PDA

Zobacz pełną wersję : System - SEF poprawic go



trzeciaq
26-07-2010, 22:58
Kto mi podpowie gdzie w standardowym SEFie usunąc id kategori i id sekcji wyswietlanej w linkach ? zeby link wygladal tak www.nazwa.pl/kategoria/sekcji/artykul.html a nie www.nazwa.pl/15-kategoria/10-sekcja/artykul.html

moje
26-07-2010, 23:23
Nigdy nie bezie w adresie kategoria/sekcja bo to sekcja jest nad kategorią.

Polecam extensions.joomla.org + hp router w szukajce.

EDIT:

I jak dobrze pamiętam nr ID pokazuje się tylko przy artykule.

trzeciaq
26-07-2010, 23:32
hp router wyrzuca ID z kategori i sekcji w adresie ale uzywajac nawigacji w przegladzie kategori nie powraca do 1wszej strony, mozna sie poruszac miedzy 2ga a ostatnia strona.
Oraz po wyslaniu emaila kontaktowego powraca do nie istniejacej strony

Bazyl
26-07-2010, 23:37
Długo jeszcze będziesz pisał o tym samym w dwóch wątkach?

trzeciaq
27-07-2010, 01:24
az sie znajdzie ktos kto mi pomoże, ty zapewne wszystko wiesz jak to zrobic ale twoja rada poszukaj w google albo jakies półsłówkowe rady dajesz.
forum jest od tego aby szybciej rozwiazac problemy a nie po to by dawac rady w stylu poczytaj php, poszukaj w google. kodu sam nie umiem przerobic wiec sie prosze kogogs o pomoc a w google sa roznego rodzaju dodatki co powinny rozwiazac moj problem ale niestety nie dzialaja.

Bazyl
27-07-2010, 01:29
Już Ci poradziłem, co masz zrobić, ale Ty jesteś mądrzejszy i nie słuchasz.
Pomyśl: gdyby każdy tutaj zakładał dwa wątki na ten sam temat, to...

I nie wiem wszystkiego... Staram się uczyć, a jak ktoś coś odpowie - próbuję, czy to się przyda.

Pozdrawiam

trzeciaq
27-07-2010, 09:02
wiem, nic z twojej rady nie zrozumialem i zapytalem sie o wyjasneinie." zrob menu - moze byc ukryte - bedziesz mial sekcje i kategorie".
szukalem 5h w google dodatku co moze mi zastapic hp routeri nie znalazlem nic co dziala tak jak powinno. wiec albo trzeba poprawic hp routera zeby pamietal dobry adres albo std. SEF aby nie wyswietlal id

Bazyl
27-07-2010, 09:17
Jeżeli zbudujesz menu w kształcie drzewka: sekcja - kategoria - artykuł, nie zobaczysz numerków.
Może rzeczywiście źle to napisałem...

//Chyba jednak nie tak zawile

Tworzysz menu - może byś ukryte - i robisz sekcje i kategorie.

trzeciaq
27-07-2010, 10:27
Jeżeli zbudujesz menu w kształcie drzewka: sekcja - kategoria - artykuł, nie zobaczysz numerków.
Może rzeczywiście źle to napisałem...

//Chyba jednak nie tak zawile

moze jestem zbyt tepy zeby to zrozumiec !
robie nowe menu w modulach tam wybieram zgodnosc pionowa. w nowym menu co mam wybrac jako nowe pozycje ? Przegląd - Artykuły w kategorii ??

Bazyl
27-07-2010, 10:33
Typ menu: lista!
Sekcja
---kategoria
------artykuł

Kombinuj...

trzeciaq
27-07-2010, 10:48
ok, teraz jasnosc sytuacji. wszystko gra i buczy,.
minus taki ze trzeba wszystkie artykulu dodawac podwojnie. raz do poprawnego menu a drugi raz do tego ukrytego ;(

Bazyl
27-07-2010, 10:51
Absolutnie nie!

W menu ukrytym mogą być np. sekcje - jeśli nie chcesz ich wyświetlać we właściwym menu.
Przemyśl strukturę menu.

Testuj................

trzeciaq
27-07-2010, 12:12
teraz zrobilem tak ze jest menu_tes / przeglad z sekcji / przeglad z kategori/ linki artykulu.
jesli nie dodalem jakiegos artykuly podrzednie do menu to nadal w aliasie mial ID
jakbylo menu_tes / przeglad z sekcji / przeglad z kategori to ID znika tylko z sekcji i kategori a zostaje w artykule.
weic musze artykuly wszystkie dodac ?

Czemu ten alias nie dziala tak w tym poprawnym menu ? tylko taki trik trzeba robic ?