PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z uruchomieniem movAMP PL



joe
21-07-2010, 19:57
Witam
mam problem z mov'AMP-em
używałem poprzedniej wersji i na początku było wszystko oki, potem leżał nieużywany i kilka dni temu znowu go potrzebowałem - niestety nie zadziałał, ściągnąłem najnowszą wersję i sytuacja jest podobna
niby wszystko oki: tworzy dysk, itd ale nie łączy się localhostem, phpMyAdmin, phpinfo oczywiście prezentacji też nie można wyświetlić
te sugestie już sprawdziłem (http://wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz#Problem_ z_nawi.C4.85zaniem_po.C5.82.C4.85czenia_z_serwerem _.28localhost.29)
będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam

trzepiz
22-07-2010, 12:34
jaki system operacyjny ? czy były instalowana inne serwery (xammp). Co znajduje się w logach systemowych movAMP-a >? (HDD:\movAMP_2.0.2_PL\mnt\var\log\apache i HDD:\movAMP_2.0.2_PL\mnt\var\log\mysql)

Czy zmieniono ustawienie w skype ? (port 80 musi być wolny)

Czy dodano wyjątki do zapory systemowej (dla testu można wyłączyć zaporę)

joe
22-07-2010, 16:19
jaki system operacyjny ?
XP


czy były instalowana inne serwery (xammp).
tak, przed instalacją poprzedniej wersji zostały usunięte, (poprzednia wersja na początku chodziła bez problemów)


jCo znajduje się w logach systemowych movAMP-a >? (HDD:\movAMP_2.0.2_PL\mnt\var\log\apache i HDD:\movAMP_2.0.2_PL\mnt\var\log\mysql)

katalog log jest pusty



Czy zmieniono ustawienie w skype ? (port 80 musi być wolny)

Czy dodano wyjątki do zapory systemowej (dla testu można wyłączyć zaporę)
tak,
tak

trzepiz
22-07-2010, 21:37
a uruchamiasz movampa (movamp.exe) z katalogu ? czy może ze starego likna, który gdzieś został ?

Bo co by się nie działo .. w logach musi cos byc albo access.log albo error.log ale zawsze cos sie znajduje w /var/log ...

Wyglada zatem to tak, jakbys uruchamial cos zupelnie innego

joe
23-07-2010, 07:15
tak, zawsze z katalogu,
ponadto najnowsza wersja ma inne menu i kolorystykę ikony, a utworzony dysk zawiera wszystkie elementy (łącznie z katalogiem w którym chciałem zainstalować swoją joomle)

trzepiz
23-07-2010, 08:53
czy po uruchomieniu movamp.exe w menadżerze zadań Windows widnieją procesy 1. Apache.exe i 2. mysqld.exe ? Czy dodano wyjątki tych plików do zapory Windows ? Czy używasz może jakiś dodatkowych Zapór sieciowych - ewentualnie Antywirusa z kontrolą dostępu do sieci ?

Czy nie używasz przypadkiem proxy ?

joe
23-07-2010, 12:22
nie ma Apache.exe (mysqld.exe i movamp.exe są)
zapory, antywir, proxy - wyłączone

trzepiz
23-07-2010, 15:12
coś blokuje Twój port 80 ...

sprawdzić co, możesz uruchamiając : Start > uruchom (wpisz cmd) >, w oknie konsoli wpisz > netstat -a

zobaczysz wszystkjie aktywne połączenia a po dwukropku będzie port. Jeśli znajdziesz ów port 80 na tej liście - będziemy mieli pewność, że coś jest w konflikcie z movampem.


Protokół Adres lokalny Obcy adres Stan
TCP 0.0.0.0:80 trzepiz_W7:0 NASŁUCHIWANIE


Oczywiście przed sprawdzeniem wyłącz movAMPa. Sprawdź przy okazji czy masz dodany wyjątek dla Apache.exe w Zaporze systemowej.

joe
24-07-2010, 11:23
na 2 innych kompach (xp, W7 - nowa instalacja) nadal nie odpalał Apache

ściągnąłem movAMP`a jeszcze raz i wszystko jest oki
Dzięki za pomoc i poświęcony czas
Pozdrawiam Maciek

trzepiz
24-07-2010, 16:59
Miło czytać dobre wieści.

Pozdrawiam, życzę miłego użytkowania movAMP-a PL