PDA

Zobacz pełną wersję : Czas Logowania



Looke83
04-09-2006, 17:53
Witam.
Co kilka sekund zostaje wylogowywany z Panela Administratora. Czytalem inne posty i wyczyscilem tabele jos_session oraz ustawilem czas na 1800 [mialem nawet na 90000 ale i tak nic to nie dawalo]. Czy wie ktos co jeszcze moze byc przyczyna problemow??.
Z gory dziekuje.:)
Aaaa i zapomnialem dodac. Strona znajduje sie na serwerze tpsa czy abonamencie dsl'a [podczas instalacji pokazal ze ssl jest na on - jednak w innych postach wyczytalem ze to tez nie jest przeszkoda przy administracji, co najwyzej przy instalacji nowych komponentow :( ].

keicaM
04-09-2006, 19:05
Możesz jeszcze spróbowac wyczyścic all ciasteczka w przeglądarce

Looke83
04-09-2006, 20:54
Niestety wyczyszczenie ciasteczek nic nie dalo. Zainstalowalem nawet Opere, jednak podobnie jak na Lisku...co chwile rozlacza...ehhh nie wiem co z tym zrobic...pomocy !! :)

keicaM
04-09-2006, 22:48
Nasuwa mi się jeszcze:
sprawdź pozwolenia zapisu folderów w PA>System>System Info
Byc może brak pozwolenia zapisu na serwerze przy opcji "Session Directory" ma coś z tym wspólnego

Looke83
05-09-2006, 23:54
Problem logowania zostal rozwiazany. Wprawdzie nie w ten sposob jaki jest przedstawiony w tym temacie, nie mniej jednak dziekuje za pomoc.
Jezeli ktos ma podobny problem prosze o prywatna wiadomosc. Postaram sie pomoc.
Temat zamkniety. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Viking
06-09-2006, 00:06
moze sie podzielisz rozwiazaniem - za miesiac mozesz juz nie pamietac nawet jak ktos Cie złapie na PM

Looke83
06-09-2006, 11:24
Tego to chyba nigdy nie zapomne :). Nie mniej masz racje...powinienem napisac jak to sie udalo.
W zasadzie odpowiedz udzielil Mundungus (za co dziekuje przy okazji:) ) w tym artykule (http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1668&highlight=logowanie+administratora)
Byc moze to wystarczy na serwerze home.pl jednak ja korzystam z serwera tpsa na laczu dsl (standartowy pakiet - ma juz obsluge php i sql). Jednak zamiast session_save_path("tmp"); nalezy wpisac :
session_save_path("to_co_znajduje_sie_w_pozycji_$mosConfig_absolute_p ath/tmp");
Czyli jezeli wasze konto na serwerze tpsa nazywa sie "nazwa" to musimy wpisac:
session_save_path("/nfs1/clients/www/internetdsl.pl/n/a/z/w/nazwa.internetdsl.pl/tmp");
(przynajmniej u mnie tak to wyglada - zreszta joomla prawidlowo rozpoznaje ta sciezke i zapisuje w pliku configuration.php w glownym katalogu w linijce $mosConfig_absolute_path.
Po tej operacji nalezy jeszcze usunac wszystkie ciasteczka z przegladarki i uruchomic ja ponownie.
U mnie to wystarczylo...jednak spotkalem sie na forum z opiniami ze nalezy jeszcze wyczyscic w bazie sql jos_session.
Mam nadzieje, ze komus to sie przyda.
Pozdrawiam.