PDA

Zobacz pełną wersję : uzycie pluginu w pliku index.php



0xhiryuu
23-07-2010, 13:24
Pisze plugin autoryzacyjny potrzebuje podpowiedzi jak go uzyc w pliku index.php.
Chcialbym zeby dzialal on w momencie wywolywania akcji na stronie.

Plugin mam, ale mimo googlowania, nie znalazlem niczego sensownego jak stworzyc instancje do niego.

moje
23-07-2010, 14:30
O jakiej akcji na stronie mówisz?

0xhiryuu
24-07-2010, 11:52
W momencie klikniecia na link na stronie ma nastapic sprawdzanie czy dany uzytkownik ma prawa dostepu do danego zasobu.

moje
24-07-2010, 12:08
A czy zawarłeś Twój kod w funkcji wyzwalacza zdarzenia (event trigger), odpowiedniego dla Twojego kodu?
Polecam stronę developer.joomla.org i docs.joomla.org - można tam znaleźć odpowiednie informacje.

0xhiryuu
24-07-2010, 12:54
A czy zawarłeś Twój kod w funkcji wyzwalacza zdarzenia (event trigger), odpowiedniego dla Twojego kodu?
yyyyyyyyyyyyyyyyyy (buddyzm zen)



Polecam stronę developer.joomla.org i docs.joomla.org - można tam znaleźć odpowiednie informacje.

OK dzieki, bedzie trzeba przeryc.

moje
24-07-2010, 13:09
Czym są te zasoby? Link do Twojej strony? Zawsze możesz wykorzystać nadpisywanie szablonem i tak dodać linijki kodu, która sprawdzają do jakiej grupy jest przypisany user i dla odpowiedniej grypy wyświetli treść strony (komponentu) lub komunikat.

0xhiryuu
24-07-2010, 13:20
No, ale ja bym wolal stworzyc instancje swojego obiektu gdzies globalnie i on by walidiowal czy dany uzytkownik moze wyswietlic dana strone czy nie.
Mysle jeszcze o przepisaniu autoryzacji tej ktora jest w joomli.
(Projekt, ktorym sie zajmuje obejmuje stworzenie platnych stref w joomli.)

moje
24-07-2010, 13:47
Uważasz, że nie ma do tego rozszerzeń? Znasz extensions.joomla.org?

EDIT:

Autoryzacja tutaj nic Ci nie da.

0xhiryuu
24-07-2010, 14:59
No da, bo nastapi sprawdzanie czy dany uzytkownik ma wazna subskrypcje. Jezeli powiedzmy skonczyl mu sie miesieczny abonamnt to nie wyswietli mu sie dana tresc.
Ja to integruje z systemem przelewy24, wiec watpie zeby bylo gotowe rozszerzenie.

moje
24-07-2010, 15:19
Takie rozwiązanie da dodatek ale nie autoryzacji tylko treści (content)- który na podstawie danych obranych z bazy, a dokładnie tabeli Twojego własnego komponentu, do sprzedaży płatnych dostępów.

Dodatki autoryzacji służą czemu innemu, np jeśli chcesz, żeby użytkownicy poczty od wp mogli się logować na Twojej stronie podając login i hasło do swojego konta, to tworzysz właśnie taki dodatek autoryzacji.

0xhiryuu
27-07-2010, 09:05
No ok, czyli ma to byc plugin tresci.
Dzieki, kazda informacja jest dla mnie cenna.