PDA

Zobacz pełną wersję : Wgranie języka polskiego?



budokaifan
22-07-2010, 22:13
Przez przypadek wgrałem wersję z j. angielskim. ściągnąłem paczkę j.pol. i próbuję wgrać, a tu:
Warning! Failed to change file permissions.
JFolder::create: Infinite loop detected
Unable to create destination
O co chodzi.
Wgrana wersja to 1.15.20.
Help.

tomaszek83
22-07-2010, 22:36
Prawa do katalogów!!!

budokaifan
22-07-2010, 23:24
Właśnie się chyba domyśliłem. Podczas instalacji nie podałem ustawień FTP, bo pokazywał że coś źle (dziwne bo na TC śmiga). Teraz szukam w panelu administratora po angielsku gdzie to wpisać.

---------- Post dodany o 21:24 ---------- Poprzedni post był o 20:41 ----------

JFTP::connect: Could not connect to host "ftp://ftp.opx.pl/" on port 21
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::_mode: Bad response
JFTP::_passive: Not connected to the control port
JFTP::write: Unable to use passive mode
JFTP::connect: Could not connect to host "ftp://ftp.opx.pl/" on port 21
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::delete: Bad response
JFTP::connect: Could not connect to host "ftp://ftp.opx.pl/" on port 21
JFTP::_putCmd: Not connected to the control port
JFTP::_mode: Bad response
JFTP::_passive: Not connected to the control port
JFTP::write: Unable to use passive mode

Po wpisaniu danych ftp - autentycznych, bo na TotComm z tymi danymi śmiga. Co jest do nędzy?

tomaszek83
23-07-2010, 00:09
zmien prawa przez TC

Bazyl
23-07-2010, 00:30
Może raczej hosting...
Poczatek jest na wiki

budokaifan
23-07-2010, 00:45
zmien prawa przez TC
Jak? Gdzie się to robi w TC. Szukałem i nie mogłem znaleźć.

---------- Post dodany o 22:45 ---------- Poprzedni post był o 22:38 ----------


Może raczej hosting...
Poczatek jest na wiki

Hosting na PRV.PL baza też tam. Można tam atuomatycznie przez ich serwer zainstalować na raz hosting, skrypt Joomla i baza danych ale wtedy jest wersia 1.0.xx. Ja zrobiłem to ręcznie wszystko oddzielnie. Loguje się do konta admina ok. Przez TC kasuje i wgrywam na FTP co chcę i jak chcę. Baza działa. Tu już nie chodzi o sam język, ale przecież żadnych szablonów czy komponentów nie zainstaluje.

Bazyl
23-07-2010, 00:49
Czy hosting spełnia wymagania J!?
Problem praw własności do plików był tutaj wiele razy poruszany...

budokaifan
23-07-2010, 10:14
Skoro tak jak pisałem można wgrać tam automatycznie Joomla, poprzez kliknięcie wgraj skrypt Joomla przy danej domenie na koncie prv - i wtedy chodzi bez problemu. Tylko tam oni mają wersję 1.0 a ja chcem 1.15 dlatego sam to ręcznie robiłem.

tomaszek83
23-07-2010, 10:42
nie ma wersji 1.15 czy 1.0!!! są wersje 1.0.x oraz 1.5.x gdzie "x" to kolejne wydania. Aktualne wydanie joomli 1.5 to 1.5.20!!! Natomiast jeśli ktoś umożliwia zainstalowanie joomli to nie jest równoznaczne z tym że spełnia wszelkie wymagania! Aby cokolwiek zainstalować w swojej joomli musisz sprawdzić czy masz prawa zapisów do katalogów. Pomoc->Informacje o systemie->Prawa do katalogów. Jeśli jest tam cokolwiek na czerwono to nie zainstalujesz niczego!!! Natomiast żeby zmienić prawa do katalogów musisz:

1. Wpisać prawidłowe parametry w Konfiguracja->Serwer->FTP

LUB

2. Zmienić prawa katalogom za pomocom dowolnego klienta FTP. Jeśli używasz TC i nie wiesz jak to się robi to poszukaj sobie tutaj (http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=TTE&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=zmiana+praw+do+katalog%C3%B3w+TC&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=)!!!

budokaifan
23-07-2010, 13:43
W trakcie instalacji:
Tryb Bezpieczny [safe mode] - Wyłączone

to są ustawiania zalecane - nie podstawowe - czy to ma jakiś wpływ.

wojsmol
23-07-2010, 16:05
Witam
budokaifan Skorzystaj z pomocnika pisania postów (http://forum.joomla.pl/showthread.php?21594-PPA-PRZECZYTAJ-TO-Pomocnik-pisania-post%C3%B3w).
Pozdrawiam

budokaifan
23-07-2010, 17:10
nie ma wersji 1.15 czy 1.0!!! są wersje 1.0.x oraz 1.5.x gdzie "x" to kolejne wydania. Aktualne wydanie joomli 1.5 to 1.5.20!!! Natomiast jeśli ktoś umożliwia zainstalowanie joomli to nie jest równoznaczne z tym że spełnia wszelkie wymagania! Aby cokolwiek zainstalować w swojej joomli musisz sprawdzić czy masz prawa zapisów do katalogów. Pomoc->Informacje o systemie->Prawa do katalogów. Jeśli jest tam cokolwiek na czerwono to nie zainstalujesz niczego!!! Natomiast żeby zmienić prawa do katalogów musisz:

1. Wpisać prawidłowe parametry w Konfiguracja->Serwer->FTP

LUB

2. Zmienić prawa katalogom za pomocom dowolnego klienta FTP. Jeśli używasz TC i nie wiesz jak to się robi to poszukaj sobie tutaj (http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=TTE&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=zmiana+praw+do+katalog%C3%B3w+TC&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=)!!!

1.0 czy 1.15 pisane skrótowo - wiadomo o co chodziło

odp:
1. Wpisuje poprawne - przynajmniej takie jakie działają na TC

2. Zmienione nawet ostatecznie wszystkie uprawnienia dla wszystkich i też lipa.

---------- Post dodany o 14:34 ---------- Poprzedni post był o 14:31 ----------

Poza tym skoro instalator joomla się zainstalował to mógł dokonywać zmian w folderach - chyba? I podczas instalacji podawał - zapisywlny czytalny itp.

---------- Post dodany o 15:10 ---------- Poprzedni post był o 14:34 ----------

http://kyokushinbudokai.opx.pl/jtspost_pl
http://kyokushinbudokai.opx.pl/jtspost_pl.php
http://kyokushinbudokai.opx.pl/jtspost_pl.zip

Rozpakowany plik jtspost_pl.zip nie miał żadnego rozszeżenia - nawet php. Czy na FTP wgrałem wypakowany (bez rozszerzenia), czy nierozpokowany, czy po ręcznym donaniu rozszerzenia php do wypakowanego - jest to samo. Próbuje się w kółko otwierać - o co chodzi. Już wgranie samej joomli (z całymi ceregielami przygotowawczymi: baza, ftp) było łatwiejsze.
Help.

tomaszek83
23-07-2010, 17:39
To po pierwsze uaktualnij joomlę do 1.5.20. A to że coś wgrywasz na ftp to nie znaczy ze zainstalowałeś. A w bazie to niby jak się zainstaluje?

budokaifan
23-07-2010, 19:25
FTP Settings:
Enable FTP: - rozumiem że powinno być YES. Choć Joomla ciągle mi to uporczywie zmienia na NO.
FTP Host: - ustawiam na ftp.opx.pl (ftp://ftp.opx.pl) czy samo IP do FTP 194.9.24.147 a joomla zmienia mi na 127.0.0.1
FTP Port: 21 - to rozumiem i normalne
FTP Username oraz FTP Password - oczywiste
FTP Root: ?????

Dzięki za wcześniejsze zainteresowanie się sprawą i z góry dzięki za dalszą pomoc - - pierwszy raz z joomla jestem. Na wiki nie znalazłem rozwiązania problemu.

---------- Post dodany o 16:03 ---------- Poprzedni post był o 15:52 ----------


To po pierwsze uaktualnij joomlę do 1.5.20. A to że coś wgrywasz na ftp to nie znaczy ze zainstalowałeś. A w bazie to niby jak się zainstaluje?

Ja wgrywałem od podstaw wersję 1.5.20. Doskonale rozumiem, że co innego jest zwykłe wrzucenie instalatora joomla na serwer FTP przy urzyciu TC a co innego późniejsze zainstalowanie go przu użyciu przeglądarki. Instalacja joomla przebiegła pomyślnie, łącznie z testowaniem bazy. Wiem bo za pierszym razem żle hasło do bazy wpisałem i wyskoczył komunikat, że nie ma laczności z bazą i po ponownym wipsaniu danych poprawnych instalacja poszła ok. po instalcji usunąłem zgodnie z zaleceniem folder installation z FTP i zalogowałem się na konto admina w mojej joomli. Panel administracyjny wygląda ok. Problem wysapił przy próbie wgrania poskiego języka do wersji 1.15.20 czy ustawieniu konf\guracji FTP.
Dzięki za zainteresowanie - ciągle próbuje też sam czegoś szukać - o co chodzi.

Już tyle sprawdzałem - pasive mode w przeglądarce itp.

---------- Post dodany o 17:25 ---------- Poprzedni post był o 16:03 ----------

"Z pierwszej metody korzystamy wówczas, gdy konfiguracja serwera jest zgodna z wymaganiami Joomla!, tzn. gdy serwer obsługuje spakowane archiwa"
Może o to chodzi?