PDA

Zobacz pełną wersję : Menu rozsuwane.... Jak zrobić



franzmauler
20-07-2010, 11:37
Mam problem z zrobieniem rozsuwanego menu tak jak kliknę na kategorie np. O mnie wyświetlą się pod kategorie np. kontakt, zainteresowania itd.

czyli :


O mnie
- kontakt
- zainteresowania


Zrobiłem tak dla przykładu New jako manu link i pod nimi 2 artykuły ale to nie działa. Szukałem opisu jak to zrobić ale nic mi to nie pomogło.

2788

Proszę o pomoc nie jest to podejrzewam trudne a ciężko samemu to rozszyfrować

ekumi
20-07-2010, 11:57
Proponuję poszukać szablonu, który ma wbudowane menu z taką funkcjonalnością. O ile się nie mylę, to np ja_purity takową w standardzie posiada. Sposób wyświetlania takiego menu konfigurujesz w ustawieniach odpowiadającego za niego modułu. Możesz tes poszukać modułów, o które możesz wzbogacić Twój szablon, by taką funkcjonalność oferował. Jeżeli natomiast nie jest Ci obca tematyka css, to właśnie tutaj masz największe pole do popisu.

franzmauler
20-07-2010, 12:20
Czyli joomla w standardzie nie oferuje takiej możliwości zrobienia podmenu tj. na tej stornie w menu informacje http://www.pinb.pl/index.php?mn=artykuly&sel1=6&sel2=0

Bazyl
20-07-2010, 12:45
J! tworzy takie menu bez instalowania czegokolwiek.
Popatrz w module menu, jak ma ustawioną ilość wyświetlanych podmenu.

Wszystko jest na wiki

franzmauler
20-07-2010, 13:03
Tu jest coś opisane http://wiki.joomla.pl/Moduł_witryny_-_Menu_witryny ale za chiny nie potrafię tego zrozumieć i zrobić

Stosując opcje poziom początkowy i poziom najniższy, możesz pokazać to jedno menu jako trzy różne mniejsze menu na Twoich stronach. Aby to osiągnąć:
Stwórz "główne" menu, (mam jedno) ustalając w nim 0 jako poziom początkowy, a 1 jako poziom początkowy. ( nie ma takich opcji dwóch poziomów początkowych jest za to Poziom główny oraz
Najniższy poziom)Wyświetlaj ten moduł na wszystkich stronach (przypisz do wszystkich stron/pozycji menu). (wybrane pozycje w opcjach pozycje wybrane)
Stwórz "środkowy" moduł menu(tworze nowe menu??), ustalając w nim 1 jako poziom początkowy, a 2 jako poziom początkowy. (to samo co wyżej) Wyświetlaj je tylko na stronach przypisanych do pozycji menu 2, 2.1, 2.1.1, 2.1.2, i 2.2. (to już daje dużo do myślenia o co chodziło autorowi)
Stwórz "trzeci" moduł menu, , ustalając w nim 2 jako poziom początkowy, a 3 jako poziom początkowy, czyli tak, aby wyświetlane były jedynie pozycje 2.1.1 i 2.1.2. Wyświetlaj je tylko na innych pozostałych stronach (innych, niż w przypadku poprzednich modułów) - na stronach przypisanych do pozycji 2.1, 2.1.1 i 2.1.2.


Proszę o 2 -3 sensowne zdania które pozwolą mi to zrobić.

Jaki typ danych nadać nagłówkowi który rozwija podkategorie, w ciągu 2 h szukania nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.

zwiastun
20-07-2010, 16:12
Ten opis nie dotyczy menu rozsuwanego.
Menu rozsuwane masz zaimplementowane w JA Purity.
Tłumaczenie tutaj po raz kolejny, co zrobić, aby je uzyskać, mija się z celem. Bo to nie jest 2 akapity tekstu.
Pobierz z katalogu rozszerzeń http://extensions.joomla.org/extensions/structure-a-navigation/menu-systems/drop-a-tab-menus/6731 zainstaluj i po kłopocie (acz z większym obciążeniem serwera)

franzmauler
20-07-2010, 21:48
A będzie również działać w pionowym menu?

Jak tak to dzięki ci serdecznie jak się z tym uporam

---------- Post dodany o 15:13 ---------- Poprzedni post był o 14:57 ----------

Super wielkie dzięki ci.

Powiedz mi jeszcze czemu jeżeli wchodzę w pod zakładkę włączam ją menu ginie, a artykuł np. się wyświetla

---------- Post dodany o 19:48 ---------- Poprzedni post był o 15:13 ----------

Jaką galerie do joomla polecasz??

zwiastun
20-07-2010, 23:00
To nie jest gadu gadu! Zapoznaj się z regulaminem, bo coś Ci umknęło chyba!