PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe elementy nie są widoczne.



adalbert
24-07-2010, 23:26
Strona jest świeżo postawiona. Każdy nowo dodany element nie pokazuje się na stronie w całości, a jedynie jego tytuł. Dodaję proste elementy, np mod_digit_counter. Przy module random_image pokazuje się dodatkowo nazwa obrazu, który powinien być wyświetlony, ale nic poza tym. To samo dzieje się ze składnikami, które standardowo były zainstalowane na stronie, np jest sonda, która jest normalnie widoczna, kiedy chce ją zmienić na inną pokazuje się jedynie tytuł, kiedy chcę dodać drugą - w ogóle nie pokazuje się żaden nowy element.
Korzystam z templatki "sunshine" autorstwa Fio, ale próba z innymi szablonami nawet z tymi standardowymi, nie przyniosła żadnej poprawy.
Joomla 1.5.18
MySQL
PHP 5.2
host cba.pl
Jestem dyletantem i mój post zawiera pewnie mnóstwo braków, ale mimo wszystko proszę o pomoc.

moje
24-07-2010, 23:51
Adres Twojej strony? Masz wyłączony cache?

adalbert
25-07-2010, 00:09
Strona to jurajsko.cba.pl (dopiero tworzona)
Cache jest wyłączone

moje
25-07-2010, 00:20
Coś musiałeś źle skonfigurować/zainstalować, bo nie wszędzie masz poprawne ścieżki do plików.

Mnie nic nie zdziwi co się dzieje na serwerach Twojego hostingodawcy.

adalbert
25-07-2010, 00:38
Instalacja przebiegła jak najbardziej prawidłowo, no ale cóż, nigdy nic nie wiadomo.

Rozumiem, że póki co, radzisz zmienić hosting?

moje
25-07-2010, 00:58
Jak chcesz robić testy albo w ogólezrobić serwis, to polecam mov'AMP, a potem przeniesienie na serwer docelowy.

Sprawdź czy to samo dzieje się na mov'AMPie.

wojsmol
25-07-2010, 14:38
Witam
adalbert Jeżeli poruszyłeś już temat zaleceń dla Ciebie, to ja mam jedno. Jeśli już chcesz używać pomocnika pisania postów, co w Twoim przypadku jest zalecane, to przeczytaj jeszcze raz jego opis i wklejaj do postów wynik działania tego skryptu, zamiast dodawać skrypt jako załącznik.
Pozdrawiam

adalbert
25-07-2010, 20:19
Dziękuję za obie sugestie. Co do wklejania skryptów, będę pamiętał, choć mam nadzieję, że nie będzie już takiej potrzeby.
Natomiast w zasadniczej kwestii tematu, trudno wyjaśnić taki zbieg okoliczności, bo oto okazało się, że jeden zainstalowany moduł nie współpracuje z tą wersją Joomli (choć powinien), że moduł, który był zainstalowany w "przykładowej paczce" ("random") też jest uszkodzony - pokazuje tylko nazwy obrazów zamiast nich samych. I w końcu mój błąd w ustawieniach sondy. Niestety efekt był podobny, stąd moje przeświadczenie o istnieniu bardziej złożonego problemu. Ale nie ma tego co by na dobre nie wyszło, myślę, że mimo wszystko skorzystam z propozycji Mojego i zacznę od movAMP-a. Jeszcze raz dzięki.