PDA

Zobacz pełną wersję : Nie wiem co to za problem



dolar
26-07-2010, 23:54
Witam
Mam problem z czymś takim i nie wiem skąd się wziął ten błąd ? jak się wejdzie na stronę www.sundaymarket.pl (http://www.sundaymarket.pl/) i przełączy na drugą i każdą następną stronę z ogłoszeniami to jest bardzo dużo takich komunikatów ? ale nie wiem skąd i czemu ? dodam że nic nie robiłem w pliku config.class.php, nawet tam nie zaglądałem. Proszę o pomoc w tej sprawie jeśli ktoś wie jak się tego pozbyć.





Warning: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Berlin' for 'CEST/2.0/DST' instead in /home/yyyyy/public_html/sundaymarket.pl/components/com_sobi2/config.class.php on line 2680

Pawełek
27-07-2010, 01:05
Ustaw strefę czasową za pomocą funkcji date_default_timezone_set() lub wyłącz warningi.
Przydatne informacje w dokumentacji php
http://php.net/manual/en/function.date.php
http://www.php.net/manual/en/function.date-default-timezone-set.php

dolar
27-07-2010, 13:20
Dzięki za szybkie info :) i dosłownie od pojawienia się Twojej odp. za cholerę nie mogę rozgryźć o co w tym wszystkim chodzi ?


Ustaw strefę czasową za pomocą funkcji date_default_timezone_set()Ale gdzie jest ta funkcja? nigdzie nie mogę tego znaleźć, czy jest to na zapleczu joomli ? czy może gdzieś na serwerze ?


lub wyłącz warningi. to też nie wiem gdzie wyłączyć

Przydatne informację też za wiele mi nie mówią :( jest to po prostu dla mnie nie zrozumiałe, a stronę jak się włączy po polsku to tym bardziej nic nie można zrozumieć :) w google szukam jakichś wskazówek odnośnie date_default_timezone_set ale czuje tylko że zaśmiecam sobie głowę niepotrzebnymi postami :/ ,bo już parę przeczytałem że trzeba edytować coś tam i w każdym poście inny plik. Więc jak widać mam dalej z tym problem, czy możesz podpowiedzieć bardziej szczegółowo co mam zrobić żeby się tego pozbyć.

---------- Post dodany 27-07-2010 o 11:20 ---------- Poprzedni post był 26-07-2010 o 23:52 ----------

Jakieś pomysły ?

Pawełek
27-07-2010, 19:58
Przed użyciem funkcji date() należy wywołać funkcję date_default_timezone_set;
np. date_default_timezone_set(' Europe/Warsaw');

lub w php.ini ustawić error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE co wyłączy wyświetlanie tego błędu.

P.S. widzę że problem już się rozwiązał jednak zostawiam, jakby ktoś miał podobny.

dolar
27-07-2010, 20:19
Dzięki Pawełek, tak problem rozwiązany ale....
Też napiszę o tym bo może ktoś będzie miał w przyszłości podobny i straci na rozwiązanie tego problemu dwa dni :( a okazało się że winę za ten problem ponosi mój dostawca hostingowy ! ktoś mi podpowiedział że może to być właśnie wina na serwerze i po mojej interwencji faktycznie coś poustawiali i jest ok, co im zajęło kilka godzin, w każdym bądź razie mam nadzieję że będzie wszytko ok a z Twoich informacji przyznam się że za bardzo dalej nie wiem o co chodzi ?
Przed użyciem funkcji date() należy wywołać funkcję date_default_timezone_set; ale jak użyć tą funkcję ? gdzie jej szukać ? lub w php.ini ustawić , no tutaj też się przyznam że nie wiem gdzie ten plik jest, ale myślę że jak bym miał dalej z tym problem to bym znalazł ten plik i już bym sobie rade dał ;)

Dzięki i pozdrawiam