PDA

Zobacz pełną wersję : Rozne style w menu



kmb
04-09-2006, 21:16
Witam Wszystkich,
Szukam sposobu w jaki mozna uzyskac rozne kolory tla w mainmenu, w zaleznosci od tego czy dany link odnosi sie do sekcji, kategorii, czy artykulu.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

zwiastun
04-09-2006, 23:57
Nie szukaj, nie znajdziesz, nie ma takiej opcji.
Poza wszystkim zastanow się nad sensem. Takie cosik wprowadza niepotrzebny chaos

madmips
05-09-2006, 12:44
dlaczego wprowadzasz go w błąd???
Można tak zrobić - jak tak zrobiłem!

stone
05-09-2006, 12:57
Oj, Zwiastun napisał że nie ma takiej opcji, bo faktycznie nie ma, a to że się da zrobic to wszystko się da tylko trzeba mieć wiedzę. :)

A jeżeli udało Ci się tak zrobić to napisz jak, od tego jest forum

krol
05-09-2006, 12:57
Skoro tak zrobiles to nie pisz głupich komentarzy, tylko napisz jak to zrobiles i po sprawie.

madmips
05-09-2006, 13:36
stone - oczywiście masz rację, wieczorkiem napiszę jak to zrobiłem

krol - jedyny głupi komentarz tutaj to twój! miałem zamiar napisać jak to zrobić, ale wieczorem. Oburzyło mnie tylko napisanie takiej odpowiedzi skoro to jest praktycznie w standardzie i niepotrzebna jest za bardzo wielka wiedza...

zwiastun
06-09-2006, 20:10
No i odpowiedzi-objaśnienia brak.
W korespondencji na PW madmips przekonuje mnie, że to on ma rację, bo się da, i podaje rozwiązanie: zastosowanie przyrostka klasy menu oraz założenie dla każdej pozycji nowego menu. Inaczej mówiąc, zbudowanie menu z kilku menu.
Nie jest to jednak ani standard, jak twierdzi, ani rozwiązanie, ale wytrych. Można go zastosować, tylko że to już nie jedno ale wiele menu (menu=grupa odnośników) i w związku z tym pewne konsekwencje. Dla przykładu nie pokażesz w ten sposób aktywnej pozycji, ale przecież nie musisz, ścieżka powrotu też będzie dziwaczna czasem. Mapa serwisu będzie wyglądać ciut, ciut śmiesznie. No i zamiast jednego głównego menu i ewentualnie lokalnych będzie ileś tam nadmiarowych menu i modułów menu. Ogólnie rzecz biorąc = zbyt dużo konsekwencji dla wątpliwego efektu

Jeśli już Ci zależy z jakichś powodów na kolorowankach w menu, to może trzeba np. zastosować obrazek tła dla modułu? Prościej, a wrażenie że każda pozycja ma inny kolor będzie (obrazek na tyle długi, zeby się całe menu zmieściło, także gdy je powiększych. No i raczej bez submenu!)

madmips
07-09-2006, 19:54
Z mojej strony należą się przeprosiny dla Zwiastuna, faktycznie nie do końca można moim sposobem osiągnąć ten zamierzany efekt, chociaż mój klient akurat jest bardzo zadowolony i nie przeszkadza mu brak aktywnego menu. Ja zrobiłem w css'ie tak, że po najechaniu na menu pojawia się z lewej strony kolorowy prostokącik, który jest zrobiony z lewj krawędzi ramki. Następnie zrobiłem przy pomocy przedrostka klasy dla każdego menu różne kolory tej krawędzi a dla sub menu cieńszą krawędź. Trochę to naookoło, ale nie potrafiłem znaleźć innego rozwiązania. Pozdrawiam