PDA

Zobacz pełną wersję : formularz ze strony nie dostarcza poczty...



proveve
26-07-2010, 14:39
Witam,

Proszę o pomoc, formularz kontaktowy ze strony nie dostarcza mi poczty, tzn. niby pojawia się komunikat informujacy o tym że pocztę wysłano ale nic nie dociera do mnie...:(.
Zaznaczam że konto pocztowe mam na innym serwerze niż postawiona strona, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia, skoro podaję adres mailowy administratora???

moje
26-07-2010, 14:50
A masz poprawnie skonfigurowane wysyłanie poczty?

EDIT:

A w katalogu spam nic nie masz?

proveve
26-07-2010, 15:09
wszystko na serwerze pocztowym jest O.K. poczta śmiga i nie ma problemów... tylko oczywiście jak zwykle z tym JOOMLE są problemy :(,

najlepsze w tym wszystkim jest to że w formularzu pisząc adres nadawcy wiadomości mam na dole opcje do odhaczenia "Prześlij kopię tej wiadomości na swój e-mail" mimo iż jej nie zaznaczam maile idą i tak na adres nadawcy, czy tego chce czy nie!... a ja jako odbiorca i administrator strony nie dostaję nic! :(

moje
26-07-2010, 15:11
Czyli poczta nie śmiga, nie jest to wina Joomla, tylko niepoprawnej konfiguracji (czyli człowieka - administratora serwisu).

proveve
26-07-2010, 15:20
Hmmm... no dobrze, ale o ile mi wiadomo przy standardowym formularzu kontaktowym ze strony wystarczy go tylko aktywować i nie trzeba jakiś specjalnych konfiguracji przeprowadzać?. W komponencie kontaktu podałem polecenie połącz z ADMINISTRATOR, więc co takiego jeszcze musiałbym zrobić?

moje
26-07-2010, 15:22
Wybierz w konfiguracji opcję Serwer SMTP, a w kontakcie podaj mail, na jaki ma być wysyłane zapytanie z strony.

proveve
26-07-2010, 15:36
SUPER!, Wielkie dzięki :), do mnie ruszyło i działa już O.K. ale teraz przy odhaczeniu z kolei opcji "Prześlij kopię tej wiadomości na swój e-mail" wyskakuje mi komunikat PHPMAILER_RECIPIENTS_FAILED moj@email.pl , czy da się cos z tym zrobić?, lub chociaż wyłączyć tą opcje wysyłania do siebie maila przez nadawce ???

moje
26-07-2010, 15:49
W ustawieniach/preferencjach masz wszystko ;)

proveve
26-07-2010, 15:56
dzięki już sobie poradziłem...:), wszystko teraz jest O.K. :)