PDA

Zobacz pełną wersję : Captcha by Kupala do Joomla 1.5



TLo
26-07-2010, 20:35
Wiem, że niektórzy używają dodatku Captcha by Kupala, choć ostatnio zniknął on z Extensions.
Do pobrania jest mimo to nadal spod adresu: http://code.google.com/p/joomla15captcha/
Jako, że zaliczam się do użytkowników bardzo zadowolonych z tego pluginu, dzielę się świeżo przetłumaczonym plikiem językowym:

zwiastun
26-07-2010, 20:48
Szanowny Panie Tlo (i nie tylko, oczywiście)! Warto wiedzieć, że obowiązuje nas pewna umowa z Open Source Matters i Joomla! Project, a dotycząca przestrzegania licencji GNU GPL.
Nie wiem, czemu znikł z JED dodatek, o którym piszesz, ale jeśli znikł z powodu niedotrzymania przez wydawce wymagań licencyjnych, to na naszym forum również popularyzowanym być nie powinien :)

TLo
26-07-2010, 20:57
Nie wiem skąd miałbym wiedzieć cokolwiek o umowach, które obowiązują kogoś, nie obowiązując przy tym mnie... Jeśli uważasz, że nieświadomie robię coś nagannego, to usuń wątek. Wprawdzie obaj nie wiemy dla jakich powodów owa Captcha nie jest już dostępna na Extensions, ale nie chciałbym być ustawiany w charakterze winnego czegokolwiek. Dodatku nie popularyzuję - ot! przetłumaczyłem do niego plik językowy. Przede mną zrobili to użytkownicy z kilkunastu innych krajów.

zwiastun
26-07-2010, 21:03
Dlatego niczego Ci nie wyrzucam :), tylko informuję.
Natomiast umowa znana Ci być nie musi, choć może. Używamy nazwy Joomla! na określonych warunkach, publikowanych na Open Source Matters, a nawet przetłumaczonych na język polski i opublikowanych na joomla.pl :).

Też nie znam powodu usunięcia, zwłaszcza, ze do dodatku nie można dotrzeć także przez wskazany przez Ciebie link, stąd trudno cokolwiek powiedzieć.

TLo
27-07-2010, 06:36
Ten link nieco wyjaśnia, gdy idzie o powody usunięcia dodatku:
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/captcha/5900

A podany przeze mnie wyżej link nie działał chyba tylko chwilowo. Teraz jest dostępny. O projekcie Captcha Kupala można tez poczytać na stronie projektu:
http://kupala.net/index.php?lang=en

Tak, czy siak - przepraszam za zamieszanie :)

zwiastun
27-07-2010, 10:48
Właściwie nie ma za co przepraszać, jest OK. Rozważ, czy nie zrobić polskiego pakietu i nie wrzucić do plikowni. Wyjaśnienie, niestety, niewiele wyjaśnia, ale na pewno rozstrzyga, że nie ma konfliktu z licencją Joomla!.

ats2008
12-08-2010, 21:40
Mam pytanie z innej beczki... zainstalowałem plugin, udało mi się zainstalować polski język w pluginie (dzięki autorowi), ale nad obrazkiem na frontendzie wyrzuca angielskie zdanie w polskojęzycznej stronie... kwiatek do korzucha... Nie widzę nigdzie parametru, który by to zdanie usuwał... w jaki sposób je przetłumaczyć (nawet ręcznie) lub po prostu usunąć?

Dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam.

TLo
13-08-2010, 06:35
Polski plik językowy do Kupala Captchy należy skopiować FTP do \administrator\language\pl-PL\. I to wszystko! Nic więcej nie jest wymagane, bo wszystkie komunikaty są przetłumaczone.
Podaj może treść owego zdania po angielsku, które Ci się pojawia - łatwiej będzie zorientować się, co to za "kwiatek do kożucha" :-)

ats2008
13-08-2010, 07:13
już wszystko gra. Joomla musiała chwilę pomyśleć, zanim zmieniła zdanie na frontendzie na polskie - zrobiła to automatycznie. Myślałem, że trzeba robić coś jeszcze, ale nie. Dzięki za podpowiedź, tyle w temacie.