miłą uwagę , ale tak się składa , że zanim zacznę zawracac gitarę na forum staram się wszystkiego wypróbowac sama - zaczynając od Ctrl+F w kodzie. To podstawa.
Pytanie tylko takie, ze jesli w template.css szablonu sectiontableheader ma parametry następujące:


.sectiontableheader {
font-weight: bold;
padding: 4px;
}

a rozszerzenie paddingu nic nie daje, oraz przeszukanie plików com_content/views, z podejrzeniem ze to sie moze znajdowac w componets/com_content/views/category/tmpl/default.php lub componets/com_content/views/category/viev.php i kilku innych też nie daje rezultatu... piszę zapytanie na forum. I nie po to zeby uzyskac gotowca tylko jakąs drobną podpowiedź, w którym kierunku szukać.

zwiastun
17-07-2010, 22:03
Nie raz już to pisaliśmy - nadpisywanie szablonem standardowego szablonu listy artykułów w kategorii.

coliberek1
17-07-2010, 22:10
Witaj Zwiastun :)

pewnego rodzaju drobne złośliwości zawsze jeszcze bardziej motywują mnie do działania więc rozwiązałam problem w inny sposób. Może przyda się kiedyś komuś innemu.

w default_items.php zmienilam tylko ulozenie tekstu w tabeli, w kolumnie odpowiadającej za autonumerację:



zmiana z :

<td align="right">
<?php echo $this->pagination->getRowOffset( $item->count ); ?>
</td>
na:
<td align="center">
<?php echo $this->pagination->getRowOffset( $item->count ); ?>
</td>


załatwiło to sprawę. :)
pozdrawiam

zwiastun
18-07-2010, 01:12
Ale to jest dobry sposób.
Po pierwsze, nie zmieniamy kodu w rdzennych plikach Joomla! - korzystamy z możliwości nadpisywania szablonem. Nie będę tu powtarzać czegoś, co w całości i dokładnie jest omówione na wiki. Krótko mówiąc, ten plik powinien zostać przekopiowany do podkatalogu /html/com_content/category w katalogu Twojego szablonu
Po drugie, skoro już dokonujesz modyfikacji, to zmiana z "right" na "center" jest obejściem, a nie rozwiązaniem problemu. Żeby rozwiązać problem, trzeba przypisać komórce atrybut klasy, który wykorzystasz w arkuszu stylów do określenia reguł formatowania, np. &lt;td class="count"&gt; czy &lt;td class="l_porz"&gt;
W arkuszu stylów określasz reguły, np.
td.lporz {width: 20px; text-align:right; margin-right: 1em;}

Na marginesie: Po co i dlaczego ten tekst o złośliwościach.

coliberek1
18-07-2010, 12:06
Ach, no to dziękuję! Teraz wlasnie zazębiło mi się wszystko w głowie w sprawie nadpisywania szablonów. Tą metodę zawsze stosowałam ale wyłącznie w przypadku gdy dany moduł mial plik css szablonu. I ciagle nie moglam pojąc ze to dziala tez na innych plikach, typu wlasnie ten omowiony powyżej. (Takie są efekty czytania poradników zbyt szybko i pobieżnie )
Zmienilam wlasnie tak jak napisales a do tego uworzylam odpowiedni plik w pliku szablonu i wszystko dziala jak należy , bez zbędnego grzebania w kodzie oryginalnych plików. RACJA.

Jezeli chodzi o "drobne zlosliwosci" to moze zbyt ostre slowo, ale pomimo że zawsze staram się do wszystkiego dojsc sama , bez zawracania głowy tutaj oraz wyraźnie ukazuję że próbowalam kilku sposobów to i tak przeważnie dostaję pstryczka w ucho ;) jednak ma to swoje dobre strony - nie sflaczeją mi mięśnie na uszach.

Pozdrawiam Gosia