PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka domen - jedna strona



vmze
19-07-2010, 12:11
Jest tak - mam kilka domen, które powinny odnosić się do tej samej zawartości (czyli do jednego katalogu na serwerze).

Czy znamy hosting, który jest to w stanie zrobić bez przekierowań (zależy mi na zachowaniu nazwy domeny przekierowywanej i pełnych adresów podstron witryny). No i czy w ogóle należy tak działać?

przykład:
domena 1: imienazwisko.pl
domena 2: imienazwisko.com
domena 3: innadomena.pl

wszystkie 3 powinny w efekcie pokazywać jedną i ta samą stronę.

Każdy serwer pozwala na założenie osobnych katalogów i do odwołania się do 3 (w tym przykładzie) katalogów. Minus jest taki, że słabo się zarządza taką witryną. Bo rozumiem, że mogę odwołać się do takiej samej bazy danych SQL, ale wszystkie moduły/komponenty i samą joomlę muszę mieć zainstalowaną 3x

tomaszek83
19-07-2010, 12:26
w home.pl swego czasu miałem serwis na joomli do ktorego prowadziły dwa adresy .pl oraz .eu. i wszystko śmigało bez problemu.

vmze
19-07-2010, 12:30
A jak się zachowują wyszukiwarki - czy nie ma zagrożenia dostania "bana" od nich??

tomaszek83
19-07-2010, 12:34
nie zaobserwowałem takich zachowań, jak już mówiłem u mnie śmiagło wszystko bez zarzutu. Strona nawet była w googlu na 1 miejscu przez jakiś okres. Teraz klient zażyczył sobie zeby miec tylko adres w jednej domenie wiec stronka chodzi pod jednym adresem. Ale wczesniej na dwóch smigała bez problemu. Ewentualnie mozesz zapytac sie jeszcze u dostawców hostingu jak to z tym jest.