PDA

Zobacz pełną wersję : Strona Joomli w Ajaxie.



vintearis
19-07-2010, 23:09
Zamierzam właśnie wykorzystać AJAX do tworzenia strony.
A mianowicie zamierzam wykorzystać go tylko do ładowania stron www ( przykładowo: jak osoba naciśnie w Menu "Galeria" to wtedy zostanie przeniesiona na ową "Galerie" z technologią AJAX)
Mniej więcej coś jak na tej stronie http://screenshooter.net/

moje
20-07-2010, 01:05
No i?

Akurat to co chcesz zrobić jest dużo trudniejsze od zrobienia AJAX'owo ładowanych kolejnych artykułów (nawigacja- poprzedni, następny), kolejnej strony z artykułami, to samo dotyczy galerii (kolejny pojedynczych zdjęć, kolejnych strony z zdjęciami), przeglądania (komponentu) forum, komponentu wyszukiwania, modułu logowania, modułu sondy itd. - inaczej mówiąc wszystko co ogranicza się do operowania na "terenie" jednego rozszerzenia, czy to modułu czy komponentu.

vintearis
20-07-2010, 09:59
Moje...
Źle opisałem to co chcę zrobić. Zależy mi tylko na samej nawigacji.
Tak samo jak na tej stronie

http://screenshooter.net

Czy jest to możliwe w Joomla?

Nie powinno to być trudne. Przeładowywanie strony w AJAX?

moje
20-07-2010, 13:21
Ja wiem, co co chodzi i już wyżej napisałem, że jest to trudniejsze.

Musisz odczytać z menu łącze do komponentu, podmienić je na łącze AJAX'owe, które wywoła przeładowanie strony, z menu musisz odczytać tez jaki komponent ma być załadowany (i tak dla każdego łącza w menu), a następnie musisz umieć go wywołać po przeładowaniu strony. Do tego dochodzi cała kwestia adresów (prostych adresów, mode_rewrite, routingu) do napisania odnowa jako własny dodatek systemu oraz dodanie kodu w pliku htaccess.

Dlatego pisałem, że dużo łatwiejsze jest zrobienie przeładowań AJAX'owych w obrębie jednego rozszerzenia (komponentu, modułu), niż ingerowanie w różne rozszerzenia.

vintearis
20-07-2010, 21:31
No to przeładowania AJAXA.
Czy jest za to odpowiedzialna jakaś konkretna komenda?
Tak tak naprawdę zależy mi tylko na przeładowanianiach stron z newsami oraz stron z menu. NIe zalezy mi na ajaxowych sondach itp.

Zależy mi na tym by pliki HTML, które ładuje Joomla (bo oto chyba oparte są strony www).
Znalazłem także taką stronę.
http://forum.joomla.org/viewtopic.php?p=641913


I tutaj pytanie. Czy wiedza zgromadzona na tej stronie pomoże mi na stworzenie tego czego pragnę?

moje
20-07-2010, 22:10
Myślisz, że jest jakaś jedna uniwersalna komenda?

vintearis
20-07-2010, 22:30
Nie znam się jeszcze zbytnio na WWW jeszcze do końca.
Wiem że jak tworzyłem niedawno stronę w HTML'u to wystarczyło podanie komendy i adres lokalizacji.
Wiem, że AJAX to zupełnie inna historia.
I dlatego "MOJE" w jaki sposób zrobić przeładowania AJAXOwe?

PS. Już dostajesz plusa w reputacji. Na tą chwile to najlepsze forum na jakie trafiłem !

moje
20-07-2010, 22:52
Strona w HTML'u, a strona oparta na framework'u o modelu MVC, który nie jest przystosowany do technologi AJAX. Tym bardziej, że sama Joomla składa się z kilku typów elementów tworzących stronę (jak komponenty, moduły, dodatki, szablony).

Wyżej napisałem, co musisz zrobić, jak chcesz to zrobić dobrze. Napisałem też co łatwiej zrobić, przeładowania stron pojedynczych artykułów (na poprzedni/następny), przeładowania strona z listami artykułów, przeładowania pojedynczych zdjęcia w galerii (na poprzednie/następne), przeładowania strona z listą zdjęć itp.

Jak masz jakieś inne pomysły na jakiś haki, to działaj.