PDA

Zobacz pełną wersję : sortowanie po aktualizacji do J!1.5.20



alex51
21-07-2010, 21:06
Czy moglibyście sprawdzić u siebie możliwość sortowania użytkowników według kolumny Ostatnia wizyta? U mnie nie działa, a jeszcze w wersji J!1.5.19 było ok. Mam na myśli oczywiście Zarządzanie użytkownikami po stronie Zaplecza i sortowanie ich według przedostatniej kolumny - Ostatnia wizyta. Wcześniej mogłem tam szybko sprawdzić kto nigdy się nie zalogował po zarejestrowaniu a także wyłapać "delikwentów" posiadających ponad półroczną nieobecność, a teraz kiszka!

josh
21-07-2010, 21:19
sprawdzilem mi tez nie dziala, cos sie zmienia ale nie sortuje jak nalezy

moje
21-07-2010, 21:20
Jeśli korzystałeś z łatki, to polecam "druga" metodę, czyli pakiet instalacyjny wersji 1.5.20, usunięcie z niego katalogu installation i pliku install.php, potem wgrać na serwer i tam rozpakować.

Odnoszę wrażenie, że ostatnich kilka wersji nie ma do końca poprawnie zrobionych łatek i lepiej jest nadpisać plikami z pakietu instalacyjnego.

alex51
22-07-2010, 07:24
Nadpisałem kilka katalogów z pełnej wersji J! 1.5.20 (tych, które mogły mieć związek z moją sprawą) ale nic to nie pomogło.
A jednak nie zauważyłem, że ten błąd pojawił się nieco wcześniej, bo już w aktualizacji do J! 1.5.19 też był wspomniany mankament. Zlokalizowałem "winowajcę", którym okazał się plik administrator/components/com_users/views/users/view.html.php.
W porównaniu z wersją J! 1.5.18 ten plik w wersji J! 1.5.19 i 1.5.20 ma dodany następujący kod:



// ensure filter_order has a valid value.
if (!in_array($filter_order, array('a.name', 'a.username', 'a.block', 'groupname', 'a.email', 'a.lastvisitdate', 'a.id'))) {
$filter_order = 'a.name';
}

W wersji J! 1.5.18 ten plik zapewniał możliwość sortowania użytkowników pod względem ich ostatniej wizyty i przywrócenie go do wersji J! 1.5.20 załatwiło sprawę sortowania, jednak nie sądzę, aby było to eleganckie podejście, bo kto wie, czy nie zepsuję tym czegoś innego?

trzepiz
22-07-2010, 10:33
warto poszukać na forum joomla.org. Jeśli tematu nie ma - warto taki założyć .. Sprawa ciekawa. Na szczęście ja czekam około 7 - 10 dni od daty wydania poprawki (a czasem więcej) zanim podejmę się aktualizacji :)

alex51
22-07-2010, 11:29
Inni też to zauważyli: forum.joomla.fr (http://forum.joomla.fr/showthread.php?126439-joomla-1520-senu-takaa/page4)
oraz joomla-downloads.de/forum (http://www.joomla-downloads.de/forum/?topic=9559.msg57308&topicseen=1)
Proponowane rozwiązanie, poprawić nazwę we wskazanym wyżej fragmencie w pliku administrator/components/com_users/views/users/view.html.php:
a.lastvisitdate na a.lastvisitDate


// ensure filter_order has a valid value.
if (!in_array($filter_order, array('a.name', 'a.username', 'a.block', 'groupname', 'a.email', 'a.lastvisitDate', 'a.id'))) {
$filter_order = 'a.name';
}

trzepiz
22-07-2010, 12:08
Dzięki wielkie ... Ciekawy jestem czy nie pojawi się za chwilę poprawka 1.5.21 :). Trochę jestem zaskoczony tak szybkim wydawaniem poprawki bez dokładnego sprawdzenia (a to już nie pierwszy raz)