PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości zmiany szablonu.



mathew07
21-07-2010, 10:11
Witam, dopiero zaczynam z joomla i mam następujący problem:
Joomla zainstalowana jest na serwerze ugu.pl. Instalacja przebiega bez wiekszych problemów, ustawiam chmod na 777 w pliku configuration.php oraz w odpowiednim szablonie, narazie chcialem zmienic na standardowy "beez", dlatego ustawiam chmod na 777 w pliku param.ini. Kiedy chce zmienić szablon z poziomu "Zaplecze" strona w ogole nie reaguje, mam napisane że parametry zostały spełnione, ale kiedy klikam "zatwierdź" nie ma żadnej reakcji, nic się nie dzieje. Jeśli zmienie chmod na 777 w większości plików joomla to i tak nic się nie dzieje. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Lub jakiś namiar na rozwiązanie bo szukam już drugi dzień i nie mogę nic znaleźć. Pozdrawiam.

Edit:
Dodam, że joomla jest w wersji 1.5.15

Bazyl
21-07-2010, 10:31
Cześć,
Aktualna wersja J! ma na końcu 20.
Początek jest na www.wiki.joomla.pl.

Czy Twój serwer spełnia wymagania? Po co grzebiesz w ustawieniach plików?

mathew07
21-07-2010, 10:37
Napisałem że już dwa dni z tym siedzę, więc w miarę wiem o co chodzi z podanym przez Ciebie "początkiem". Tak, serwer spełnia wymagania, ponieważ można tam automatycznie zainstalować joomle z poziomu strony ugu.pl. Zaraz wgram nowszą wersje i zobacze co się stanie. A w plikach grzebałem bo wyczytałem, że trzeba zmienić ich atrybuty, żeby cokolwiek móc ustawiać w joomla.

Bazyl
21-07-2010, 10:46
Napisałem że już dwa dni z tym siedzę, więc w miarę wiem o co chodziJa dwa lata i mogę powiedzieć to samo.

Tak, serwer spełnia wymagania, ponieważ można tam automatycznie zainstalować joomle z poziomu strony ugu.pl.
To, że możesz zainstalować nie jest równoznaczne ze spełnieniem wymagań.
Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielna instalacja - wiesz co masz ;)

A w plikach grzebałem bo wyczytałem, że trzeba zmienić ich atrybuty, żeby cokolwiek móc ustawiać w joomla.
Źle wyczytałeś!

mathew07
21-07-2010, 11:40
W porządku, już sobie poradziłem. Pomogło zainstalowanie najnowszej wersji joomla. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.