PDA

Zobacz pełną wersję : nazwa kategorii w adresie podstrony przez edycje .htaccess



psem
22-07-2010, 11:50
witam.
staram się tak ustawić moją stronę, żeby proste linki wyglądały nastepująco:
http://mojadomena.pl/nazwaKategorii/artykuł.html
jaki kod musiałbym dodac do .htaccess zeby cos takiego bylo mozliwe?
tak samo, jak ustawić zmianę nazw komponentów w adresie np z component/morfeoshow/1 na galeria/1?
czy ma ktos jakiś artykuł na temat edycji .htaccess i zasad tam stosowanych?

moje
22-07-2010, 12:33
Link do strony?

A włączyłeś proste adresy i mod_rewrite w konfiguracji Joomla?

psem
22-07-2010, 12:38
stone mam na localhoscie. właczyłem adresy i zmienilem nazwe htaccess.txt tak jak potrzeba, ale domyslnie joomla zmienia tylko adresy z joomlowskich na www.mojadomena/artykul.html a ja chce, zeby pomiedzy to dodac jeszcze nazwe kategorii (www.mojadmoena/nazwakategorii/artykul.html). chodzi tutaj o edycje .htaccess tak, zeby zamienial tą część adresu joomlowskiego (np index.php?option=com_content&view=article&id=120:pixctures&catid=28:reklama) na sef typu mojadomena/reklama/pictures.html. mam nadzieje, ze odpowiednio to wytlumaczyłem :).
i tak samo chciałem zrobić z komponentami, tylko, ze do każdego pewnie bede musial pisac oddzielny kod w .htaccess w zaleznosci od jego struktury.

moje
22-07-2010, 12:42
Nie kombinuj z htaccess, coś namieszałeś w Joomla, normalnie się tak wyświetla. Nie wiem co namieszałeś, dopóki tego nie pokażesz- zrzuty ekranu nie wystarczą.

Jest coś takiego jak no-IP, polecam użyć forumowej szukaji i szukaji na wiki dla fraz "no-IP" i "no IP".

psem
22-07-2010, 13:41
ale jeszcze nic nie zamieniałem :). dopiero chciałem dodac wpis. moge to wytlumaczyc na przykladzie stronki moich znajomych, która ma właczone proste linki w systemie: http://bazag12.pl/aktualnosci-paintball.html . adres jest zakonczony aliasem menu (czyli aktualności-paintball.html). chodzi mi o to, zeby dodac pomiedzy adres strony i ten alias nazwe kategorii z jakiej pochodzi artykuł (np bazag12.pl/newsy/aktualnosci-paintball.html ). :)

moje
22-07-2010, 14:00
I tak też jest w Joomla. Nie musisz nic dodawać. Coś namieszałeś z serwisem i najlepiej było by jakbyś go pokazał.