PDA

Zobacz pełną wersję : Strona w wielu jezykach



jos_peter
18-07-2010, 06:51
Pracuje wlasnie nad strona, ktora docelowo bedzie dostepna w wielu jezykach i niestety nie moge znalezc rozszerzenia, ktore spelnialo by wszystkie wymagania. Zalozenia sa takie:
- stala czesc strony (np. o firmie) bedzie dostepna we wszystkich jezykach
- artykuly np. z dzialu news beda glownie po angielsku ale NIEKTORE z nich beda tlumaczone na inne jezyki
- mozliwe, ze czasem pojawiac sie beda artykuly tylko dla danej wersji jezykowej (np. tylko po polsku) i nie beda one tlumaczone ani na jezyk glowny ani na zaden inny

Czy ktos zna moze rozszerzenie (albo inny sposob), ktore spelnia te wymagania? Testowalem juz Joom!Fish ale niestety tam logika jest znacznie prostsza.

moje
18-07-2010, 15:21
JoomFish, nie zapomnij też zainstalować pozostałych języków w Joomla (zarówna dla zaplecza jak i witryny).

jos_peter
18-07-2010, 16:43
Tak jak napisalem wczesniej testowalem juz Joom!Fish, ale nie spelnia on wymagan o ktorych pisalem. A moze sie myle?

moje
18-07-2010, 16:52
Jeśli by nie spełniało to bym tego nie polecał. Jak już wspomniałem, musisz zainstalować tłumaczenia Joomla. Tworzysz sobie stronę w głównym języku, a w JoomFich wybierasz co i na jaki język chcesz przetłumaczysz i tam też umieszczasz tłumaczenia.

jos_peter
18-07-2010, 17:07
A co jesli dany artykul ma byc dostepny TYLKO w jednym z jezykow - niekoniecznie w domyslnym. Czasami publikowany bedzie news tylko dla danego regionu i nie bedzie on dostepny w jezyku domyslnym tylko np. po niemiecku.

moje
18-07-2010, 17:24
To musisz kombinować.

Możesz też użyć K2, gdzie tworzysz kategorie nadrzędne będące odpowiednikami języków, w każdej z nich odpowiednie kategorie, a do tego jeszcze trochę kombinowania z materiałami nie będącymi artykułami K2.

jos_peter
18-07-2010, 17:44
Ok dzieki, zerkne na K2. Czy ewentualnie jest moze jakies rozszerzenie, ktore pomaga kontrolowac kilka instancji joomla? Chodzi mi o sytuacje w ktorej instaluje joomla osobno dla kazdej wersji jezykowej.

moje
18-07-2010, 18:01
Takie działanie to już w ogóle jest bezsensowne.

Najlepiej zrobisz jak poczekasz na wydanie stabilnej wersji 1.6.

jos_peter
19-07-2010, 04:08
Tu nie chodzi tylko o jezyki, ale tez o zarzadzanie poszczegolnymi wersjami jezykowymi - czesc tresci bedzie dodawana lub edytowana przez regionalne oddzialy firmy wiec w ten sposob latwiej byloby to kontrolowac. Dzieki za podpowiedzi - sprawdze na razie K2 i zobacze co dalej z tym fantem. Mozliwe, ze bede musial napisac jakas nakladke lub rozszerzenie albo bazowac na innym CMS :(

---------- Post dodany 19-07-2010 o 02:08 ---------- Poprzedni post był 18-07-2010 o 17:02 ----------

Zerknalem na K2 i wyglada naprawde ciekawe, ale to nie jest niestety rozwiazanie. Poza tym K2 staje sie jakby osobnym cms w joomla dodajac alternatywny sposob wprowadzania tresci, co jest troche niezrozumiale. Za to Joomla w wersji 1.6 wyglada naprawde bardzo obiecujaco - niestety z tego co widze juz jest spore opoznienie harmonogramu, wiec obawiam sie ze stabilna wersja wyjdzie tuz po zakonczeniu mojego projektu :)

moje
19-07-2010, 19:07
To nie jest osobny cms.

jos_peter
19-07-2010, 19:12
Moze zle sie wyrazilem - oczywiscie ze nie jest to osobny cms. Chodzilo mi tylko o sposob w jaki dodaje sie tresc przy uzyciu K2.

moje
19-07-2010, 19:17
K2 ma większe możliwości niż standardowy komponent zarządzania artykułami. Możesz jeszcze czekać do wydania stabilnej wersji 1.6.

jos_peter
19-07-2010, 19:50
Zgadzam sie co do K2 - bardziej rozbudowany, ale wydaje mi sie, ze znacznie lepiej spelnialby swoja role, gdyby byl napisany wlasnie jako nakladka na standardowy komponent, a nie jako osobne rozszerzenie. W sumie sprowadza sie to glownie do bardziej intuicyjnego GUI, ale to oczywiscie tylko moje zdanie :)
Z czekaniem do stabilnej wersji moze byc problem, ale zobaczymy - na razie jeszcze jest troche pracy nad projektem, strategia e-commerce itd, wiec kto wie :) Na razie testujemy 1.6 i zobaczymy jak sie sprawuje beta - moze wystarczy pare fix'ow i bedzie mozna na niej bazowac, chociaz byloby to dosyc ryzykowne...