PDA

Zobacz pełną wersję : Style pisania artykułów.



OnlyTrue
23-07-2010, 11:58
Witam. Mam ogromny problem z pisaniem artykułów. Może nie dokładnie z pisaniem co z formatowaniem newsów by wyglądały ok.

Nie mozna jakoś wyłączyć, tego edytora artykułów w joomli bądź zastąpić go czystym htmlowskim edytorem. ?

Denerwuje mnie to, że nie mogę ustalać czcionki w newsach w każdym ustala inaczej. W tym kodzie html wstawia straszne tagi. Nie można tam opisać stylami jakoś jednego stylu czcionki itp. dla wszystkich newsów. ? czy coś ? szlak mnie trafia jak mam korzystać z tego edytora. może przesadzam, może nie potrafię się z nim oswoić ale dla mnie jest straszny.

Nie można jakoś w tej opcji HTML używać opisu css wg. którego treść news'a będzie formatowana.

Albo jakiś inny przystępny sposób formatowania artykułów bym mógł jakoś nad nimi zapanować ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Byłbym niesamowicie wdzięczny za jakieś porady jak sobie z tym poradzić.

a_m
23-07-2010, 12:03
jeśli korzystasz z TinyMCE wejdź w ustawienia dodatku, znajdź w boksie Parametry -klasy CSS szablonu, -Własny arkusz stylów, poczytaj o tych możliwościach i stylizuj artykuły jak Ci się tylko podoba

OnlyTrue
23-07-2010, 12:12
Ok niby jest opcja własny arkusz stylów. Jednak jak w css mam to opisać tzn jak odnieść się do miejsca którego chce opisać w css. to jest div o jakimś id czy zwykły <p> czy może jeszcze coś innego.

alboo czy można ten edytor TinyMCE czymś zastąpić ?

a_m
23-07-2010, 18:50
opcja własnych stylów widzianych przez edytor nie jest na niby; natomiast trzeba się nauczyć reguł css