PDA

Zobacz pełną wersję : Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część serwisu.



sobol84
05-09-2006, 13:50
Witam, mam swiezo zainstalowana joomle. Podczas gdy dodaje artykul i klikam previw wyskakuje mi "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część serwisu." to samo otrzymuje gdy wcisne "upload" przy dodawaniu obrazka. Czy taki komunikat jest spowodowany zlym ustawieniem chmodow?? Niestety serwer na ktorym serwis jest hostowany ma wlaczone register globals na "on". Dodatkowo w ustawieniach joomla wlaczone mam emulowanie register globals - gdy mialem wylaczone to ustawienie "0" to podczas zapisywania ustawien np w ksiedze gosci znikaja mi tam wszystkie ustawienia....:/

Bardzo proszę o pomoc.

forju4
19-09-2006, 16:57
Sobol 84 nie otrzymał odpowiedzi, więc i ja ponowię TO SAMO pytanie, bo mam TEN SAM PROBLEM, a na forum nie ma konkretnej rady.
Zaznaczam, że cenię odpowiedzi "tak proste, jak to tylko możliwe ale nie prostrze".
Podczas gdy dodaję artykuł i klikam "podgląd" wyskakuje mi "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część serwisu." to samo otrzymuję gdy wcisnę "pobierz" przy dodawaniu obrazka.

stone
20-09-2006, 07:30
Jaka wersja Joomli?

forju4
20-09-2006, 10:37
Jaka wersja Joomli?
Najnowsza, oczywiście, z najnowszą łatką.

stone
20-09-2006, 10:52
Rozumiem że wersja PL, tak?
Bład fkatycznie jest chyba w lokalizacji. Sprawdze i jak cos to poprawka bedzie wieczorem

forju4
20-09-2006, 10:58
Tak, wersja PL, dzieki za szybką reakcję, już miałem rezygnować z Joomla.
Czekam na rozwiązanie, oby pomogło.
...aha, przypomniało mi się jeszcze, że nie działają przyciski (ticki) "publikuj", "odpublikuj", trzeba to robić głównym przyciskiem.

stone
20-09-2006, 11:01
Na razie dla pewności nadpisz katalog administrator z paczki oryginalnej z joomla.org i daj znać czy pomogło

forju4
20-09-2006, 11:48
Więc tak:
zrobiłem jak radziłeś, nadpisałem katalog i ciekawe jajka wyszły:
przy redagowaniu artykułu statycznego już mogę pobrać obrazek ale
do podglądu nadal "nie mam uprawnień",
natomiast przy tworzeniu nowgo artykułu zwykłego sytuacja jest odwrotna:
mogę podglądać ale "nie mam uprawnień" do pobierania obrazu.:confused:

Zdecydowałem sie na OSTRE rozwiązanie: zainstaluję od nowa Joomle, ale bez żadnej treści.
Dam znać co wyszło, nara.

forju4
20-09-2006, 14:09
Zrobilem jak mowilem: wgralem najnowsza Joomle 1.0.11 + Admin PL, nie instalowalem zadnych tabel w bazie i ..... kicha !!
Teraz to nie mam dostepu ani w nowym artykule statycznym ani zwyklym, nie moge pobierac obrazkow do artykulow.
Powoli trace NERWY.

stone
20-09-2006, 15:55
Ok sprawa wyglada tak

1 Był błąd w pliku który blokował możliwość podglądu
plik z załącznika nadpisz do katalogu administrator/popups

2. Co do uploadu aby działał musisz mieć zapisany chociaż raz tekst. Na niezapisanym nie będzie działało.

I gorąca prośba, przestać wytłuszczać bo jest to denerwujące:)

Finwe
20-09-2006, 22:59
Dzięki za załącznik. U mnie też rozwiązało to problem.

galganka
22-10-2006, 17:28
Witam

Szukam odpowiedniego wątku/tematu i gdzieś go widziałam, ale nie jestem w stanie odnaleźć go w tej chwili.
U mnie sprawa wygląda następująco:
Otóż od kilku dni zmieniły sie prawa dostępu na mojej stronie. Wszystkie artykuły są opublikowane i są dostępne dla wszystkich. I tu jest dziwna sprawa, ponieważ klikając na link "czytaj dalej", otwiera sie komunikat: Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny. Musisz się zalogować.
Najciekawsze jest to, że wchodząc na mapę serwisu, klikając na odnośnik do danego artykułu, nie ma problemu z jego otwarciem. Sprawdziłam już wszystkie id artykułu, odnosniki i wszystko jest w porządku.
Co mam zrobić, by artykuły były ogólnodostępne?

Pozdrawiam

szuman
23-10-2006, 08:15
galganka, po pierwsze zawsze możesz skorzystać z wyszukiwarki (uwierz mi, cudowne jest to narzedzie)

A co Twojego problemu z prawami dostepu do tresci teoretycznie dostepnych dla wszystkich, to mialem podobny problem na Joomla 1.0.10. Na Joomla 1.0.11 już mi wszystko działa jak trza.

galganka
23-10-2006, 19:38
Drogi Szumanie. Otóż korzystanie z wyszukiwarki to pierwsza rzecz, jaką robię, gdy wchodze na to forum i naprawdę spędzam tu sporo czasu obczytując w miarę mozliwości, przedewszystkim czasowych. Po wpisaniu w różnorakiej formie słowa uprawnienia, wysypuje sie mnóstwo tematów, często niezwiązanych z problemem, zaś te, które były z nim związane, nie dały mi odpowiedzi, stąd mój post.
Narazie korzystam z wersji 1.0.10, ponieważ swego czasu zaktualizowałam do wersji 1.0.11 i strona mi sie trochę "pokiereszowała", zatem mam opory w tej kwestii, ale może spróbuje jeszcze raz. Dziękuję za odpowiedź :)

Pozdrawiam :)

mariaczi
18-12-2006, 15:33
a czemu okienko wysyłania pliku działa dopiero jak się zapisze artykuł ? to trochę głupie...