PDA

Zobacz pełną wersję : [2.5.1 RC2]Nie moge utworzy galerii



BOMBA
04-09-2006, 22:49
Nie moge utworzyc nowej galerii nie mozna nic zapisac

czy da rade utworzyc galerie z poziomu plikow?

nowyr
04-09-2006, 23:12
Witam

Czy chodzi Ci o brak przycisku 'zapisz' nową kategorie i brak wyświetlania drzewa kategorii? Bo ja miałem taki problem ... Aby obejść ten problem edytowałem tabele jos_zoom (zawiera wykaz kategorii) w phpmyadminie ... Ale ostatnio coś grzebałem i moduł sie naprawił (być może miałem jakiś błąd w pliku config.)

Pzdr.

pbart
09-09-2006, 12:37
Czy chodzi Ci o brak przycisku 'zapisz' nową kategorie i brak wyświetlania drzewa kategorii? Bo ja miałem taki problem ...
Pzdr.

jesli ktos z was rozwiazal ten problem, bede wdzieczny za info.

pbart
09-09-2006, 13:43
jesli ktos z was rozwiazal ten problem, bede wdzieczny za info.

na forum sie nie doszukalem odpowiedzi.
ale po wlasnych kombinacjach - wszystko dziala
po zamianie pliku zoom_config.php na orginalny, zmg zaczal dzialac porpawnie, teraz ponownie podmienilem plik napoprzedni zoom_config.php i... dalej wszystko dziala prawidlowo.
dziwna sprawa, ciekawe jestem w czym tkwi problem.

Jarecki_B12
16-09-2006, 19:53
Pomocy!!! Przypomnijcie sobie co robiliście, bo mam ten sam problem. Reinstalacja ZMG nie pomogła, żonglerka plikami config też nie, nawet javę przeinstalowałem na nowo i nic w żadnej z przeglądarek - a było ok.

pbart
17-09-2006, 19:23
Pomocy!!! Przypomnijcie sobie co robiliście, bo mam ten sam problem. Reinstalacja ZMG nie pomogła, żonglerka plikami config też nie, nawet javę przeinstalowałem na nowo i nic w żadnej z przeglądarek - a było ok.

rozumiem ze problem polega na tym ze nie ma przyciskow 'utworz' anie nie wyswietla sie drzewo galerii?

ja zaczlalem (tak jak napiaslem) od zmian w pliku config z zmg. po bezskutecznych probach zamienilem plika na orginalny i zmg zaczal dzialas poproawnie. sam jestem ciekawy w czym tkwi problem.
ciekawe jak to sie zachowuje na innych wersjach javy?

Jarecki_B12
17-09-2006, 21:23
To musi być coś innego. Przeinstalowałem galerię i nic nie pomogło :-(

rad_torun
19-09-2006, 10:01
o ile pamiętam to niezbędny jest fix do TMEdita.... z www.zoomfactory.org

Jarecki_B12
19-09-2006, 19:06
Ten fix dotyczy tylko TMEdita, w tym komponencie się coś zmienia. Przetestowałem różne rzeczy:
- fix TME - n.d.
- poprawka plików i skryptów z forum zoom - nie pomogło
- wyłączenie edytorów w (jce itp.) - nie pomogło

Pomogła natomiast aktualizacja do Joomli 1.0.11, od której wszytsko się zaczęło.
Od początku:
upgradowałem do 1.0.11 i pozbyłem się pliterek. Szybko wróciłem do poprzedniej wersji z backupu, wszystko ok, ale zoom nie halo. Potem walka z zoomem i w między czasie przypomniało mi się, że by nie mieć problemów z pliterkami muszę u siebie w pliku /includes/database.php odkomentować i zmienić
//mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $this->_resource); na
mysql_query("SET NAMES 'latin2'", $this->_resource); i na nowo zaktualizowałem do 1.0.11.
Po tym zabiegu zoom już działa, nadal nie wiem co było grane. Na forum zoom piszą, że to problem właśnie nowej wersji Joomli i stylów CSS, ale czy na pewno i co konkretnie to nie wiadomo. boo przecież u mnie z nową wersją zomm bangla :confused:

nikszal
21-10-2006, 05:10
To musi być coś innego. Przeinstalowałem galerię i nic nie pomogło :-(
Problem tkwi w edytorze. Po aktualizacji do wersji 1.0.11 też ZOOM nie tworzył mi nowej galeri. Mogłem usuwać i dodawać fotki w istniejących galeriach, ale nie mogłem tworzyć nowych. Po instalacji edytora TimyMCE problem przestał istnieć. Zmieńce sobie edytor.

tbalc
30-12-2006, 00:18
Odgrzebuję ten temat, ponieważ mam też problem z brakiem możliwości tworzenia galerii (brak ikony Save). Po analizie poprzednich postów sprawdziem pole custom_order w tabeli zoom i mam jego typ varchar(20). choć zdaje się, że powinno być int(11) z domyślnym zerem. Ale ta zmiana nie pomoga, więc wróciem do orginalnego typu. Dodatkowo w czasie otwierania się okna Gallery manager wyskakuje windowsowe okienko z następującym napisem:

Error type:LoadXML
Description: Incorrect XML

Używam TinyMCE i joomla 1.0.11
O jaki XML może chodzić?

Pogrzebaem na forum zoomfactory.com i znalazem coś co posunęo sprawę krok dalej choć nie do końca. Otóż w pliku "configuation.php in your Joomla! root directory" należao:

"If you are having problems creating new albums (no save button) the solution could be really simple! http://www.zoomfactory.org/smf/Smileys/default/smiley.gif

you must set the $mosConfig_live_site var to 'http://yoursite.com (http://yoursite.com/)', WITHOUT the www in front of it." To są cytaty.
A pomogo o tyle, że nie mam już powyższego komunikatu (incorrect xml), choć dalej nie mam ikony "Save". I dalej nie mogę tworzyć galerii. Po lewej sronie gdzie powinny się pojawić galerie pozostaje napis "Loading". Klopot tylko, bo przy pomocy modulu logowania nie moglem się po tej zmianie zalogować na admina. Po przywróceniu "www" znowu moglem sie logować a i blad w zoom powrocil. Jak się nie odwrócić d-pa zawsze z tylu. :(

Szukam dalej.....

I znalazem następną rzecz, która komuś rozwiązaa problem (mnie niestety nie) A mianowicie jest plik components/com_zoom/www/ajaxcallback.php. Powinien mieć atrybut 755 (w niektórych wersjach bylo 744, ale 755 wydaje się bardziej logiczne). Nie wiadomo dokladnie z jakiego powodu nie zawsze instalacja poprawnie go ustawia pozostawiając 644 - co jest będne.

Szukam dalej.....

enigma7
10-03-2008, 00:27
Potwierdzam, że faktycznie przy przełączeniu z JCE na Tiny'ego Zoom działa znowu poprawnie! :D:D:D

jokrasa
27-03-2008, 20:46
Witam.
Czemu wchodząc do ustawień "zmg" mam trzy katalogi zaznaczone na czerwono i nie można zapisać ani nowych galerii ani nic zapisać w zmianach??
Co należy zrobić aby poprawnie korzystać z tej galeri?
Jakie prawa w katalogach i plikach ?
Co należy zmienić??

sylwekb
07-04-2008, 17:40
Joomla 1,013 UTF-8 + zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4 nie można dodawać kategorii galerii, brak przycisków i zamiast spisu galerii jest loading.... Natomiast w managerze mediów są przyciski. Czy może to jest związane z tym, że nieprawidłowo wyświetla się litera ą i ś mimo, że konwertowałem plik polish.php gżegzółką? Co może być problemem?

wespaz
05-08-2008, 13:57
Mam dokładnie ten sam problem czy ktoś zna rozwiązanie bo już szukam i czytam, nadal niestety nic

inkos
05-08-2008, 18:43
Mam dokładnie ten sam problem czy ktoś zna rozwiązanie bo już szukam i czytam, nadal niestety nic
A konkretniej to? Poza tym klania sie regulamin.

infomaniak
06-08-2008, 16:29
hmm, właśnie rozbiłem się o ten sam problem. Ale co dziwne - mam swój serwerek - tam zainstalowane zoom gallery śmiga bez problemu. Robiłem dla klienta - i kicha. Po najmniejszej linii oporu - na początek porównałem zawartość katalogów. Zoom Gallery niby jest - ale w katalogu głównym w/components - brak com_zoom. No to dziwne pomyślałem i mało myśląć skopiowałem wszystko co miałem na moim testowym na serwer klienta. I co ? - śmiga aż miło. Wszystko jest. Działa gra i buczy. Ale dlaczego tak się dzieje nie wiem.

Gurden
17-03-2009, 21:27
Wszystko co jest podane do zrobienia zrobilem....i niestey nadal nie moge dodawac galeri, brakuje przycisków. Ma ktos moze jakies jeszcze rozwiazanie?