PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic pusta strone i ewentualnie moduł ?



snuzzy
18-07-2010, 21:25
Witam

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak zrobić swój własny moduł tzn. choćby panel po prawej stronie , w którym mógłbym dodać jakieś info , ogłoszenie, linka.

Oraz jak zrobić własną stronę, do której by prowadził odnośnik z menu ?

W e107 takie rzeczy były na standardzie w panelu admina, a tutaj jakoś ciężko mi to znaleźć.

Dzięki za info , sorry jeśli temat był poruszany ale nawet nie wiem co specjalnie wpisać, żeby uzyskać odpowiedź. :)

moje
18-07-2010, 21:28
Jaką stronę? Jaki link, gdzie? Link do Twojej strony www?

Poczytaj o Jomla, cała obsługa jest opisana. Nie wiem czemu uważasz, że tego nie ma na zapleczu.

snuzzy
18-07-2010, 23:01
No wchodzę w projektanta menu , uprzednio stworzyłem menu "Piosenka dnia"

Chcę teraz dodać tam tekst np.

Dzisiejszą piosenką dnia jest Tytuł - Autor. Posluchaj tu www.adresstrony.pl

A tam do wyboru tylko jakies glupoty , w stylu lacza wewnetrzne, zewnetrzne, seperatory itp.

mjmartino
18-07-2010, 23:14
Czemu to akurat w menu chcesz dać ???
Przecież takie menu to na pół strony z jednym wpisem..
Stwórz swój moduł html i tam dodaj sobie takie rzeczy będzie prościej i czytelniej. [Rozszerzenia->Moduły->nowy->Własny kod HTML]
Pozdrawiam

snuzzy
19-07-2010, 01:17
Serdeczne dzięki mjmartino o to właśnie mi chodziło. Ku sprostowaniu miałem na myśli moduł po prostu chodzi za mną jeszcze terminologia ze starego cmsa :)

A jeszcze jakbyś był tak dobry to powiedź mi jeszcze jedną rzecz: czy znajdę gdzieś w panelu kreator do tworzenia swoich stronek żeby je potem podklinkować w menu ?

Przykład. stworzyć stronę z dow****mi i podlinkować ją w menu , albo z przepisami kulinarnymi , byle nie używać do tego modułu gotowego tylko stworzyć samemu.

Edycja: Czy może to właśnie też można robić w moduły - własny kod html i po prostu znaleźć odpowiednią pozycję na środku strony tak jak lecą np. artykuły ?

mjmartino
19-07-2010, 11:37
Do tworzenia download są przeznaczone specjalne komponenty jak:Phoca Download , Remository, Docman.
Przepisy kulinarne możesz śmiało publikować poprzez artykuły.
Pozycja modułów zależy od templatki ale nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć swoja pozycje menu trzeba dopisać kawałek kodu wówczas.

zwiastun
19-07-2010, 11:59
@snuzzy: bądź łaskaw poczytać o podstawach Joomla, "przerobić" sobie na początek http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start, bo Twoje pytania wynikają z kompletnej nieznajomości tego systemu.