PDA

Zobacz pełną wersję : Duplicate content



Rubis
23-07-2010, 19:08
W wynikach wyszukiwania Google pojawia mi się duplicate content. Spowodowane jest to pojawianiem się w wynikach wyszukiwania stron w formacie .pdf.

Chciałbym zmienić atrybut dla tych plików na "nofollow" lub "noindex". Gdzie mogę zmienić te ustawienia?

mjmartino
23-07-2010, 20:42
Raczej w joomli takiego ustawienia niema trzeba dodać
do meta

Content-type: application/pdf
X-Robots-Tag: noindex, follow

Rubis
24-07-2010, 11:52
Dziękuję za podpowiedź. Wstawiłem to do ustawień artykułu (Metadane/roboty). Po wyświetleniu źródła strony pojawia się to:

<meta name="robots" content="Content-type: application/pdf X-Robots-Tag: noindex, follow" />

Prawidłowo to zrobiłem? A jest jakaś opcja żeby zrobić to globalnie?

moje
24-07-2010, 11:59
Żle, @mjmartion specjalnie podał to dwóch linijkach, a nie jednej ;)

Rubis
24-07-2010, 12:04
A w którym miejscu mogę to wstawić. Bo pole w które wstawiłem nie daje możliwości podania w dwóch liniach. Szukałem w różnych miejscach ale nie widzę tego.

moje
24-07-2010, 12:10
Np. w szablonie.

Rubis
24-07-2010, 12:19
Dziękuję za pomoc

KejeN
24-07-2010, 12:28
W wynikach wyszukiwania Google pojawia mi się duplicate content.
Jak się pojawia co się pojawia? Poważnie pytam, bo nie wiem może ja też coś takiego mam.
Na temat Google-a jest chyba więcej mitów niż wymyślili starożytni grecy. Sam już nie wiem w co wierzyć a w co nie.
Raz czytam "Bójcie się Duplicate Content" raz, że to nie ma większego znaczenia, albo jeszcze co lepsze gdzieś mi się obiło o uszy, że nofollow noindex czy też bez 'no' nie robi na robotach najmniejszego wrażenia.

moje
24-07-2010, 12:35
Robi robi to wrażenie, przynajmniej to z no.

Rubis
24-07-2010, 12:38
Z tym jest trochę dziwnie. Mam dwie strony. Jedna ma kilkanaście podstron i w niej pojawiają się zdublowane wyniki. Co prawda mniej niż jeszcze jakiś czas temu (wcześniej praktycznie każdy artykuł był dublowany) ale jednak. Druga strona ma kilkaset artykułów i nie ma duplikatów (a też ma włączony eksport do pdf).

moje
24-07-2010, 12:46
Wersja do druku (ikonka drukarki obok ikony pdf) też może wpływać na duplikowanie treści.

Najlepiej skorzystać nadpisywania szablonem i do tych linków dodać rel="nofollow,noindex", używanie tego rozwiązania nie zwiększa już mocy pozostałych linków - sprawnymarketing.pl/artykuly/relnofollow-koniec-dotychczasowej-funkcjonalnosci/

EDIT:

Można też stworzyć własną stronę komponentu, tam w meta tagach dodać noindex i nofollow.