PDA

Zobacz pełną wersję : Link tylko dla zarejestrowanych



nieznajoma
18-07-2010, 22:34
Czy istnieje jakiś moduł, który ukryje linki dla gości? Czy może link wpisać w jakiś kod używając opcji html w edytorze tekstu? Chcę zrobić serwis dla wszystkich ale aby linki downloadu były widoczne dopiero po zalogowaniu.

moje
18-07-2010, 22:40
Jeśli korzystasz z jakiegoś komponentu, to poszukaj w jego opcjach, ja bym Ci polecił stworzyć osobny dział download/pobierz, oparty w całości na jakimś komponencie, a w ustawieniach łącza wybierasz dostęp dla zarejestrowanych, a w artykułach itp. wstawiasz linki. Polecam RokDownload i dodatek (plugin) do niego, który przy edytorze treści dodaje przycisk, do wygenerowania linka.

nieznajoma
18-07-2010, 23:05
Myślałam, aby działy były otwarte dla wszystkich, zachęci to treścią do rejestracji. Dlatego myślałam o ukryciu linków.

nemo
19-07-2010, 01:35
Myślałam, aby działy były otwarte dla wszystkich, zachęci to treścią do rejestracji. Dlatego myślałam o ukryciu linków.
Jedno nie ma w zasadzie nic do drugiego. Zainstaluj stosowny komponent downloadu, skonfguruj go tak, by przegladanie bylo mozliwe dla wszystkich, natomiast mozliwosc pobierania wylacznie dla zarejestrowanych userow.
W tresci newsow wklejasz linki generowane przez komponent downloadu i po sprawie. Goscie beda widziec linki, ale skrypt mimo to nie pozwoli im na pobranie pliku.
Kilka komponentow obslugujacych download oferuje pluginy ulatwiajace wstawianie stosownych odnosnikow z poziomu edytora, co ulatwia dzialanie.

nieznajoma
19-07-2010, 13:13
Właśnie na to się zdecydowałam. Wrzuciłam komponent downloadu i myślę, że będzie o.k. Dzięki.

bosopopiasq
04-08-2010, 07:29
a ja szukam plugina który bedzie ukrywał linki http w artyykułach i taki gość bedzie widział np treść"Aby zobaczyć link musisz sie zalogować"

edit:
znalazłam coś
co jest akuratne(moja prośba jest nieaktualna)
http://forum.joomla.pl/showthread.php?39075-Jak-zrobi%C4%87-linki-w-artyku%C5%82ach-tylko-dla-zarejestrowanych&highlight=jak+ukry%C4%87+linki

tomaszek83
04-08-2010, 08:48
Może to: http://blog.elimu.pl/4280-link-lub-dowolny-tekst-tylko-dla-okreslonego-uzytkownika-czyli-inlineacl-content/

bosopopiasq
04-08-2010, 10:09
Nic nie działa jak zainstalowałam CBulilder
a chcę ustawić aby treść widział tylko admin i registered dla tego dodatku

http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/content-restriction/5673
to tweż nie działa

{accesstext mode="level" level="registered"} Wiadomość dla niezarejestrowanych i niezalogowanych użytkowników.||.Treść dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników. {/accesstext}

KejeN
04-08-2010, 11:14
Problem się powtarza...
@bosopopiasq: Coś musi działać a pewnie wszystkie rozszerzenia z ww kategorii działają.
Czy oby na pewno włączyłaś ten plugin, który zainstalowałaś? Zajrzałaś do jego konfiguracji?
Podpowiem: Rozszerzenia --> Dodatki

bosopopiasq
04-08-2010, 12:04
Tak wszystkie są włączone zrobiłam nawet nową instalacje Joomla i dałam tylko

{accesstext mode="level" level="registered"} Wiadomość dla niezarejestrowanych i niezalogowanych użytkowników.||.fffffffffffffffffffff {/accesstext}dałam usera registered i jak sie On zaloguje to nie widzi tych literek fffffffffffffffff
Nie wiem dlaczego ale wustawieniach plugina jak wchodzę i daję lewel to przestawia sie na File Acl..

---------- Post dodany o 10:04 ---------- Poprzedni post był o 10:00 ----------

czy nie ma zadnego dodatku aby podczas pisania i wstawiania linka kliknąć np buttonik wedytorze HIDE?,albo jak sie doda liunk to on sam sie ukrywa przed goścmi?

KejeN
04-08-2010, 12:27
Przetestuj ten plugin (http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/content-restriction/6004) ,w jednym z poprzednich wątków dot. tego zagadnienia poleciłem komuś ten plugin i chyba mu działa bo nie skarżył się ale nie napisał też choćby "działa dzięki" także nie wiadomo.
Przetestowałbym go lokalnie przed poleceniem ale pobranie wymaga rejestracji na stronie producenta - nie lubię takich akcji.

bosopopiasq
21-08-2010, 06:45
Ponawiam prośbę mam kilkudziesięciu użytkowników którzy polecaja sobie to i owo w linkach i niestety bez tej opcji muszą to robić na pw:)
Pozdrawiam

KejeN
21-08-2010, 14:41
Wydaje mi się, że podany wyżej przeze mnie plugin działa.
...no a co do dodania butona w edytorze trzeba by chyba było pisać lub przerobić inny plugin podobny plugin.

EDIT:
Wiem już na pewno plugin o nazwie 'HIDER' działa - przetestowałem go lokalnie nie wiem w czym problem.
Button do edytora też z ciekawości 'zrobiłem' przerabiając inny.
@bosopopiasq: Jak chcesz to się odezwij:)

bosopopiasq
21-08-2010, 18:17
tak Hider działa zgadza sie,ale właśnie o ten nieszczęsny button chodzi,moje użytkowniczki nijak nie mogą z nim pracować narzekają na czym tylko świat stoi,bp muszą za każdym razem wklejać ten kod 'reg'no to jak możesz mi udostępnić ten plugin z buttonem to bede Ci wdzięczna :)

KejeN
22-08-2010, 13:00
OK. Z racji tego, że jesteś dziewczyną i masz ładny awatar podzielę się.
PS: Plugin wy-edytowany na podstawie standardowego 'readmore' - jeśli nie można tak robić proszę mnie mocno nie bić.

alex51
22-08-2010, 13:24
Czyżbyśmy mieli już 2 Panny Google? Prawdę mówiąc gdyby koleżanka @bosopopiasq była facetem, to już dawno dostałaby stosowną uwagę, a tak czekamy tylko na relację kolegi @KejeNa na temat wrażeń po okazanej wdzięczności. :)

bosopopiasq
23-08-2010, 16:56
Oj @Alex..Alexx :P muszę podziękować koledze @KejeNowi za to co dla mnie zrobił,wszystko bardzo ładnie działa i piękny buzial w policzek leci hihihihi :P ( plus punkcik reputacji )
no a że @Alex jest wyrozumiał to tez i dla niego maluszka buzialuszka ślę :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję :)

alex51
23-08-2010, 16:58
Czuję się wyróżniony. Rozumiem, że temat został wyczerpany a więc mogę go zamknąć?

KejeN
23-08-2010, 17:14
:zagubiony: Jako, że zostałem wywołany do tablicy zdaję relację:
Wzorowa wdzięczność:D
A i ja się nauczyłem czegoś nowego w Joomla!

alex51
27-08-2010, 07:32
Wszyscy czują się usatysfakcjonowani więc temat uważam za wyczerpany.