PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie szablonu



Alevin
21-07-2010, 13:45
Witam.

Na swojej stronie http://chelsea-fc.xaa.pl/ zainstalowałem szablon GK Sportmaxum. Wszystko w nim jest odpowiednie, lecz mam dwa zastrzeżenia - pierwsze z nich to wybór kolorów w lewym górnym rogu. Chciałbym go usunąć, ponieważ do tematyki strony pasuje tylko kolor niebieski. Dodam, że nie jest to żaden moduł, więc ta funkcja musi być wpisana w szablon. Przeglądałem pliki które składają się na szablon, lecz nie jestem zbytnio zaawansowany i nie znalazłem nic, co mogłoby odpowiadać za tę funkcję.

Drogie zastrzeżenie to czarny kolor nad zawartością modułów 'Urodziny piłkarzy' i 'Tabela'. Dodam, że pojawia się on też w dziale 'Kadra' (można go znaleźć w menu). W obrazkach z szablonu nie ma nic w takim kolorze, więc musi być to zakodowane w plikach CSS. Czy ktoś mógłby pomóc mi zmienić ten kolor na bardziej wkomponowany w kolorystykę strony?

moje
21-07-2010, 13:55
1. Gdzie masz ta opcję zmiany koloru?
2. Robisz podgląd kodu strony i dla elementu, który ma czarne tło szukasz kodu w pliku css i go zmieniasz.

alex51
21-07-2010, 15:30
Ad 1. Nie widzę, gdzie jest ta opcja zmiany kolorów. Przynajmniej w FF jej nie widać.
Ad 2. Chcąc zmienić kolorystykę wskazanego miejsca trzeba w pliku style1.css, wiersz 157:


.sectiontableheader {
background-color:#000000;
border-bottom:1px solid #B8D2E4;
border-top:1px solid #B8D2E4;
color:#FFFFFF;

zmienić na:


.sectiontableheader {
background:url("../images/style1/sportmx_bg_right_module-h3.png") repeat-x scroll -15px 0 transparent;
border-bottom:1px solid #B8D2E4;
border-top:1px solid #B8D2E4;
color:#0B3745;
W ten sposób upodobni się je do pasków z nazwami modułów.

Alevin
21-07-2010, 19:37
Z opcją zmiany koloru sobie już poradziłem i zapomniałem o tym tu napisać :)

A co do czarnego koloru to już sprawdzam czy zadziała. Dam znać z jakim efektem :)

alex51
21-07-2010, 20:43
Możesz oczywiście dowolnie zmodyfikować wskazaną regułę (wiersz 157 w pliku style1.css):

.sectiontableheader {
background:url("../images/style1/sportmx_bg_right_module-h3.png") repeat-x scroll -15px 0 transparent;
border-bottom:1px solid #B8D2E4;
border-top:1px solid #B8D2E4;
color:#0B3745;
ustawiając odpowiadający Ci kolor tła we właściwości background:
i kolor czcionki - color:
Moja propozycja była przykładem zastosowania tego samego wyglądu jak w tytułach pozostałych modułów

Alevin
22-07-2010, 17:52
Udało mi się dopasować odpowiedno kolory :) Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)