PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodac artykul



skrzypek
18-07-2010, 17:44
Witam
Zainstalowalem sobie joomla 1.5 i chcialbym aby kazdy zarejestrowany uzytkownik mogl dodawac artykuly.Niestety tylko admin lub redaktor moze dodawac artykuly a kazdy nowy uzytkownik zapisywany jest jako "registered".Przeszukalem wszystkie opcje w joomla i konfiguracje i nic nie znlazlem zeby wybrac kto moze dodawac artykul.Nawet jesli ustawie ze nowy uzykownik jest rejestrowany jako "Redeaktor" czego nie chce to artykul jest momentalnie publikowany a chce by wczesniej byl sprawdzony przez admina ktory zdecyduje o publikacji lub nie.Czy ktos wie o co chodzi??
Dzieki
Pozdrawiam
Pawel S.

Bazyl
18-07-2010, 17:47
Autor ma mieć uprawnienia autor. I już ;)

poprawiony link (http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Prawa_u%C5%BCytkownik%C3%B3w_Joomla%21)

skrzypek
18-07-2010, 17:59
Nie chce aby autor dodawal artykul lecz kazdy zarejestrowany,a po drugie artykul jest publikowany natychmiast bez sprawdzenia przez admina.
A strona ktora podales nie dziala.

---------- Post dodany o 17:59 ---------- Poprzedni post był o 17:54 ----------

No juz strona dziala,ale juz czytalem to wczesniej.Chodzi mi o to ze w joomla 1.0 moglem ustawic kto moze dodawac artykuly a w joomla 1.5 nie moge znalezc takiej opcji.A jesli ustawie ze kazdy rejestrowany bedzie przypisany do grupy "autor" to czy bedzie mial takie same prawa jak "registered"? z tym ze bedzie mogl dodawac artykuly?

Bazyl
18-07-2010, 17:59
Jeśli chcesz administrować stroną musisz:


być bardziej samodzielny - link poprawiłem wcześniej, a na wiki jest szukajka,
czytać, co podpowiadają starsi koledzy,
używać forumowej szukajki,
sprawdzić nim coś napiszesz.

Artykuły dla zarejestrowanych: WD Submit

:)

skrzypek
18-07-2010, 18:30
Dzieki . Moze WD Submit mi pomoze choc widze jest tam kilka minusow ale lepsze to niz nic.Wielkie dzieki za pomoc i sorry za stracony Twoj czas.Pozdrawiam
A strone ktora mam na joomla 1.0 www.tennis24live.com a nowa ktora robie na 1.5 to www.live365score.com

Bazyl
18-07-2010, 18:42
Proszę bardzo :)

Czasu nie straciłem - staram się, w miarę swoich możliwości, pomagać. Po prostu to lubię

Kiedyś, dawno temu, bardzo pomógł mi pewien Pan Aleksander...
Chciałem się odwdzięczać i w ogóle... Powiedział wtedy: kiedyś pomożesz komuś innemu i się wyrówna