PDA

Zobacz pełną wersję : Panel klienta - informacje dla użytkowników



Mary$
19-07-2010, 19:37
Witam,
męczę się z tworzeniem panelu klienta dla biura rachunkowego. Zainstalowałem sobie Admin User Access i tam mogę tworzyć i grupy i określać dostęp odpowiednim grupą do różnych zasobów strony. Wszystko fajnie tylko, że w firmie jest ok 100 klientów i tak zaznaczać każdemu dostęp do jednego artykułu to jest uciążliwe. Jak nie znajdę innego rozwiązania to zastosuje to.

Jednak pytanie czy istnieje coś takiego, żeby tym wszystkim efektownie zarządzać. Jakby to miało wyglądać?
W biurze informacje są eksportowane z programów, głównie w pdf lub xml. Teraz te informacje trzeba zaprezentować na stronie klientowi. Każdy klient (użytkownik) ma dostęp tylko swoich danych. Do PDF można zastosować program w stylu PhocaDownload lub zamieszczać link w artykule. Do xml można napisać kod/ skrypt z css wyświetlający i też może być. Zostaje tylko teraz określenie dostępu. Tak wiem, że można zrobić i to jest realne.
Teraz mam dwa pomysły jakby to mogło wyglądać inaczej tylko nie wiem czy to się uda.
1. Wydaje mi się to bardziej realne. Wygląda to tak - pracownik z biura ma założone konto i określony dostęp i może zarządzać wpisywanymi danymi. Teraz widzę to tak: jest komponent, a w tym znajdują się takie odnośniki:


Klienci - tutaj pracownik dodaje informacje na temat klienta i jego firmy, prosty formularz. To musi się łączyć z kontem użytkownika bądź tworzyć nowe konto.
Reszta linków to wyświetlane informacje np. Podatki - tutaj też się znajduje formularz i teraz widzę to na 2 sposoby: ręczne wypełnieni formularza lub wypełnienie formularz i dodanie pliku, który się wyświetli na stronie i/lub będzie możliwy do pobrania. Tutaj będzie można dodawać, usuwać i edytować wpisy.

2. Ten pomysł jest trochę szalony, ale chyba bardzo praktyczny. Chodzi tylko o dodawanie polików np. przez ftp. Każda firma ma swój folder założony na serwerze i tam znajdują się pliki i teraz jest skrypt wyświetlający informacje z pliku. Aktualizacja odbywa się poprzez wymianę pliku (oczywiście ta sama nazwa).

Nie wiem czy wszystko jest jasne, jeżeli są jakieś wątpliwości to proszę pisać, odpowiem na pytania.

Dodatkowo chciałbym zrobić faktury i płatności on-line. Też to się tyczy panelu klienta. Przykładowo wystawiam fakturę i klient może zobaczyć tą fakturę, wydrukować ją sobie, zapisać w pdf, będzie też miał wpis na status - czy faktura została zapłacona czy nie została zapłacona i ewentualnie możliwość opłaty on-line tej faktury. Obecnie testuje nbill, ale tłumaczenie jest trochę słabe i tylko jest paypal (chyba da się dodać jakiś inny system). [Tak w ogóle chciałbym się zapytać jak ogólnie wyglądają płatności on-line tzn. jak to działa]. Możliwość również stworzenia przelewu. Chciałbym aby status faktury zmieniał się automatycznie i przychodziły powiadomienia o zapłaconej fakturze. Muszę wiedzieć kto i za co wpłacił (czasami zdarza się że są zaległości w płatnościach lub klient mam więcej niż jedną fakturę) można np. na podstawie numeru faktury. Nie znam się za bardzo na płatnościach bo jeszcze się tym nie bawiłem, ale czy istnieje jakiś polski system, który będzie się łączył np. z polskimi bakami czy coś takiego. Np. klient ma konto w mBanku, żeby zrobić przelew przez Internet trzeba się zalogować w mbanku, teraz jak to będzie wyglądać tutaj? Klient dostanie dane do przelewu czy wykona przelew z poziomu mojej strony?

To tak w skrócie co jest mi potrzebne na teraz.

Tak jeszcze może na marginesie. Potrzebuje jeszcze na swoją prywatną stronę czegoś takiego jak odliczanie czasu np. zakładam u siebie na stronie klientowi konto i chciałbym aby tam się wyświetlała informacja na temat okresu umowy (chodzi o tzw. administracje) np. ustalam sobie, że za 100 zł klient mam zapewnioną administrację z mojej strony i teraz muszę jakoś tym zarządzać i wiedzieć który klient jeszcze ma taka usługę dostępną, a który już nie. Klientowi się będzie wyświetlała ta informacja również i będzie miał możliwość opłaty tej usługi i gdy opłaci pojawi się mu przedłużenie, tu chyba jest zabaw z sobi2 jak się mylę, jednak proszę o podpowiedź.

Sorry za takie zamieszanie, ale mam nadzieje, że to jasno wytłumaczyłem.

Z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam