PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana adresu site'a



kglog
05-09-2006, 14:36
Mam Joomle 1.0.10 postawioną na adresie test.jakaśdomena.pl. Chcę zmienić lokalizację na www.jakaśdomena2.pl (http://www.jakaśdomena2.pl). Pytanie- czy wystarczy edycja pliku configuration.php czy jeszcze coś trzeba zmienić w rekordach bazy.
(baza zostaje tam gdzie była pierwotnie - zmieni się tylko nazwa domeny)
Dzięki.

Dylek
05-09-2006, 16:01
Jak nie masz gdzies na sztywno w komponentach poustawianej tej domeny, badz w tresci artykulow - to powinna wystarczyc sama zmiana w configuration.php

ennder
02-04-2007, 14:52
Witam!
Potrzebuję pomocy! Zmieniłem nazwę strony z www.test.x.pl na www.x.pl i wszystko chodziło cacy, do czasu. Teraz każde okienko w edycji artykułów otwiera się puste (nie widać ikonek: w okienkach do wstawiania linków, edycji css itp>.
Przyznam że przestawiłem w międzyczasie atrybuty pliku tmp w katalogu głównym na bardziej restrykcyjne, ale potem to cofnąłem i nic...wiecie co z tym zrobić?

ennder
04-04-2007, 14:06
Ok, sprawa rozwiązana, trzeba wpisać w configuraton.php adres nowy:]

kabertus
23-06-2008, 16:24
nieco inny problem po zmianie url, z resztą robiłam to trzeci raz , po poprzednich zmianach wszystko było ok. Teraz podczas edycji artykułów nie wyświetlają się prawidłowo okna edytora, tzn. nie można wstawić obrazka, łącza, nie otwiera się również okno edycji html :( przykładowo w tytule okna pojawia się {$lang_insert_image_title} i pod spodem pustka

zmieniła ścieżki dostępu, dodałam katalog tmp (777)
Bardzo proszę o pomoc w czym tkwi przyczyna?

kabertus
24-06-2008, 00:54
ok, przepraszam, problem rozwiązany :) poszperałam głębiej w archiwum i już wiem, że diabeł tkwi we wklepywaniu adresu bez "www" w przeglądarkę